Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi az a...

Szerintetek mennyi az a súlyfelesleg, amivel már nem ajánlott teherbe esni, mert veszélyes? Mennyiért szólít meg a védőnő pl?

Figyelt kérdés
Tegyük fel 160 centis nőnél. Hány kiló az, amikor már azt modnjátok, hogy nem lenne szabad ennyivel teherbe esni, hanem fogyjon le előbb?( Nyilván, az ideális az lenne, ha 50-55 kiló lenne, de mennyi a túl sok?)
2015. márc. 16. 18:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sok azaz ami már egészségügyi gondokat okoz a leendő anyának. Először ezeket ajánlanám rendezni és utána javasolnám, hogy a teherbeesést kösse össze az életmód váltással, hiszen nyilván való, hogy (amennyiben nem eü. oka van a túlsúlynak) a helytelen életmód tehető felelőssé. Kavasolnám a 180 grammos ch diétát és elküldeném diadetikushoz aki ebben segít. Jó, változatos finom étrendet lehet vele kialakítani, és elkerülni a terhességi diabéteszt, magas vérnyomást durva hízást. Nem az a lényeg, hogy mennyivel kezded hanem, hogy hogyan csinálod végig. Ha ügyes vagy a te tartalékaidat fogja a baba felélni így kvázi kevesebb leszel szülés után mint terhesség előtt! Sok sikert!!
2015. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak éppen a kérdésre nem válaszoltál kedves első. Nem kérdeztem egy szóval sem, hogy hogy kéne lefogyni, meg hova menjek illetve hogy milyen diétát folytassak( ez másik sztori és most nem erről van szó). Az volt a kérdésem, hogy hány kilónál számít egy 160 centis nő túlságosan túlsúlyosnak a teherbeeséshez, gyerekvállaláshoz.
2015. márc. 16. 19:06
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

bár én szülni is 63kg mentem, szóval nem vagyok érintett, de ehhez a magassághoz szerintem olyan 80 kiló+ az ami már sok lehet.

ugyanakkor nem lehet ezt így megmondani. épp ma olvastam itt egy kérdést, 110 körül van a kismama és semmi baja, még a cukra is rendben van. én 55 kiló voltam mikor kiderült, hogy cukorbeteg lettem... remélem érted mire utalok :)

2015. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nézz BMI-t, ott testsúly-magasság alapján megadják, hogy mikor csúszol ki a normál tartományból. Most hadd ne én számolgassam ki neked, számtalan kalkulátor van a neten.
2015. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Istenem...

Az, hogy mikor csúszik ki valaki a normál tartományból egy dolog. Kb 65 kilósan. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy 65 kiló felett már veszélyes lenne teherbeesni.

2015. márc. 16. 19:42
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
70-75kg felett én nem vágnék bele.
2015. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na, megnéztem most a BMI-t, 71 kilóig normált ír...
2015. márc. 16. 20:05
 8/20 sandrachnologic ***** válasza:
Figyelj én 165 cm vagyok. Az első gyerekemnel 75el lettem terhes, 87el mentem szülni. A masodikkal 98-al lettem terhes, most 34 hetes vagyok es meg mindig csak 98 kg vagyok, mert az első 4 hónapot olyan rosszul lettel töltöttem, hogy 8kgt fogytam. Ugy gondolom 100 fölé mar nem fogok ebben a 6 hetben menni, utana meg ugyis fogyok majd. Viszont az első terhessegem problémamentes volt, most magas a vérnyomásom, bar nem a sulyom miatt, de toxemia gyanúm van, igy az azzal fugg ossze. 😊 nyilvan ha baj lett volna, hogy kover vagyok akkor suol az orvos, hogy dobjak mar le par kilót.
2015. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!! Nem kaptam meg a csontsűrűség értékedet és a zsír-izom arányodat. Segíteni szerettem volna ez nyilván nem sikert sajnálom. Ha nem sportolsz és a "felesleg" java része zsír (értem ez úgy hogy izom csak annyi van amennyi a váz és mindennapi mozgatóizmoknak szükséges) én a 75-80 kilóba maximalizálnám a történetet. Efelett olyan mennyiségű hasűri zsiradék halmozódik fel (hasizom alatt a szövetek közt) ami nemigen haszon a babának. De tényleg erősen alkat-izomtömeg mennyisége. Menj el egy teljes kivizsgálásra (vér vizelet szív tüdő hormonok) és ha minden okés akkor szerinte nincs akadálya a gyermekvállalásnak akkor sem ha 90-100 kiló a leendő kismama.
2015. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

én 110 kg val estem teherbe, elsore. sose volt magas vérnyomásom, se cukrom..diétáznom sem kellett terhesség alatt és nem szolt meg senki sem.

annyit mondott az orvos, ha zavar, akkor szulés után segit a fogyásban.

(de én akkor már 5 éve mindennap 1-2 orát edzettem -spinning, step, zumba, koredzés és terhesség alatt is végig tornáztam)

2015. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!