Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jön a második baba, de még az...

Mandarava Dakini kérdése:

Jön a második baba, de még az első is kicsi, szopik még, így nem hagyhatom egyedül. Ha kötelező 3 napot bent lenni a kórházban szülés után, mi lesz a nagyobbikkal?

Figyelt kérdés
Nektek vannak tapasztalataitok ilyesmiről? Hazamehettetek hamarabb? (A nagyobbik Cici nélkül el sem alszik.)
2015. szept. 8. 13:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
28-as miért?
2015. szept. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
2015. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
82%
Jajj ne már...Akkor ez a gyerek már tényleg mindent eszik. Mi a probléma? Hülyeség, hogy nem hagyhatod egyedül! Más gyerek ilyenkor már bölcsibe jár.
2015. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm az értelmes és kulturált válaszokat, szerencsére sok érkezett, köztük sok hasznos is. A nagyobbik másfél éves és igen, eszik minden félét, de napközben is rengetegszer kér cicit és este, valamint éjjel, ha felébred akkor is kell neki. Próbáltam már máshogy visszaaltatni, hagytam, hogy egyedül próbáljon visszaaludni, volt, hogy csak melléfeküdtem, de csak nyűglődés volt minden esetben, amitől úgy felébredt, hogy órákig nem bírtam már cicivel sem visszaaltatni. Sajnos ez egy valós probléma nálunk, amivel biztosan nem vagyunk egyedül. Igyekszem megoldani, de nem egyszerű. Elválasztani teljesen nem akarom, minél tovább szopik, annál jobb. Akinek ez nem tetszik, az így járt, ebbe senki nem szólhat bele. Nyilván örülnék neki, ha a kórházban eltöltött idő nem jelentene otthon gondot a nagyobbiknak és tény, hogy okosabb ha bent maradok a picivel. Van még idő addig, mert csak most kezdem a második trimesztert, de én fogok a legjobban meglepődni, ha a nagyobbik végre hajlandó lesz cici nélkül elaludni. Legyen így, majd próbálkozunk, de egyelőre még nem nagyon megy. :( A VIP szoba megoldás lehet, de tényleg csak akkor van értelme, ha ha Apa is bent lehet, mert szülés után egyből kizárt, hogy bírjak a nagyobbikkal is egyedül. Remélem, tényleg bent lehet az apuka is, mert bizony ahol az elsőt szültem valaki külön szobát kért, de az Apuka még annak a folyosójára se tehette be a lábát. Érdekes módon viszont a bent tartózkodásunk alatt jött egy 30 fős TV stáb forgatni valamit és influenza időszakban szépen beengedték a kisbabák-mamák közé az egész bandát oda, ahova az Apukák nem jöhettek be! MI meg kerülgethettük őket a szűk folyosón, mikor még járni is alig bírtunk. Jah, meg persze a lestrapáltan totyogó pizsamás anyukákat kamerázták engedély nélkül. Vicc az egész... Majd utánanézek ennek a VIP szobának, még úgysincs eldöntve, hol szülünk. Lehet, hogy ez lesz a megoldás. Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget. :)
2015. szept. 10. 13:44
 35/36 anonim ***** válasza:
Nem egy anyukától hallottam, hogy elhagyta a nagyobbik a cicizést, mikor úton volt a kistesó. Akár egyik napról a másikra is megtörténhet, úgyhogy nyugi, még sok időtök van, hogy kiforrja magát a helyzet.
2015. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Tejet kap már? Mármint tehéntejet? Mert az még egy megoldás lehet, hogy cici helyett azzal alszik el. Az én 1.5 éves fiam minden este kap egy cumisüvegnyit. Megy az ágyikójába vele és cumizás közben elalszik. Ha éjjel nagy ritkán felkel, kap egy kis vizet és azzal is visszaalszik.
2015. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!