Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik császárral szültek...

Akik császárral szültek (programozott) lehetne egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés

többet kell benn lenni a kórházban mint mikor természetesen szülsz?

mennyi ideig tart?

a baba ugyanúgy velem lehet utána?


2015. szept. 3. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm szült így, betegség miatt.

Nem kellett többet bent lennie, mint akárki másnak.

A műtét kb. 40 perc.

A baba vele lehetett, de csak úgy, hogy valaki más bement neki segíteni. A párja bent maradt vele abban a néhány napban. Ő maga nem tudott felkelni és felelősséggel ellátni egy újszülöttet.

2015. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy 5 nap/4 éjszakát voltam bent, mint amikor sürgősségi császárom volt.


Elég gyorsan megy a császározás, de pontos időt nem tudok mondani. Az az idő hipp-hopp eljön, amikor a babát kiemelik, utána van több munka a műtőben.


Az első császáromnál koraszülött ikreim lettek, ők nem lehettek velem, elvitték őket a kora osztályra.

A második császáromnál az első éjszakát az őrzőben töltöttem, ott nem lehet bent a baba, de hozzák megmutatni és szoptatni. Amikor másnap kikerültem osztályra, akkor már velem lehetett volna a baba, de komplikációk miatt inkubálták egy napra. Utána már minden zavartalanul ment.

2015. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 4 éjszakát kell bent lenni, az 5. napon kiszedik a varratokat és haza lehet menni, ha a babával és az anyukával is minden rendben van.

Kórház függő, hogy a babát rád teszik e egyből, szerintem most már mindenhol az aranyóra a gyakorlat (nálunk ez ugyancsak fél óra volt, de nem is voltam túl jól), amikor szülés után egyből a melledre teszik a letisztogatott babát, és vele lehettek az apjával.


nálunk room-in-room rendszer van, a baba 24 órában veled lehet (vác), de ha pihenni akarsz, vagy fürdetés van, akkor elviszik. Megmutatták a fürdést is, akkor adhattam át a csecsemősöknek, amikor akartam, igaz én utána belázasodtam, elnézőbben bántak velem...persze szívem szerint éjjel nappal vele lettem volna. Egyébként a műtét maga 20 perc, nem egy nagy ügy.

A természetes szülésnél nálunk 3. napon haza lehet menni.

2015. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Janosban szultem. Negy napot es harom ejszakat toltottem benn. Negy ejszaka a szokas, de mivel ugraltam szinte es a baba is hazaengedheto volt. Hazajottunk. Romming in szobaban voltam. Mutet estejen mar szoptattam. Masnap reggeltol pedig velem volt a baba. Gyorsan felepultem. Ma megyek varratszedesre.
2015. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

MÁV-ban volt császárom, és 3 nap után mehettem haza, mint a természetesen szültek (első szülésem sürgősségi császár volt egy másik kórházban, akkor 5 napot kellett bent lennem, míg a természetesen szültek 3 nap után hazamehettek).

A babámat műtét után 8 órával hozták, onnantól velem volt mindig. Nem volt segítség mellettem. Ha gond lett volna, akkor szólni kell, de alapvetően egyedül is el tudod látni a babádat (nehéz a felkelés, de óráról órára jobb lesz).

A műtét kb. 30-40 perc.

2015. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat..hát ugy látom ahány kórház annyi szokás mindenesetre remélem ha minden jól megy a 3-dik nap kidobnak a kórházból :D
2015. szept. 3. 13:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Szegeden szültem.

Itt 3 éjszakát "kellett" maradni alap esetben,a lényeg,hogy a BCG oltást akkor kapta meg a baba (azt hiszem minimum 72 órásan)

Én 5 éjszakát voltam,nagyon jó volt :-)

Hétfőn éjjel császároztak,altatásban.Utána az őrzőbe bejöhetett a párom,de a babát csak másnap reggel hozták ki.Az őrzőben nem sokáig voltam,hánytam,utána kértem vizet és szinte egyből mehettem a műtött osztályra.Ott még 2 éjszakát voltam,a gyermekágyas osztályon pedig a másik kettőt.

Amíg fent voltam a műtött osztályon,nem lehetett velem a baba,3 óránként hozták,vagy amikor sírt,de lent már velem volt.

1.császárom volt,nem fájt egy percig sem,pedig sajnos friss sebbel sikerült hányni is( az altatás miatt) meg tüsszenteni és köhögni is kellett sokszor.

Az 1.felkelés is inkább égető érzés volt a csípőcsontomnál,ahol a vágás széle volt.Nekem nagyon széles a vágásom,de tényleg nem fájt.Alap esetben olyan 8- max 10 cm,vagy még annyi sem.Ne félj,jó lesz,semmi baj nem lesz.

2015. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
UTOLSÓ VÁLASZOLÓ te kérted hogy altassanak? vagy egyáltalán lehet kérni ilyesmit?gondolom sürgősségi császárod volt és azért.. mondjuk én nem akarok altatást,de köszönöm a bíztatást bevallom mikor közölte ma a doki hogy császár lesz egy kicsit mintha megkönnyebbültem volna pedig természetesre készültünk végig, és bevallom maga a műtéttől nem félek csak attól hogy mi lesz utána mert nagyon azt szeretném ha velem lenne végig a baba, csak ki tudja milyen lesz a felépülés és félek hogy nem fogom tudni ellátni
2015. szept. 3. 14:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Szombathelyen szültem. Itt műtét után megmutatják a picit a folyóson együtt lehettek egy kicsit (apuka baba +te) aztán írány a megörző majd 2 óra múlva megkapod 20 percre a picit aztán másnap hajnali 5ig nem láthatod. Felkellni nagyon rossz volt semmi segítséget nem kaptam se egy kapaszkodó se egy nővér. Aztán fürdés és írány a szoba. Több ágyas itt veled van a baba 24 órában. A két szoba köszt van a baba ágy amít átlehet tólni egyik szobából a másikba. Jó dolog. Nagyon durva görcseim voltak így első nap nem tudtam kézbevenni a picit. Elláttám annyi erőm még volt, de dédelgetni már sajnos nem tudtam :/ . Minden nap jobb volt 4.napon mehettünk is haza.
2015. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Budapesten szültem a Bajcsy kórházban. Természetes szülésnek indult, de 10 óra vajúdás után sürgősségi császár lett. Kb 40 perc volt a műtét, de engem nem altattak, hanem EDA-t kaptam. Első éjjel elvitték a csecsemősök a lányomat, de másnap reggel már hozták is (még akkor a katéter is bennem volt), és aztán velem lehetett végig (rooming in rendszer van ott is). Az első felkelés nagyon fájdalmas volt, akkor vették ki a katétert is. De aztán én gyorsan javultam, gond nélkül elláttam a babámat. Minket 72 óra után hazaengedtek, de ehhez az kellett, hogy ne legyen semmi műtét utáni szövődményem, és a gyerek ne sárguljon be. Szerencsére otthon a tejem is beindult, a császáros sebem meg kb. az ötödik napig volt még fájdalmas, de szépen begyógyult hamar. A fogadott doki egy hét múlva vette ki a varratokat.
2015. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!