Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első gyereknél feltétlenül...

Első gyereknél feltétlenül igaz az, hogy a szülés elhúzódhat hosszú órákon keresztül (15-20h)?

Figyelt kérdés

Én ettől félek a legjobban, nem a fájdalomtól,túl szeretnék rajta lenni minél hamarabb.

Írnátok nekem hogy első babánál nálatok hogy ment??


2015. szept. 2. 10:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én a fiamat (első baba) összesen 6 óra alatt szültem meg. Lehetett volna rövidebb is, mert 3 óra alatt eltűnt a méhszájam, de sajnos a kitolás is 3 óra lett végül. 3900 grammal született.
2015. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha elfolyik a magzatvized, akkor 1 órán belül illik beérni a kórházba, mert a magzatvíz előresodorhatja a köldökzsinórt, és a baba belegabalyodhat. (ez is feltételes mód, most ne kezd el ettől félni)

Ha elfolyt a magzatvíz, nem feltétlenül jönnek a fájások, akkor meg kell indítani őket. Fájás nélkül nem tágulsz.


B verzió

A magzatvíz nem mindig folyik el, nekem mindkétszer úgy repesztették meg a burkot.

Az első szülésem lassabb volt, fokozatosan tágultam, szépen lassan erősödtek a fájások, ki lehetett bírni.

Nem tudom, mikortól kellene mérni az időt. Mikor a férjem dolgozni ment reggel 7-kor, néha már fájogatott a hasam, de nem tudtam eldönteni, hogy jóslófájás, vagy szülés lesz.

Kb. 11 órakor kezdtek el rendszereződni, 10 perces fájások voltak. 1-kor mentem be a kórházba 5 perces fájásokkal (előtte átrendeztem a bőröndöt, mert túl sok holmit pakoltam, kiteregettem a ruhákat a mosógépből, lezuhanyoztam..stb, és taxiba ültünk, közben anyukám egyfolytában pánikolt:)) A férjemnek fél háromkor szóltam, a lényegre pont beért, de előtte zavart volna ha ott van, pedig úgy terveztük. Négyre lett meg a baba.


A második baba sokkal gyorsabban jött, azt hittem szétmegy a hasam, mikor tágultam, de hamar túlestem a szülésen. Itthon nem tudom mennyit vajúdtam, de a kórház csak 1,5 óra volt szüléssel, mindennel.


Az első babánál nagyon tudatos próbáltam maradni. Tényleg büszke vagyok magamra, mert nem jajgattam, meg semmi. Mikor jött a fájás, előre hátra ringatóztam, arra gondoltam, hogy mindjárt vége, de ki kell bírni, a következő úgyis erősebb lesz. Aztán jön a pici.

Utólag semmi rossz érzés nincs bennem egyik szülésemmel kapcsolatban sem.

2015. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
UI: Nálam a kitolási szakasz másodszorra kb. negyed óra volt, az orvosim is épphogy beért. Az elsőnél picit hosszabb, de nem sokkal.
2015. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
kedves utólsó a 2-dik babád születéséhez képest tényleg hosszabb volt az első, de én összetenném a 2 kezem ha megúsznám ennyivel szerintem még így is gyors volt :)gratulálok
2015. szept. 2. 12:54
 15/17 anonim ***** válasza:
A magzatvíz elfolyásától számítva 89 óra telt el mire megszületett a kisfiam. Valószínűleg nem azért húzódott el ennyire mert első gyerek hanem mert lelkileg nem bírtam kiengedni magamból. Tehát elhúzódhat de nem törvényszerű.
2015. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettot inditottak, mert fajasok nelkul tagultam 6cm-re, a doki igy mar nem akart hazaengedni. Burkot repesztett, oxi-t kaptam, majd 1,5 ora mulva epiduralt. A burokrepesztestol szamolva 6ora 20 perc alatt lett meg a nagylanyom, 3 nyomasbol, szinte fajdalommentes vajudasbol. Viszont mivel 4 kg feletti volt, vagni kellett, varrni kellett, na azt nem kivanom senkinek. Mar kozben momdtam a dokinak, hogy inkabb szulok meg kettot, de ez magyon durva. A masodik szulesem ugyanugy burokrepivel kezdodott hasonlo okokbol mint eloszor, csak itt 2ora 5 perc mulva mar a kezemben volt a kicsi, ugy, hogy a doki majdnem lekeste a veget. Mondta is hogy a harmadiknal majd talalkozzunk a haza es a korhaz kozt feluton :-) A varras se volt olyan szornyu, mint elsore, mondjuk joval kisebbet is kellett vagni. Aprilisra varom a harmadikat, hasonlo dolgokra szamitok, remelem ugy is lesz ;-)
2015. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, mit veszünk konkrét vajúdásnak. Sokan mesélték nekem is, hogy 24 órán át vajúdtak, de ebből 8at aludtak. Szerintem, én kettőt szültem, valódi fájások alatt már nem tudsz aludni. Az első szülésnél egész nap ment a hasam, fájdogált, de még lementem a boltba, itthon pakolásztam, és amikor este bementünk csak egy vizsgálatra, akkor mondta a dokim, hogy a vajúdás egyharmadán túl vagyok. Onnantól kezdve volt 8 óra, de ebből ami igazán húzós volt az kb a fele. Szóval nem törvényszerű, ne izgulj emiatt, de egyébként ilyenkor úgyis olyan állapotba kerülsz, hogy az idő múlását egészen másképp éled meg. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, a tűrőképessége, de meglátod, ha ott leszel, nem ez lesz a fontos:)
2015. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!