Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Negatív tapasztalatok apás...

Negatív tapasztalatok apás szülésnél?

Figyelt kérdés
Van még pár hónap addig, de nagyon foglalkoztat a kérdés. Szeretném ha velem lenne, de félek is, hogy olyat lát/hall/tapasztal, amit nem kéne. Volt aki utólag megbánta az apás szülést?

2015. aug. 10. 19:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
14%

olvastam egy cikket egyszer, hogy az apuka elájult, beverte a fejét és meghalt a műtőben.

elég negatív voltam?

2015. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
59%

Meg nem bántam,nagyon sokat jelentett hogy ott volt.

A terv az volt,hogy a fejemnél lesz. Ehhez képest vajúdás alatt a lábam közt ült, mert fogni kellett a ctgt a hasamra,mert szar volt.

Aztán meg olyan hirtelen indult el a lányom,hogy neki kellett tartani a lábaim,mert nem volt idő összerakni az ágyat.

De hálistennek nem viselte meg. Engem jobban.

2015. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
44%
Mit láthat? Mi a legrosszabb? Kaki, pisi, hányás, vér? Te nem várod el egy felnőtt férfitől hogy ezeket tudja tolerál i?? Sosem értettem mi ez az anyám asszony katonájának agyonféltése. A minimum, hogy ha megpusztulok a gyerekünkért, hogy fogja a kezem. Nagyon minimum. Ha gyenge lenne hozzá, nagyot csalódnék benne. Szó szerint semmit nem kell csinálnia, nehoy a semmi is sok legyen már... N32
2015. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
46%

És ő mit szeretne?

Én egyébként nem szeretném, hogy ott legyen. Eddig se látott kakisan, pisisen, stb. Ezután sem vágyom rá. Szerintem őt egyébként nem zavarná, mert a típus, aki mindenhogy imád, nem csak "kikészítve", de engem zavarna. Nem akarom, hogy ilyen kép maradjon meg benne róla. De ha ő szeretne ott lenni, akkor okés. De ha nem, akkor egy nő segítségének jobban örülnék. Pl. anyukám vagy nővérem.

2015. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%

én nem bántam meg, bár kétségkívül készítsenek neki oda széket mert lehet hogy ájulni fog...

az én kedves férjem majdnem elájult, nem kellett neki sok hozzá :D

2015. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
41%

nem egy(!) anyától hallottam hogy kitolásnál az apára bízzák tartani az anya hátát(ez egy fontos momentum)és az apák általában nem tudják hogy kell, volt, akit a tarkóján feszített előre az apa, így a légétel sem volt jó az anyának és lentre sem tudott úgy nyomni, hogy a baba csak vákummal tudott megszületni az apát okolja, de nem mondja neki.

másik anyuka panasza meg az volt, hogy a férje túlságosan előre döltötte, neki is borzasztó volt.


hál ég, nekem szakassszisztens(vagy szülészsegéd, vagy ápoló) tartotta a hátam, valamint a szülésznő, és aki meg mondta mikor hogy nyomjak, lélegezzek, mindenki profi volt, a legtökéletesebb csapatmunkát kaptam én, aki extra amatőr, képben sem igen volt, első babás nő. minden rendben ment, vagy ahogy annak kell a nagykönyvekben és sztk-s alapon..

2015. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó: természetes szülés esetén senki nem diktálja, hogy vedd a levegőt, senki nem nyomja a fejed sehová sem, de ha igen, akkor is szólhatsz, hogy nem esik jól. A "csapat", aki a baba születésénél dolgozik pedig 2 fős, a baba és az anya. Ha ezt valami megzavarja, akkor az már nem normális szülés. Még ha hüvelyi úton történik, akkor sem. Ez nem az apa hibája, hanem a nőé, aki nem megfelelő segítői kört talált a saját szüléséhez.


Aki azt írta, hogy nem akarja, hogy a párja így lássa: ha idős leszel már és beteg, akkor elhagyod?

2015. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
57%
nem bántuk meg, a szexuális életünkkel sem volt gond utána. Ez utóbbi ékes bizonyítéka, hogy az első után még 4 gyerekünk született, akiknek a születésénél természetesen ott volt a férjem.
2015. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
57%

pedig annak, aki soha nem szült, igenis szerintem kell is mondani, hogy ha fájást érez, akkor nyomjon, és egy leegőétellel hármat.

mégis ezt honnan tudná bármelyik ég nem szült nő?


és az infúziónál, szívhangfigyelőnél volt egy ápoló, aztán aki a hátam tartotta(ugye apa helyett, ahogy írtam, hogy más anyáknál az apa kapta ezt a feladatot, és NEM szóltak, mert szülés közben nem vette egyik sem arra az energiát, mert megint fájás jött...)plusz a szülésznő és még egy gyakornok is ott volt


egy apa egy háttámaszt nem tud ellátni, ott meg mindenkinek megvolt a maga feladata

2015. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
69%

"A "csapat", aki a baba születésénél dolgozik pedig 2 fős, a baba és az anya."


aha...még otthon szülésnél is minimum egy bába van pluszba, de lehet még feltétel egy azonnal ráérő doktor is a környéken..ez apáal együtt már 5 fő..

2015. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!