Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jön a második baba, de még az...

Mandarava Dakini kérdése:

Jön a második baba, de még az első is kicsi, szopik még, így nem hagyhatom egyedül. Ha kötelező 3 napot bent lenni a kórházban szülés után, mi lesz a nagyobbikkal?

Figyelt kérdés
Nektek vannak tapasztalataitok ilyesmiről? Hazamehettetek hamarabb? (A nagyobbik Cici nélkül el sem alszik.)
2015. szept. 8. 13:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%
Már vártam, hogy mikor linkel be valaki egy passzoló cikket a teljesen barom, szoptatásmániás LLL oldalról.
2015. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%
9-es! Már hogy lehetne a gyerek egészsége "gazdasági érdek"? Még jó, hogy nem azzal jössz, hogy a gyerekkórházak is csak azért vannak, hogy egynéhány ember meggazdagodjon.
2015. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
66%

Mekkora az a nagyobbik gyerek,hogy mell nélkül el sem alszik?

Mielőtt beválláltátok a második gyereket nem futott végig az agyadon,hogy az elsőt előbb el kéne választani?

2015. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom mennyi idős a nagy és mikor érkezik a kicsi, csak a mi tapasztalatunk. A nagy csak cicivel volt képes elaludni, mikor terhes lettem, aztán 2 hónapra rá szépen abbahagyta magától és elaludt cici nélkül is, nem hittem volna, hogy elérjük ezt, mert nagyon nem akart lemondani a ciciről. Szerintem egyszerűen megért rá, vagy megváltozott a tej íze, mennyisége, nem tudom. 19 hónaposan szokott le, azóta tud elaludni cici nélkül. Szóval ha még nincs ennyi idős, akkor van remény :) sokaktól hallottam, hogy másfél év körül volt a vízválasztó alvásügyben.
2015. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Én 38 hetes vagyok a másodikkal, a nagyobbat még szoptatom és készülök a tandem szoptatásra. Mivel Angliában élek itt ha minden rendben van 6 órával a szülsé után hazamehetek.

Viszont már az elején felkészültünk, hogy "vész esetén" a lányom el tudjon aludni nélkülem is. Ezt kb a 16. héttől folyamatosan próbáltuk.

Szerintem egy-két éjjelbe nem fog beletörni, de jó lenne ha leírnád mekkora, mert az enyém majdnem 3 éves itt már egyértelműen csak komfort szopiról van szó. Felhívhatsz szoptatási tanácsadót ők is segíthetnek kialakítani egy tervet.

2015. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
38%
Előző voltam, igen tudom mindjárt jön az ősanyázás. Kérdező nyugodtan írj privátot ha van kérdésed! :)
2015. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a nagyobb fiam nekem is cicin aludt el és iszonyat lelkifurdalások közepette 16 hetes terhesen elválasztottam, akkor ő 17 hós volt.

Jól tettem, mert még 32 hetesen tüdőgyulladást kaptam és 2 hétig kórházban voltam, aztán alig, hogy kijöttem visszatartásra kellett befeküdni 3 napra.

Szóval baromi hosszú a 40 hét terhesség bármi lehet és nem biztos, hogy csak a szülés utáni 3 nap lesz a probléma.

Egyébként már 5 éves és még mindig kérni, hogy aludjak mellette.

2015. szept. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
62%
Aki 3 éves korig szoptat, az nem ősanya, egyszerűen csak hülye.
2015. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Miért nem válaszolsz arra,hogy hány éves a nagyobbik???
2015. szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Gabi86,nevet változtattál?
2015. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!