Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az igazság? Ha elfolyik a...

Mi az igazság? Ha elfolyik a magzatvíz azonnal mentővel kell rohanni a kórházba vagy rendesen apa is bevihet/taxival mehetünk?

Figyelt kérdés
Már ezt is, azt is olvastam. A dokimmal tegnap beszéltem arról, hogy mikor kell elindulni a kórházba. Szerinte: - ha elfolyik a magzatvíz (ennyit mondott), - ha 5-10 perces, rendszeres méhösszehúzódásaim vannak. Vagyis nem jelentette ki, hogy ha elfolyt a magzatvíz, ugorjak mentőbe, viszont kockáztatni sem szeretnék. Tapasztalatok?
2010. márc. 12. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfolyik a víz, apa is bevihet, csak ne időzzetek otthon, ha elfolyt, akkor csomagoljatok, és induljatok. Nem kell szétcsavarozódni a nagy rohanásban, sőt, ha érzed, hogy elment a víz, akkor feküdj le, és tedd fel a lábad, hogy ne sodródjon a köldökzsinór a baba feje elé, addig apa szedje össze a cuccokat, és utána tudtok indulni.

Könnyű szülést neked!

2010. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mentőt hívni, a párod is bevihet, vagy mehettek taxival. Én csak akkor hívnék mentőt, ha nagyon messze van a kórház.
2010. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben kell egyből berohanni a kórházba, ha a magzatvíz nem tiszta, hanem meconiumos, vagyis zöldes, sötétes színű. Egyébként is be kell menni, de nem kell sietni. Ha elfolyik a magzatvíz, fennáll a veszélye, hogy a baba befertőződik, illetve nem védi már semmi. Én pl. a víz elfolyásától számított 6 órán belül mentem kórházba, és 15 óra elteltével lett meg a baba (mármint a magzatvíz elfolyásától számítva). Persze 1-2 órán belül tanácsos bemenni, csak nálam nem volt egyértelmű, hogy a magzatvíz folyik-e.
2010. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
apa is bevihet, nekem éjjel 1.30-kor ment el a vizem, 2-re a kórházban voltunk a saját kocsinkkal. Előtte lefeküdtem egy kicsit, míg Apa összeszedte a dolgokat, és talán sietni sem kellett volna ennyire, na de hát első babás kismami révén nem mertem otthon ülni a babérjaimon :)
2010. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aztr mondta a védőnőm, hogy ha elfolyik a magzatvíz, akkor ne kockáztassak, mert előreeshet a köldökzsinór, és abba belehalhat a baba. Ilyenkor minél vízsszintesebb állapotban kell beérni a kórházba, azaz fekvés, és mentő.


Hogy más mit fog tenni, azt nem tudom, de én hallgatok a védőnőmre meg a józan eszemre. Lehet, hogy ülve, taxiban se lenne bajom, de lehet, hogy igen. Minek kockáztatni?

2010. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfolyik a magzatvíz a lehető leghamarabb feküdj vízszintesbe és emeld meg a csípőd. Néhány perc fekvés után fel lehet kelni és azt csinálsz, amit akarsz. A kiáramló magzatvízzel eshet előre a köldökzsinór.

ÜDv.

2010. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bevihet a párod nem kell mentőt hívni, viszont azzal nem értek egyet h pár perc után lehet mászkálni. ha elfolyik a magzatvíz akkor induljatok minél hamarabb és majd ott eldöntik meddig kell feküdni. tapasztalatból mondom, nekem kb. másfél órát kellett feküdni és csak utána kelhettem fel és úgy vajúdtam.
2010. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!