Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen hosszu volt a...

Kinek milyen hosszu volt a kitolas resze a szulesnek?

Figyelt kérdés
Foleg azok valasza erdekelne, akiknek elhuzodott a kitolas resze. Es arra is kivancsi vagyok, hogy mi lett vegul a "megoldas"

2014. jan. 11. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Időre passz, amúgy 20-30 tolás volt, míg a kórházban kb mindenki másnak, akivel beszéltem erről, 4-5-6. Engem többen is lefogtak(a lábam), az orvos belekönyökölt a gyomromba, azt hittem visszajön a rég megevett vacsora, de végül ezt is megúsztam...:)
2014. jan. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Két óra volt a kitolás 15 óra vajúdás után. Kiderült hogy arccal fölfelé volt és kifordult a buksija így nem tudott lejebb jönni. Vákum lett a vége. Szegénykémnek 2 pukli lett a fején, egyik mikor helyreigazították másik mikor kihúzták. 9 hetes, már egyik sem látszik.
2014. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3 órás volt a kitolás, végül fogóval segítettek a fiamnak kibújni. Rá volt tekeredve a köldökzsinór a testére és mindig visszahúzta. Tökéletesen egészségesen született, mára már 19 hónapos nagyfiú.
2014. jan. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem kb 45-50 perc volt.
2014. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2014. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1,5 óra, a doki segített rá kézzel a hasamnál, amúgy saját erőből ment, más segítség (fogó, vákum) nem volt.
2014. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2 ora, mm-rol mm-re haladt csak. Masodlagos fajasgyengesegem volt, hiaba voltak fajasaim 8 cm-nel nem tagultam jobban, irakon at egy helyben toporogtunk, oxitocin kellett ahhoz is, hogy egyaltalan a kitolasig eljussunk es aztan az is elhuzodott. Szuk volt a medencem, rajta volt a koldokzsinor is, tobbszor vissza is csuszott, a doki nyomta ki belolem joforman, de vakuum vagy fogo szeencsere nem kellett.
2014. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1,5 ora volt kb, de azert mert osszevissza nyomtam egy ideig, h azt az ingert megszuntessem, mondtak, h meg ne nyomjak, de sokszor nem birtam ki, kis koncentracio utan mar konnyen ment minden. elso fajastol szamitva 4 ora volt, kulso segitseg nelkul.

9,5 hetes kislany anyukaja

2014. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7-es valaszolo: mit jelent a masodlagos fajasgyengeseg? Mit ereztel, es mit kellett volna? Csak mert nekem sem volt vilagos, hogy meddig is kellene nyomnom. En ugy 3-4 nyomast megejtettem "ingerenkent", de nem haladt a dolog semerre.


Utolso: legalabb neked megmondtak, hogy az amit csinalsz nem az amit kellene :)


Nekem semmit nem igazan mondtak. 4 oraig tartott. A nagy reszeben nem is volt mellettem senki. Igy utolag azert orulok, hogy nem "sikerult" mert hogy az a "szuleszno" aki bent volt, hogy nem csinalt volna semmit az tuti! Szerintem nem is szuleszno volt, inkabb noverke.


4 oraban volt am minden. Nyomtak kezzel a hasam, ez tobbszor is...semmi. Oke, akkor hagyjuk meg. Majd a vegen vakuum lett. Azt is olvastam, hogy a vakuum nem fajt. Haaaat nalam akkor valami elakadt, mert az rohadtul fajt. Pedig nem volt nagy a baba.


Bant meg az is, hogy nem mondtak semmit, hogy miert is tortent ami tortent. Mindenki aki valaszolt leirta, hogy miert is volt ugy, mi volt az oka. En meg nem tudom. Azt tudom, hogy tul kene magam tenni rajta, csakhogy igy pl. a kistesoba sem merek belevagni. Es ebben a korhazban meg egyszer szinten nem!

2014. jan. 13. 14:15
 10/15 anonim ***** válasza:

A másodlagos fájásgyengeség azt jelenti, hogy bár voltak rendes fájások, tágulás is, de egy idő után valamiért ritkultak vagy gyengültek, tehát nem haladt tovább a szülés.

Én speciel sem ritkábbnak, sem gyengébbnek nem éreztem a fájdalmakat, hisz már fél napja vajúdtam és órák óta 7-8 cm-s tágulásnál álltunk egy helyben, kb zombi voltam...

10 cm-nél tűnik el teljesem a méhszáj, utána indul a kitolás.

Megértelek, hogy aggódsz, bennem is maradt rendesen félelem, de 2 hetem van a következő szülésig, szóval csak belevágtunk :)

A mostani szülésznőm egyébként azt mondta sok esetben a nagyon gyors tágulást nagyon lassú kitolás követi, mert egyszerűen elfárad a méh. De az a tapasztalat, hogy második szülésnél sokkal intenzívebb, kb feleződik az idő: fájdalmasabb, de rövidebb, nem is fárad ki sem a méh, sem az anya emiatt annyira. Hát én most ebben bízom :)

A kitolásnál én 2.3-at tudtam nyomni egy inger alatt, de a harmadiknak nem sok értelme volt, mert abban már nem volt elég erő.

Én is kudarcként éltem meg, hogy képtelen vagyok úgy szülni ahogy kéne, ráadásul rettegtem a babáért nehogy baja legyen.

2014. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!