Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem megy a tanulás, miért?

Nem megy a tanulás, miért?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, elsős, seggelős egyetemen. Kb 3 hete kiborultam úgy hogy abba akartam hagyni, aztán összeszedtem magam, levizsgáztam, majd megint kiborultam, de megint levizsgáztam, most már 4-5 napja alig tudok valamit tanulni, mert valami nagyon akadályoz, a környezetem szerint "hisztizek". Hülyének érzem magam, mer régen csak nem jegyeztem meg ami le volt írva, most meg már fel se fogom, és extra nagy erőfeszítés hogy egyáltalán megértsem, ami ott van.


Legszívesebben kimenekülnék a világból, de azt nem lehet. Nagy nyomást érzek magamon, és izgulok, agyi izgalmi állapotom van. Korábban ilyesmi nem volt. A "nagy okosok" azt mondják, hogy üljek le, és tanuljak, de senki nem érti meg, mivan belül, hogy nem megy, hogy valami megváltozott, hogy egyszerűen nyűgös vagyok, és képtelen vagyok elsajátítani. Pláne hogy nagy a szöveg.


Egyre inkább kétségbeesetten kelek fel, nyűgösen. Mit tegyek? Ha otthagyom az egyetemet, akkor az bukás, menekülés, és kaphatom majd a lebaszásokat, a jövő se kecsegtet majd túl jól, elég idős is vagyok már, és nem tudom hogy legközelebb miért menne, ha most nem ment. Nincs jövőképem. Ha meg nem hagyom ott, akkor meg nem fog menni a tanulás, bármit is teszek (ők azt állítják csak akaraterő kérdése, amit próbálok elhinni, de azt érzem mégis nehéz). Nem tudom mitévő legyek.



2014. dec. 26. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekem még gimi elején az apám mondta el a tutit, hogy hogyan kell jól tanulni, és ezt sikeresen alkalmaztam is. Ezzel az egyszerű módszerrel mindig lazán és könnyen tudtam az iskolában és otthon is a tanulásra koncentrálni, sikerült megelőznöm a tiédhez hasonló tüneteket.


A módszer végtelenül egyszerű, de mindennap meg kell csinálni: mielőtt hozzáfogsz a tanuláshoz, maszturbálj. Ennyi, de ezt szigorúan tartsd be.

Reggel, még iskola előtt ki kell verni egyszer, és mielőtt otthon hozzákezdesz a tanuláshoz délután, még egyszer.

Ha ezt szisztematikusan csinálod, nem lesz benned feszültség, és képes leszel kizárólag a tanulásra koncentrálni.


Ez olyan egyszerű, logikus és sikeres módszer, hogy minden gimnazista számára tanítani kéne - na persze ahhoz túlságosan prűd a társadalom, pedig ez is olyan egyszerű biológiai funkció, mint az evés.


Remélem segítettem.

2014. dec. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Segítettél, de nekem a szexuális vágyam is alábbhagyott, illetve, ha ki is verem, kb 2-3 óráig tart a hatása, utána újra rossz állapot.
2014. dec. 26. 07:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem vagy eléggé motivált, és nem is tetszik neked a szak. Én (nem akartam egyetemre menni túl korainak tűnt, és a szakba se voltam biztos.) végül otthagytam azóta nyugodtabb vagyok és tudok aludni(szülőkre szerintem nem érdemes hallgatni, melyik szülőnek tetszene ha a gyermeke otthagyná az egyetemet?) . Teljesen derűsen látom a jövőm, dolgozok önismeretre teszek szert, mellette még tanulok is olyan dolgokat amiknek látom az értelmét,szeretek. Remélem segítettem.

2014. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pajzsmirigy-alulműködésed lett, de lehet, hogy egyszerűen csak ki vagy merülve. Ilyenkor pár napig nem kell foglalkozni a tanulással, ha van lehetőséged rá (vidéki nagymama v. hasonló), akkor menj el egy másik környezetbe egy hétre (jó, nem a vizsgaidőszakban,hanem előtte), és kipihenten fogsz visszajönni. Egyébként nem csak a vizsgaidőszakban kell tanulni, hanem egész évben, és akkor nem csapnak össze a fejed fölött a hullámok. - Milyen "seggelős" egyetem az, amit nem lehet fel sem fogni??
2014. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Főleg, ha ott vidéken, ahová kikapcsolódni mennél (és egyébként sehol sem!)nem iszol mondjuk, másról nem is beszélve! Mert akkor nem kipihenten fogsz visszajönni, hanem kimerülten.
2014. dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egész évben kell tanulni, ez már késő bánat. Mindent fel lehet fogni, nem az a gond, hanem hogy én nekem kell túl sok erőfeszítést beleraknom, hogy összetartsam magam. Lehet betegség. Csak most az a baj, hogy a saját rossz agyműködésemmel kell egy érthető szöveget írni, ami elég nehéz, de megerőltetem magam, hátha megy. Remélem érthető. Szóval itt az a kérdés, hogy önerőből ki tud-e jönni az ember vagy sem. Ha nem, akkor betegség van. Ha igen, akkor van remény. Ez objektív, és ezzel nem lehet vitatkozni. Egyébként ezt legtöbbször "hisztinek", "lustaságnak", "jellemgyengeségnek" minősítik, ami általában tovább rontja az illető állapotát, holott lehet nem tehet róla.
2014. dec. 27. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!