Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányt valaki szülés közben?...

Hányt valaki szülés közben? Részleteket is irjatok?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 14:17
1 2
 1/16 Vicus8 válasza:
51%
Szia! Igen, én hánytam, többször is! Milyen részletekre gondolsz?
2015. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Azt pont nem, de minden egyéb testnedvet szolgáltattam szülés közben.


Viszont szülés előtt 3 héttel elkaptam egy hányós vírust, amitől 20 percenként ipari főnyomócsőként funkcionáltam. Óvatosságból bementem a szülészetre, hogy nézzenek rá a babára, ő jól van-e.

Leültettek és rámkötötték az NST gépet. Szóltam, hogy kéne egy vödör is, mert random elrókázom magam. Behoztak egy két cm mély, 20 cm átmérőjű vesetálat. Néztem, hogy ez ugye vicc, maximum gellert kap benne, fél litereket dobtam ki. Ne akadékodkodjak, elég lesz.


Hát, nekem lett igazam, sugárban két méteres körben beterítettem mindent magam körül (ágyak, székek, NST gép...). Nővér tanácstalanul állt ott, hogy igazam volt, mégiscsak vödör kellett volna. Második körnél már letéptem magamról a gépet, amit annyira rám feszegettek, hogy asszem le is törtem róla valamit, de akkor legalább időben fel tudtam tépni a mosdó ajtaját.


Kórházban ilyeneken már nem akadnak fenn, ott ürít mindenki mindent, hozzá vannak szokva.

2015. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
A saját szüléseimnél nekem nem jött, de eü-sként voltam jelen sok szülésnél és akkor láttam többször is. Teljesen természetes folyamat, a hasi görcsök gyakran váltanak ki ilyen reakciót. Részletek? Nincsenek :) Érdemes folyadékot és cukrot pótolni, mert az energia kell, tehát akármilyen formában, de be kell vinni azt, amiből majd bírja az ember végig a küzdelmet energiával. Szerintem ebben nincs semmi különleges, ahogy a pisi és kaki is normális jelenség szüléskor. Nagyon kevés olyan szülést láttam, ahol semmi nem volt ezek közül. Elenyészően kevés. Azok általában gyors szülések voltak, néhány órás, és előtte 1-2 napig hasmenés előzte meg, így nem jött sem kaki sem pisi, és mivel anyuka nem evett előtte, hányni sem hányt, bár ez sem volt mindig igaz, az öklendezés és némi víz akkor is távozhatott, ha éjjel érte a szülés és nem evett előtte órákig semmit.
2015. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Én igen.

Milyen részletekre gondolsz? :-)


Nem tudom, hány órája voltam bent, gondoltam sétálok kicsit. Ahogy felültem, jött a cucc.

2015. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
szulés kozben kérdezte a kérdezo...nem vajudás kozben. gondolom, aki elindult sétálni..az nem szulés kozben volt, hanem vajudás alatt. szerintem vajudás kozben sokak hánynak... és ha otthon nem adnának beontést, akkor sokaknak lenne hasmenésuk is.
2015. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Én hánytam.

Különösebb részletekkel nem tudok szolgálni, fájás közben mindig éreztem, hogy brutális hányingerem van, mondtam is a szülésznőnek, ő erre mondta, hogy hogyan lélegezzek és hasonlók, de csak nem lett jobb. Egyik alkalommal éreztem, hogy most ki is fog jönni, de még volt idő szólni, ő pedig odatartott egy vesetálat, abba hánytam bele. Utána ezerszer jobb lett, nagyon megkönnyebbültem. Hát ennyi a történetem :D...

2015. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Én is hánytam a tolófájás előtt kb 10 percel.

Egyik pillanatról a másikra rámört. Szerencsére időben tudtam szólni a szülésznőnek,így oda tudta tartani a műanyag kis tálat.

Végig hánytam a terhességem és a lányomtól ezt kaptam búcsú ajándék ként :)

Epe jött ki.

2015. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Én is. 3-szor. Jött a fájás, aztán ahogy múlt el, a görcs vhogy bennem maradt - vagyis a gyomrom körülre ment át és így visszajött minden. Az első adag az ágy mellé ment, mert annyira gyorsan történt. Küldtek egy takarítót, ő felmosta, aztán adtak vesetálat, úh utána már abba hánytam. Milyen részlet érdekel még? :)
2015. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Ötös


Szülés szakaszai: tágulás, kitolás, majd megszületik a méhlepény is

2015. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

En is hanytam. Akkor amimkr 2-rol 3-ujjnyira tagultamm innen tudta az orvosom hogy eljott a 3 ujjnyi.

Nalam volt bent vesetal ugyhogy szerencsem volt.

2015. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!