Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jön a második baba, de még az...

Mandarava Dakini kérdése:

Jön a második baba, de még az első is kicsi, szopik még, így nem hagyhatom egyedül. Ha kötelező 3 napot bent lenni a kórházban szülés után, mi lesz a nagyobbikkal?

Figyelt kérdés
Nektek vannak tapasztalataitok ilyesmiről? Hazamehettetek hamarabb? (A nagyobbik Cici nélkül el sem alszik.)
2015. szept. 8. 13:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
65%

1, Leszoktatni a szoptatasrol

2, Apuka be viszi, te meg megszoptatod.


Mekkora AMÚGY?

2015. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
74%

9-es: esélye nem sok, de van. Én mondjuk eléggé örülök, hogy még él a gyerekem. És az intenzív osztályon nem ő volt az egyetlen ilyen baba.

Persze, kell a pénz a kórházaknak. De ez nem jelenti azt, hogy csak és kizárólag ebből az okból tartják bent a babákat és mamákat.

Mondjuk felőlem mindenki azt csinál, amit akar, én elmondtam, hogy velünk mi történt, és nem azért, hogy bárkiben lelkiismeret-furdalást keltsek.

2015. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%
azt mondják lehet egyszerre kettőt szoptatni,de akkor mi van előtejjel az akkor nincsen? na meg a nagyobbnak amúgy is meg kell szoknia,hogy max a kicsi után ehet,mert a kisebbnek fontosabb,hogy legyen elég. ha egyszerre akarod mindkettőt,a te döntésed,de nem lesz egyszerű az biztos. a kórházból ne gyere el hamarabb,nekem is besárgult még a 3. napon kapott fénykezelést. megfigyelésre van az a 3 nap,neked és neki is. ha nincs más,kérj külön szobát,ott többet bent lehet veled,nem mintha szülés után órákkal már kettővel tudnál egyszerre foglalkozni... a férjed pedig gondolom csak otthon lesz addig vele
2015. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
8%

Az elválasztást sürgetők lehet hogy még nem hallottak a tandem-szoptatásról: [link]


Hasonló helyzetben én - amennyiben nem lenne egészségügyileg indokolt - nem választanám el a lányom. Ha lenne mód magánklinikán szülni, akkor mi úgy hiszem, higy együtt lennénk bent.


Egyébként ha állami kórházban szülnék és külön kellene tölteni pár napot a nagyobb gyermektől én előre fejnék le és fagyasztanék tejet a nagyobbnak, illetve ha igényelné, hagynám szopizni a kórházban is egy kicsit, de persze csak az újszülött után. Apa pedig naponta legalább egyszer behozná őt a kórházba.


Én így csinálnám, de nem vagyunk egyformák. Sok sikert, bárhogy is döntesz!

2015. szept. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
56%

12-es: akkor kérésre miért nem maradhatok bent plusz 1-2 napot, ha én még nem érzem magam biztosnak a dolgomban, vagy úgy érzem, még felügyelet kéne a babának? Mert nem maradhat az ember, ha akar sem. Az állambácsi 4 napért tejel, teltház van amúgy is, szinte mindenhol. Elhiszem, hogy vannak egyes esetek, ahol szükséges a felügyelet, de nem százezreknek heti szinten, országosan. Ez csak erről szól.


Az ambuláns szülés létezik, lehetőség, és megoldás az adott helyzetre, ha amúgy nincs semmi problémájuk. Nem az a megoldás, hogy azonnal meg kell vonni a "nagyobb"-tól anyát és a cicit. De ahogy mondtad, mindenki maga dönt.


[link]


[link]

2015. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a már megszületett gyerek? Mennyi idős terhes vagy?
2015. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Bella169 ***** válasza:
100%

Szinte minden kórházban van VIP/alapítványi szoba, ami fizetős és ott lehet veled a férjed/gyereked.


Szerintem ebben az esetben akkor érdemes lenne az orvosoddal megbeszélni, hogy igényt tartanál az egyik ilyen szobára. Én legalábbis ezt tenném. Az a pár tízezer (ha az ember megteheti) ér annyit, hogy a nagyobbik gyereknek ne legyen trauma a kis tesó érkezése.

2015. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
10%

15-ös: az alatt az idő alatt, amíg bent kell lenni szülés után, kiderül, ha van valami gond. A kórház szempontjából ez a pár nap elsősorban nem arról szól, hogy az anya a végére úgy érezze, hogy biztos a dolgában, hanem hogy ő és a baba egészségesen távozzanak. A kórház egészségügyi intézmény. Megszülöd, megfigyelik őt, megfigyelnek téged, egy kicsit összeismerkedtek, jó esetben segítenek a szoptatásban, és ha minden oké, hazamentek. Maradhatsz tovább, ha magánkórházban szülöd és fizetsz.

Egyébként a kórház akkor kap pénzt, ha legalább három napot bent maradsz. Legalább. Vagyis elvileg maradhatsz tovább is, de minek maradnál, ha nincs orvosi indok? A kórház jobban járna, mert a plusz napok után is pénzt kapna, de ezek szerint mégsem csak erről van szó.

2015. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
81%

Minimum 10 hónapos lesz, de inkább 1 évesre gondolnék, akár még nagyobbra. Apukával nyugodtan ellehet 3 napot, és ugyan nem írtál semmi konkrétumot, de feltételezem, addig van még idő, hogy leszoktasd a ciciről.

"(A nagyobbik Cici nélkül el sem alszik.)" A cici nálatok egy személy, vagy miért írtad nagybetűvel? :)

2015. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
84%

Aránylag gyakori, hogy szülés előtt valamilyen -coccust kitenyésztenek a hüvelyváladékból és emiatt antibiotikum kúrát kap az újszülött.

Ilyen esetben mit csinálsz? Otthon bekötöd neki az infúziót napi kétszer?

2015. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!