Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annak aki az utolsó napig...

Annak aki az utolsó napig dolgozott hogyan alakult a szülése? Komplikációk, császár? Mivel nem vagyok eltunyulva esélyes, hogy könnyebb lesz így a szülés?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Köze nincs hozzá. Nem ez határozza meg, hogy könnyű vagy nehéz szülésed lesz.
2015. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Úgy ért a szülés, mint derült égből a villámcsapás. Nem tartom jó ötletnek, hogy nem hangolódtam rá a dologra, csak beestem. Képtelen voltam lazítani, ráhangolódni, azt sem tudtam, hogy hirtelen mi történik velem. Egy ponton túl azt is elfelejtettem, hogy miért is vagyok ott, miért fájok, csak azért rimánkodtam, hogy valaki csapjon le könyörületből. Aztán a következő éjjel császár lett, mert semmit nem tágultam. Legközelebb biztosan szánok időt arra, hogy ráhangolódjak a szülésre, mert ez nem egy esti mozifilm, amire elég beesni. Ott kell lenni nem csak testileg, de lelkileg is teljesen, hogy működjenek a folyamatok.
2015. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hosszú volt, de komplikációmentes, nem ettől függ, hanem a szöveteid rugalmasságától.
2015. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem.


Ezt a 24 hetes egybefüggő szabadságot ugye nem muszáj 4 héttel szülés előtt kivenni? Mehet az egész a gyerekszületés után?

2015. aug. 12. 12:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Reggel, munka előtt beszaladtam ctg/nst re és bent fogtak, hogy akkor most szülünk. Semmit enm vettem észre az egészből egészen addig, ameddig be nem adták az oxit. 4 ujjnyi volt a méhszáj és 2 órán belül megszületett a fiam.

A szülőágyról telefonáltam be, hogy nem megyek egy ideig.


Második gyerekkel is hasonló a helyzet, 39. hétig állöományban vagyok, igaz, 38. hét után eljöttem szabira, mert a nagytesóra most nem tud senki vigyázni és igényel is. Na ő keményebb, mint dolgozni :) 1,5 éves.


Az elsőnél semmi komplikáció nem volt sem terhességgel, sem szüléssel, csak kicsit nagy lett a baba és lehet az állandó pörgés, stresszhormon dobhatta meg.


A másodiknál a terhesség szintén zavartalan, csak mondjuk durvább az egész munka és pici gyerek mellett. A szülést pár nap múlva megtudom, remélem túlélem :D

2015. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A 34. héttel fejeztem be a munkát, mert addigra elég lett. Ingáztam, ami napi 100 km utazást jelentett, emellett 8-10 órát ültem a számítógép előtt, ráadásul jött a nyár, amit nemterhesen is nehezen viselek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy eltunyul az ember. Beszereztem még néhány apróságot a babának és magamnak, előkészítettem a gyerekszobát és a ruhákat, jártam vizsgálatokra, szóval sokkal többet jöttem-mentem, mint mikor dolgoztam, csak éppen ha kedvem tartotta, leültem 10 percre pihenni. A vajúdás alatt minden szépen alakult, azonban a baba csak nem akart a gyári helyén kijönni és végül császár lett. Rövid köldökzsinór, ráadásul a baba nyakára tekeredve, szóval teljesen mindegy lett volna, hogy szülés előtt mit csinálok, a vége akkor is ez lett volna.

A szülési szabadságot csak a baba születése után kezdtem meg.

2015. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Irodai munkát végzek, teljesen mindegy lett volna, hogy ott ülök vagy otthon, de itt 8 héttel a kiírt időpont előtt abba kell hagyni a munkát. Könnyű szülésem volt, 2 óra, semmi komplikáció.
2015. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Munka helyett aznap a kh-ban kezdtem nst-n és amnioszkópiàn. 10-re végeztünk, 2-re visszahìvott az orvosom, 3-kor szülőszoba, 6 előtt baba. Gyors, komplikàciómentes. Szerintem függ attól is, hogy mennyire fitt az anyuka, de van egy csomó màsik tényező is. Mint egy többismeretlenes egyenlet.
2015. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké, de én nekem nincs orvosom és az ilyen indított szülésbe úgy sem fogok belemenni.
2015. aug. 12. 18:31
 10/13 anonim ***** válasza:
39. hétig dolgoztam, pár nap múlva szültem. Gyors, könnyű szülésem volt, ráhangolódnom külön nem kellett, arra volt kilenc hónapo. Fitt voltam, mert napi 8 km-t sétáltam, emellett tornáztam is, de hogy ezek miatt volt könnyű szülésem vagy csak szerencsém volt, azt nem tudom.
2015. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!