Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valaki akinek eltört a...

Netti 21 kérdése:

Van valaki akinek eltört a farokcsontja és utána szült gyereket? A védőnő Császárt ajánlott, de a doki szerint ez az ok kevés a császárhoz. Bár hozzátette, hogy szinte biztos, hogy újra elfog törni.

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 08:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Beszéld meg az orvosoddal, hogy a kitolás vagy guggolva, vagy négykézláb, előrehajolva történjen (esetleg vízben, ha az adott kórházban van rá lehetőség). Ezek azok a kitolási pózok, amikor a lehető legtágabbak a csontos részek, és a legkevesebb esélye van rá, hogy újra eltörjön. Sajnos a hagyományos szülőpóz, amit a legtöbb orvos preferál (a saját kényelme miatt elsősorban) a lehető legrosszabb a kitolás szempontjából, mert akkor lóg be leginkább a kereszt és a farokcsont. Az alábbi videó nagyon jól bemutatja, hogy is kell ezt elképzelni:

https://www.youtube.com/watch?v=lDrhsd9ZOlY


Üdv: egy védőnő

2015. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia, nekem ugyan még nem volt eltörve a farokcsontom, de talán kicsit segít az én tapasztalatom. Ízületi gondjaim vannak, szeméremcsonti és keresztcsonti beszűkülésem van. Ami azt jelenti, hogy nehezen v nem tágul úgy a medencém, ahogy kellene. Ezért nekem is császárt javasoltak. Az ortopéd orvos azt mondta szinte biztos, h eltörik a farokcsontom szülés közben. Ő is azt javasolta, h szülőszéken v állva legyen a kitolás, ha mégis megpróbálom. Én akartam adni egy esélyt neki, így megbeszéltem a szülész orvosommal, hogy megpróbáljuk. Végül mégis fekve szültem, de nem tört el semmim. Sikerült természetesen megszülni a kisfiam. Azt azért tudnod kell, hogy nagy baba esetén nem ment volna bele az orvosom és én sem. A kisfiam 2800gr volt. A felépülés kicsit hosszabb volt, jártam gyogytornára, mert meggyulladtak az ízületeim, de megérte. Most várom a 2. Babánkat, és ha ő sem lesz nagy baba, megint megpróbálom császár nélkül. Persze lélekben fel kell készülni a császárra is.
2015. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mármint begyulladtak az ízületeim ( szemérecsontom és keresztcsontom) nem meggyulladtak...
2015. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#11! Köszönöm a tippet! Voltam a választott kórházamba, említettem a gondot és a kapott javaslatot felkerült a kórlapba ☺ így talán én is megúszhatom 😜
2015. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy elakadt a medencecsontban a koponyája. Engem guggoltattak, aztán csak nem jött, csak nem jött, pedig már állítólag lila volt a fejem az erőlködéstől.

Csak akkor raktak fel az asztalra, hogy benézzen az orvos. Aztán fél percen belül teljes válságstáb rohant be és passzírozták ki.

Szóval engem hiába forgattak mindenféle jó irányba (térdeltem is, guggoltam is), csak orvosi segítséggel jött ki. Bár az asztalon is ketten nyomták a lábamat a fülem mögé (ami szintén k..va jó volt, mert eléggé kötöttek az izmaim, ízületeim :)) miközben két orvos két végéről passzírozta kifelé a gyereket.


Ilyen szempontból nagyon lutri a szülés. Az egyik barátnőm az autópályán a lába közé tapasztott kézzel ült és tartotta vissza a babát, aztán a kórház bejáratában szült , pedig 15 percre laktak a kórháztól és azonnal indultak, ahogy elfolyt a magzatvíz. Szóval neki kocsiban ülve is sikerült :) Az orvosok gyakorlatilag már csak a babát tudták vizsgálni meg a köldökzsinórt elvágni, mire kirohantak az épületből.

2015. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem eltört a farkcsontom és 2 éve, amilyen peches vagyok - megrepedt. Azzal már el sem mentem orvoshoz, onnan tudtam, hogy kicsit kevésbé fájt és "csak" egy hónapig tartott, míg nem tudtam leülni, csak azzal a lábam magam alá húzom-üléssel, amit az előzőnél fejlesztettem ki.

én is aggodalmaskodtam, de a doki megnyugtatott, hogy ettől még meg tudom szülni természetes úton, ha császár kellene, biztosan nem ez lesz az oka. Azt mondta, szinte biztos, hogy eltörik, de elakadni nem fog benne a baba (sőt, a törés miatt "enged", talán még nagyobb hely is lesz a babának kitoláskor).

Ülni úgyse tud a legtöbb nő rendesen a gátmetszés miatt, nekem meg már alapból van tapasztalatom, hogy tekerjem magam alá úgy a lábam, hogy az kényelmes is legyen. Szóval nem félek, inkább sikerüljön újabb töréssel, mint vágással (attól jobban félek, hogy a hasfalam és az izmaim utána nem lesznek jók és nem tudják majd megtartani a belső szerveimet - meg hogy elveszítem a munkám, ugyanis fizikai munkát végzek, ahol néha emelni is kell nehezebb dolgokat).

2015. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a hozzászólásokat úgy tünik mind a ket helyzet egyformán nehéz. Csak nehogy a végén mindkettővel szembesüljek.
2015. júl. 26. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!