Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár pszichés félelem miatt!?

Császár pszichés félelem miatt!?

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek a természetes szüléstől és annak a fájdalmaitól. Vélemény erről? Van erre lehetőség?

2015. júl. 23. 22:03
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok hasznos valaszt. Igazabol mostmar teljesen elbizonytalanodtam, mindegyikben van rossz. Nem is tudom melyik a rosszabb. EDA-val az a bajom, hogy oke a fájdalom nem lesz, ezen meg elgondolkodok, csak a szakadás meg tagulas meg minden ugyanugy fenn áll.
2015. júl. 24. 11:38
 22/26 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy asszisztáltál, de hogy nem vágnak mindig izmot, az is biztos.

Nekem pl. egyszer sem és az ismerősi körben sem, a szobatársaimnál sem.

Vágják a bőrt, zsírszövetet, de az izmot nem, azt félretolják az útból. Csak akkor vágnak izmot, amikor függőlegesen vágnak, de az már elenyésző szerencsére. Pont ezért vágnak bikinivonalon, ott nem kell izmot vágni, esztétikusabb, kisebb a heg, gyorsabb a gyógyulás. (Ezt az egyik vezető szülész mondta nekem, amikor visszamentem a kh-ba tejlázzal és rákérdeztem.)

Nem kell ezzel rémisztgetni senkit!

Attól, hogy valaki fél a hüvelyi szüléstől, és nekiállnak egyesek a műtét részleteivel rémisztgetni, még nagyobb fájdalommal ijesztgetni, attól még nem fog kevésbé félni.

Akkor már két dologtól fog rettegni. Ha megnyugtatni nem tudod, akkor minek még inkább pánikba kergetni?


Nem tisztünk, hogy rá, vagy lebeszéljük a kérdezőt a császárról. Beszéljen orvossal, szülésznővel, dúlával, válasszon a szüléséhez olyan segítőt, aki támogatja, bármelyik szülési forma lesz is.

2015. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget :)
2015. júl. 24. 18:49
 24/26 anonim ***** válasza:
En csak a sajat tapasztalatomat tudom leirni, es egy kicsit meg is ertelek. A kisfiam 2 evvel ezelott surgossegi csaszarral jott a vilagra. 18 ora vajudas, utan, amiben volt fajasgyengeseg, oxitocin. Borzasztoan eltem meg. A tolo szakaszban elakadt, a fejevel nem akart befordulni rendesen, ezert az orvosom a hasamat nyokodta, hogy hatha kibujik. Probalkoztam megszulni allva, oldalt, guggolva, de nem sikerult. Azt hittem ott halunk meg mindketten. Borzaszto volt. Aztan utana a csaszar nekem egy megvaltas volt. Rettegtem hogy a komplikaciok miatt valami baja lesz a fiamnak, de nem igy lett, szerencsere egeszsegesen megszuletett. Hala a dokimnak is. Igaz hogy a csaszar is faj, es azert tenyleg lehet erezni a nyomkodast, cibalast..stb, de nem faj, csak kellemetlen. Nekem nincs rossz elmenyem vele, mert tenyleg megvaltasnak eltem meg. Nekem 2 napig volt rossz, utana semmi bajom nemvolt. Tudtam setalni, guggolni. Nagyon hamar regeneralodtam szerencsere. A masodik napon beindult a tejem. A kateter se okozott gondot, es utana se volt bajom se a heggel, se semmivel. 5 heten belul megszuletik a kislanyom es megmondom oszinten, hogy rettenestesen felek a termeszetes szulestol es a komplikacioktol. A dokim szerencsere rugalmas, es barhogy szulhetek, igy lehet megint csaszart kerek. Szamomra az jelent megnyugvast. Tudom, hogy ott is lehetnek komplikaciok, de bizom az orvosomban. Valoszinu en nem kockaztatom meg megint a termeszetes szulest. Ha meg olyan gyorsan megy megint a regeneralodas mint az elsonel, az mar csak hab a tortan :) Most el lehet itelni, le lehet pontozni, de en igy erzem, hogy ezt akarom :)
2015. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
* csaszar is kellemetlen (igy akartam irni :) )
2015. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

22es! Valamit félreértettetek a műtét leírásával. A hasizmot egyszerűen anatómiailag nem lehet kikerülni hiszen az tartja a beleket és a belső szerveket. Minden izom egy csonhoz tapad. A has izma a medencéhez többek között. Kikerülni nem lehet. Annyit tehet meg az orvos, hogy szike helyett szétfeszíti. De mivel a has izomkötegei csúnyán mondva álló helyzetbe függőlegesen futnak míg a bikini metszést vízszintesen végzik így vagy sikerül feszíteni vagy vágni kell. De az izom sérül mindkét esetben elég durván! És mivel nem az izom futásának irányába történik a sérülés így a gyógyulás is jóval több idő!

Gyakorlatilag ez az egyetlen negatívuma a bikini metszésnek, mert a hasizom a hosszanti metszést kívánná.

2015. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!