Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valaki akinek eltört a...

Netti 21 kérdése:

Van valaki akinek eltört a farokcsontja és utána szült gyereket? A védőnő Császárt ajánlott, de a doki szerint ez az ok kevés a császárhoz. Bár hozzátette, hogy szinte biztos, hogy újra elfog törni.

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
A védőnő?? Csak ne javasoljon semmit. Nem a hatásköre. Arról nem beszélve, hogy a baba érdekeit kéne néznie és a rá nézve jobb megoldást támogatnia, ha már mondani akar valamit. Hidd el inkább még egy farkcsont törés, mint egy császár. Az orvosod nem véletlenül mondja ezt!!
2015. júl. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

2vel több porc (értsd csigolya) van a farokcsontomon mint normális. Nem túl gyakori rendellenesség...egy RTG-n derült ki az első nőgyógyászati vizsgálatom után mert a hüvelyből tapintható. Volt már törve is azóta, brutálisan rossz, szülés alatt 100% hogy törni fog, de még így is a hüvelyit választom mint egy hasi műtétet.

Nyilván fájni fog de ez szerintem sem lehet egyértelmű indok a császárra, max majd kérek érzéstelenítőt 😉

2015. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Csak mivel nemtudni hogy fort vissza akár a baba is elakadhat benne ami komplikációkkal jár ettől félek a legjobban. A másik,hogy a szülési farokcsonttörés után még fájdalomcsillapítót sem lehet szedni. 3 hónapig nem tudtam leülni még menni is nehezen, és 6 hónapig olyan fájdalmaim voltak hogy a falat kapartam.
2015. júl. 24. 10:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyet szültem, nekem is eltört. Mondjuk eleve mészárszék volt az egész szülés, a farokcsonttörés már apróság volt mellette. Akkor derült ki, amikor szülés után ágytálazni akartak és üvöltöttem, hogy húzzák ki alólam, mert pont a farokcsontomra terhelődött a súlyom.

A nődoki különösebben nem tudott mit kezdeni vele, gipszelni nem lehet, terhelni úgyse fogom, mert fáj. 3-4 hét után már nagyjából tudtam ülni.


Mondjuk nekem az egyéb komplikációk miatt - bár nem tervezek több gyereket - császár lenne legközelebb. Elakadt a szülőcsatornában, egész pontosan rosszul forgott és a koponyája akadt el a medencecsontomban. Úgy húzták és nyomták ki, mert akkor már a császárhoz késő volt. Mondhatni nem én szültem, hanem a két doki, aki nekifeszült a kibányászásának :)

2015. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem írom le a császárom történetét, de ha választanom kéne, hogy csontom törjön, vagy legyen még egy műtétem, a csonttörést választanám. Ha nem múlik rajta az életem, soha többé nem akarok császárt.
2015. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát az én szülésem sem volt egyszerű, de a tiéd egy rémálom lehetett. Régen volt? Babádnak nem lett baja? Ettől félek énis. Akkor inkább a műtét.
2015. júl. 24. 10:31
 7/17 anonim ***** válasza:

A farokcsontba nem tud elajadni a baba ettől ne félj! A medencébe igen, na akkor van baj ahogy az előző válaszoló is írta...nem élném át azt a szülést sem....

Viszont a farokcsont összeporcosodott csigolya így a porcnál előbb enged mintsem kárt tegyen a babába. Persze brutál fájdalom meg mozgáskorlátozottság de ha egyéb dolog nem indokolja akkor is inkább természetes úton...

2015. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én meg csàszàrt kérnek, tervezetten. Pedig maximàlisan nem tàmogatom a kìvànsàgcsàszàrt, véleményem szerint egy komplikàciók nélküli hüvelyivel mindenki jobban jàr. De hogy hetekig ne tudjak fàjdalom nélkül mozdulni, egy újszülött mellett, kösz,nem.


Jogod van eldönteni. Persze ez még nem orvosilag indokolt eset. Màsik orvos?

2015. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"De hogy hetekig ne tudjak fàjdalom nélkül mozdulni, egy újszülött mellett, kösz,nem. "


Nekem a császár miatt nem ment a mozgás hetekig az újszülöttem mellett. Semmi sem fekete vagy fehér. Én azt gondolom a személyes kínlódásaim után, hogy amíg esély van a hüvelyi szülésre, meg kell próbálni. 2 éve volt a császárom, még most is nyögöm az utóhatásait és sosem leszek már a régi. Egy farokcsont törés ehhez képest nem tud olyan brutális lenni, hogy ne bírnám ki.

2015. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van problémamentes csàszàr is, persze, soha nem lehet előre tudni, hogy kinek melyik verzió jön-vagy épp nem jön be. Értelem szerűen mindenki a sajàt tapasztalataiból indul ki.
2015. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!