Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérhetném a dokimtól, hogy...

Kérhetném a dokimtól, hogy hadd szüljek császármetszéssel, még akkor is, ha amúgy természetes úton tudnék szülni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 20. 12:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
53%

pénzért mindenki megvehető...


amúgy nem értem, miért nem a baba érdeke diktál..

2015. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
48%

Igen, kérheted. Ha gerinces orvos, nemet fog mondani. De ne aggódj, elég vastag borítékért talál neked indokot valaki.


Amúgy egyetértek az elsővel. Ha a gyerek érdekeit néznéd, akkor nem jutna ilyen eszedbe.

2015. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
41%

..és ha pont a gyerek érdekeit nézi? Hogy ne kelljen a babának végigpréselődnie egy szűk szülőcsatornán? Én hüvelyi úton szültem, szerencsére megúsztuk épségben, de a babám pl. a hüvelyem-gátam szorítását megszenvedte, most gyógytornára járunk. Nem olyan súlyos a dolod, de rosszabbul is elsülhetett volna. Hosszú volt a kitolási szak felléphetet volna oxigénhiány is. Na ez mind nincs egy szépen előre eltervezett programcsászár esetén. Mondom ezt úgy, h nem bántam meg, h természetes úton szültem, de az eszem tudja, h a császár bizony biztonságosabb a a babára nézve.


Kérdező, ha így akarsz szülni, ne add fel, keress dokit, aki elvállalja.

2015. aug. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Lenuci válasza:
39%
nem
2015. aug. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Na, ebből megint egy minimum 100 kommentes kérdés lesz:-)


Én ugyan a természetes szülést jobbnak tartom az anyára és a gyerekre nézve is, ha semmi akadálya nincs (a téraránytalanság, ami feltehetőleg az egyik válaszoló problémáit okozta, kizáró tényező), de ma már az az álláspont szakmai berkekben, hogy nincs jelentős különbség a hüvelyi és a műtéti szülés kockázatait tekintve. Éppen ezért akár pszichés okokra hivatkozva is kérhető programozott császármetszés. Az anya lelkiállapota is fontos tényező a baba fejlődésében.

2015. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
A fiamat 2 eve 18 ora kinkeserves vajudas utan surgossegi csaszarral szultem meg. A termeszetes szules nalam borzaszto rossz elmeny maradt, hiszen eleve oxitocint kaptam, mert ndm tagultam, majd a kitolasnal a baba elakadt, majdnem oxigen hianyos lett, arccal akart kijonni, ugy preseltek ki belolem, hogy kek zold foltos lettem, es meg igy se sikerult megszulnom, mert elakadt. Azt a halalfelelmet amit kozben ereztem nem kivanom senkinek. Aztan jott a csaszar, a megvaltas. Most ujra babat varok, es felmerulhetett volna a termeszetes szules gondolata is. Bevallom oszinten idot kerve atgondoltam, de nem vallalom, be, igy jovoheten csaszarral fog megszuletni a kislanyom. Eleve rettegve indulnek neki a termeszetes szulesnek, es felreertes ne essek nem a fajdalomtol felek, hanem a komplikacioktol, ami sokkal eselyesebb egy termeszetes szulesnel. Meg egyszer nem akarom atelni azt amit a fiamnal. Tudom, hogy nekem utana sokkal rosszabb lesz, de nem erdekel. A baba legalabb nem fog szenvedni, ki tudja hogy megtudnam e siman, gyorsan szulni?! Mi ra a garancia....szval szerintem nyugodtan megkerdezheted a dokidat, hogy vallaja e a csaszart. Mondjuk nekem annyival konnyebb a dolgom, hogy nagyon kicsi a korkulonbseg a 2 gyerkoc kozott, az elso is csaszar volt, es a hegem is kerdeses h birna e a szulest. Igy a dokim kerdezes nelkul rabolintott a csaszarra.
2015. aug. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
55%
Kérni lehet, bármit lehet, de nem valószínű, hogy vállalja. Ha mindenképp azt szeretnéd, akkor magankórházba menj, ott megcsinaljak
2015. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
33%

Meg kell nézni a szabályozást, az Egészségügyi Minisztérium Szakmai Protokollját:

[link]


Egyértelműen le van írva, hogy orvosi indok nélkül anyára és babára nézve is a hüvelyi szülés kevesebb kockázattal jár. Nem tipp, tény. Ezért nincs engedélyezve, hogy választás kérdése legyen. Ettől függetlenül vannak nehéz hüvelyi szülések, ahogy nagyon durva szövődményekkel járó császármetszések is. De a nagy átlag akkor is az, hogy a hüvelyi szülés a biztonságosabb. Ezért korrekt orvos kérésre és anyai igényre NEM császároz senkit. Aztán vannak a nem korrektek, akiknek fontosabb a zsebük, mint a szakmai erkölcsük és a páciensei jólléte.

2015. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
34%
a lepontozó nyugodtan vagdostassa magát, de szégyen erre bíztatni bárkit is indok nélkül!(gondolom mert ő nem tud természetesen szülni)
2015. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%

Az anya kérése önmagában nem lehet indok a császármetszés elvégzésére, a kérés

sajátos okait fel kell tárni, meg kell beszélni és rögzíteni kell. (J)

(American College of Obstetricians and Gynecologists. ACOG Committee Opinion.

Surgery and patient choice: the ethics of decision making. Obstet Gynecol 2003;

102:1101–6.)

2.2.8.2.Ha a terhes kérésének oka nem meghatározható, tájékoztatni kell a császármetszés

kockázatairól és előnyeiről a hüvelyi szüléshez képest és ezt rögzíteni kell. (J)

2.2.8.3.Ha terhes a hüvelyi szüléstől fél és ezért kéri a császármetszést, lehetőséget kell neki

biztosítani lelki segítségnyújtás igénybevételére (pl. kognitív viselkedésterápia) a

félelmei támogató környezetben való feldolgozása céljából, ugyanis hatására csökken

a félelem a szülési fájdalomtól és lerövidül a szülés. (A)

(Saisto T, Salmela-Aro K, Nurmi JE, Kononen T, Halmesmaki E. A randomized

controlled trial of intervention in fear of childbirth. Obstet Gynecol 2001;98:820–6.)

2.2.8.4.Meghatározható orvosi indikáció nélkül, önmagában anyai kérésre császármetszés nem végezhető."


Itt a kérdés az, hogy van-e jól meghatározható, akár pszichés jellegű orvosi indok.

2015. aug. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!