Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, nyugtassato...

Császáros anyukák, nyugtassatok meg hogy nem lesz olyan rémes!?

Figyelt kérdés
Sajnos valószínű császármetszéssel lesz meg a kisfiam,medencevégű fekvés,nagy és első babánk.
2010. márc. 12. 19:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 30 órás vajúdás után már megváltás volt, és alig vártam, hogy túl legyek rajta. Amit nem tudtam, és nagyon rossz érzés volt, hogy a műtőasztalon remegni fogok, mint a kocsonya, de mint később kiderült, ez teljesen normális. A gerincbe kapott érzéstelenítést nem is tudom, mikor adták be, annyira nem éreztem belőle semmit (és persze olyan ügyesen csinálta a csaj).

És tényleg az a legfontosabb, hogy utána mozogj. Ha elhagyod magad, akkor nagyon rossz lesz. De én erőt vettem magamon, és sokkal jobban tudtam közlekedni, mint egynémely természetes úton szült anyuka. Tényleg nehéz volt először felállni, de nagyon aranyosak voltak a nővérkék a kórházban, és segítettek.

Egyébként pár perccel a műtét után csak megpuszilhattam a kisfiam, de aztán pár órával később odahozták a kisfiamat a császáros őrzőbe, és együtt szundítottunk egyet. Nagyon-nagyon jó érzés volt, és azt soha nem fogom elfelejteni.

B.

2010. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

8.válaszoló vagyok.

Tényleg most, hogy mondod én is nagyon remegtem a műtőasztalon pedig nem féltem de azt hiszem egy kicsitr fáztam.

2010. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
tegnapi 20:20-as vagyok. Még az jutott eszembe, hogy valszeg azok élik meg a császárt inkább traumaként, akik természetes szülésre készülnek é az utolsó percben derül ki, hogy császározni kell. Sokkal könnyebb, ha eleve tudod, hogy arra kell készülnöd, így van időd lelkileg is felkészülni rá. És igaza van valamelyik hozzászólónak előttem: amint fel szabad álljál, azonnal kezdj el sétálni minél többet. Engem az orvosom sem talált meg, mert elég sokat mászkáltam. Vissza kellett jöjjön.
2010. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Reménykedem még abban hogy megfordul de felkészülök lelkileg a császárra is.

Ha esetleg visszalátogattok ide megírnátok milyen lett a heg és egyáltalán a hasatok a műtét után?

2010. márc. 13. 11:04
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én viszont csak császárral szülnék.

Tudom,sokan ezért elítélnek,de így van.A gátmetszéstől félek meg eleve a fájdalomtól is.

Meg egy rokonom nemrég szült( 3napja) császárral,ő is azt szerette volna és a baba nem fordult be,így császár lett.Nem bánta meg,örült neki.

A hasát megnéztem,írtad,hogy kíváncsi vagy.

Így elég csúnya a vágás,kb 10 cm lehet,de még friss és nem szép.Viszont egyenes,szerintem ha gyógyul kicsit,akkor szépül.A hasán a bőr kicsit ráncos és "lógós" főleg a köldöknél;de aki mellette fekszik és természetesen szült,szegénynek olyan,mint ha még mindig benne lenne a baba.Megmaradt a hasa.

Szerintem ne aggódj,ha császár lesz,rokonom is vígan mászkál már,a természetes úton szült anyuka meg nagyon nehezen ül még mindig(egy napon szültek)

És valószínű,ha nem sárgul be a pici,4.napra haza is mehetnek!

2010. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én a dél-pestiben szültem egyébként, hétfő reggel 6-kor lett meg a picur, és csütörtökön mehettünk haza délben. Szóval tényleg nagyon hamar hazaengednek. A hegem teljesen lent van, minden bugyi eltakarja, és nagyon szép (már mindenhol bikinivágást csinálnak). 5 hónap után időnként még viszket, főleg ha front jön, és kicsit még érzéketlen körülötte a bőr, hiszen idegektől kezdve mindent vágnak, de ez mindenkinél így van. Egyébként teljesen egyenes, nem hullámos, természetesen még rózsaszínű, és most lemértem, pontosan 12 cm hosszú, és kb. 2 mm vastag. B.
2010. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Megint 20:20-as vagyok. A hasam egész szép. nem lett tele striával, a linea negra megmaradt, csak halványodott és egy picit lóg a hasam. De csak azért, mert a szülés után rajtam maradt 5 kg mind a fenekemen és a hasamon van. A vágás kb. 15 cm, a két vége felfelé kunkorodik, amolyan „mosolygós”. 6 öltéssel varrtak össze. Egyáltalán nem fáj, csak kicsit érzéketlen a környéke, és hiába viszket, fura érzés megvakarni, mert nem érzek semmit. Ja, és még az a furcsa benne, hogy a doki annyira lent vágott, hogy belelóg a fanszőrzetembe. Nem tudom, hogy fogom majd borotválni :S
2010. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!