Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tippjeitek vannak,...

Milyen tippjeitek vannak, kevésbé fájdalmas szüléshez?

Figyelt kérdés

Hello,


Anyukàm a lèpcsözèsre esküszik, hogy akkor kevèsbè fog fàjni, nektek mi vàlt be? :)23/L



2015. aug. 4. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A lépcsőzés se rossz, csak nagyon fárasztó lesz az orvosnak szaladgálni utánad a kitolási fázisban.
2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A lépcsőzés terheli a lepényt, rontja a keringést. Szülésznő kért meg, hogy meg se próbáljam, mert csak ártok vele.


A jó szülés titka? Nekem ez tetszett, mikor olvasgattam, több cikk is van az oldalon:

[link]

2015. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
elfogadni a fájdalmat, nem ellene feszíteni, vagy "ellenkezni" rengeteget tud jelenteni
2015. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Hello. Sajna, mindenképpen fájni fog. Max kérhetsz fájdalomcsillapítót. Nekem egyébként az segített, hogy erősen figyeltem a légzésemre, hofy ütemes legyen.


24N (ha még lánynak érzed magad miért szülsz?)

2015. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
málnalevél teáról halottam már nem tudom beválik e de 36 héttől elkezdem :)
2015. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a légzés segít sokat, jó mély levegő és lassan kifújni. De teljesen mindegy mit iszol, eszel, akármi fájni fog, hiszen repedés, tágulás stb. akárhogy is nézzük ezek fájdalommal járnak. Neked lehet hat a placebó miatt ha iszol valamit és akkor nem fog annyira fájni, de akkor is fog :)

Inkább az a jó amikor kevés a vajúdás, nekem nagyon rövid ideig tarott, de nagyon nagyon fájdalmas volt. Viszont örülök, hogy nem pl 8-10 órát vajúdtam, hanem csak 2 órát, de ez is bőven elég volt :)

2015. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó! a kitolás jobban fájt?
2015. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az elméd lecsillapításával és a vajúdás alatti megváltozott tudatállapottal nagyon nagy mértékben csökkenthető a fájdalom. Imagináció az egész folyamat alatt sokat segít.
2015. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lépcsőzés??

Hát nekem magzatvízelfolyással indult a szülés, olyankor nincs lépcsőzgetés, csak gyorsan zuhanyzás, kis pakolás még és irány be a kórházba.

Csak a fájdalomcsillapító a tuti. Hiába próbálsz helyesen lélegezni, ha már nagyon fáj, nem fogsz tudni rá koncentrálni. Nekem is mindig szóltak, h lassítsak, pedig én azt hittem, h lassan veszem a levegőt. Mindenképp fájni fog, úgy mint még soha életedben semmi, az eszméletvesztés határán fogsz lebegni. Ilyenkor már holmi kis homeóbogyók nem segítenek. Aztán jön a kitolási szak, na az másféle fájdalom. Nekem 45 percig tartott. egyszerűen ki kell bírni, túl kell rajta lenni, nem segít semmi, csak az, ha nem állsz ellen és hagyod, h fájjon, hagyod, h történjen, aminek történnie kell. Első szülés, 9 óra volt, ebből 8 óra fájdalom.

2015. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a légzésre figyelj! nem befesziteni vagy görcsösen lenni a fájáskor hanem ütemesen lélegezni! ez sokat segít!
2015. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!