Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első gyereknél feltétlenül...

Első gyereknél feltétlenül igaz az, hogy a szülés elhúzódhat hosszú órákon keresztül (15-20h)?

Figyelt kérdés

Én ettől félek a legjobban, nem a fájdalomtól,túl szeretnék rajta lenni minél hamarabb.

Írnátok nekem hogy első babánál nálatok hogy ment??


2015. szept. 2. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nekem mind a 3 hosszú volt ellenben nem volt fájdalmas

az első összehúzódástól kb 20-24 óra volt a szülés mind a 3 esetben - tény h fáradt voltam utána mert sokat voltam ébren de nekem ez így megfelelt


nem tudom mi a jobb a gyors de rendkívül fájdalmas szülés vagy az elhúzódó de enyhe fájdalom ...


ja meg kérdés honnan számolod ...

2015. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jól írod, elhúzódHAT. De ez nem feltétlen igaz, mindenkinél más, attól, hogy X hamar megszült, neked lehet másként lesz, sőt biztos.

Én amúgy 5 óra alatt szültem meg a lányom, első baba volt, bár oxit kaptam.

2015. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem másfel nap volt. Ebből az utolsó kb.8 óra volt nagyon durva. Remélem másodszorra szerencsésebb leszek.
2015. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igazából nem az első fájástól számolnám mert ugye akkor még nem kell rögtön a kórházba rohanni,persze ezt nem lehet előre eltervezni de jobb lenne itthon is vajúdni egy kicsit aztán mikor már rendszeresek a fájások indulni..
2015. szept. 2. 10:50
 5/17 anonim ***** válasza:

Első gyerek 3 óra, második gyerek 2 óra.

Mindkettővegyből 5 perces fájásokkal indult, gyorsan váltott 3-2-1 percesekre.

2015. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

a szülés nem, de a vajúdás azért egy hosszú folyamat. aki nem szenved is hosszú időn keresztül vajúdik csak rohadt nagy mázlija van :) szülés maga fél óra, a vajúdás meg ugye azt mondják első gyereknél átlag 16-18 óra. amit ne úgy képzelj el, hogy egy napig önkívületi állapotban fetrengsz a fájdalomtól, az első pár óra nem is igen fáj, ráadásul olyan ritkán jönnek a fájások, hogy bőven van időd felkészülni a következőre :)

2-3 percesektől vacak, de onnan meg már gyorsan megy :)

én 17 órát vajúdtam, az utolsó 2 óra volt nagyon fájdalmas, a 2 percesektől, előtte még ugráltam is örömömben :D

2015. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Magzatvíz elfolyástól(fájások később jöttek) a lányom megszületéséig 5 óra 20 perc telt el. Semmi rásegítés nem volt.

Anyukám 24órát küzdött velem és ki kellett "taposni" belőle.

2015. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igaz, csak előfordulhat. Kérdés, honnan nézed az elejét.

Nekem valamikor hajnali 4 körül elfolyt a magzatvíz, de utána sokáig nem történt semmi. Tehát nem voltak fájások, teljesen normálisan elvoltam. Én ezt nem nevezem vajúdásnak.

Délben 1-kor indultak be a fájások teljesen maguktól, nem kaptam semmi. Akkor viszont nagyon durván, viszont két órán belül megvolt a fiam (első gyerek). Szerintem ez gyors volt. Ennyit simán kibírtam mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül.

2015. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
de a magzatvíz elfolyását követően gondolom irány a kórház nem? vagy ott is van még idő elkészülni?
2015. szept. 2. 11:31
 10/17 anonim ***** válasza:
Első babánál sem feltétlenül hosszú a vajúdás. Én 3 óra alatt szültem, 4 perces fájásokkal indult, mire beértünk a kórházba 2 percesek voltak és mehettünk is szülni. egy kis oxitocint kaptam h erős tolófájások legyenek. nem jártam semmilyen szüléskönnyítő csodatornára vagy ilyesmi, kicsi-vékony alkat vagyok, mégis gyorsan ment:)
2015. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!