Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki Angliában szült programozott császárral?

Figyelt kérdés

1000%, hogy programcsászárom lesz, mivel félév telt el az első (szintén programozott) császárszülésem és a teherbeesés között.


Mindenre kíváncsi vagyok, progis császárnál miben tér el a vizsgálati rendszer (tudom, hogy alapesetben 2x-3x lát orvos az egész terhesség alatt, mindig a midwife-hoz kell menni), de gondolom ilyen esetben csak másképp mennek a dolgok. Vagy nem?


Maga a programozott császár hogyan zajlik Angliában, mi a protokoll?



2015. szept. 15. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia , en szultem
2015. szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Leírnád a menetét, ha megkérlek?

2015. szept. 15. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Mivel korhazban dolgozom, ezert azt is tudom, hogy megy a sima szules itt, igy ossze tudom hasonlitani.

3 honapja szultem csaszarral, en valasztottam, 2011 -tol valaszthato csaszar orvosi indok nelkul is.


Ugyanaz minden, orvoshoz kell menni egyszer ( ugyanolyan antenatal appointment, csak orvos lat ) , o elmondja hogy smint lesz, es megnezi nincs- e akadalya a mutetnek.

39. heten csinaljak. 2-3 nappal van a pre assesment, ilyenkor beszelsz anesztetiologussal az epidural miatt, es vervetel van.

Ekg nekem csak azert volt, mert kiskorom ota magas a pulzusom ( 120 piheno helyzetben) , egyebkent nincs.

A csaszar napjan reggel kell menni, es varni mert a surgossegik vannak elotte - ha epp van.

Engem delben hivtak be. Atoltozes haloingbe, apa is bejohet neki mutos cucc. Epidural mar a mutoben. Epidural utan teszi a midwife a katetert igy nem lehet erezni.

Beontes ilyesmik nincsenek. Enni persze nem lehet elozo ejfeltol.

12:24 re mar kint volt a babam.

A dokit aki csinalta sosem lattam, mert eltakarta a fuggony, csak a hangjat hallottam.

A midwife elviszi lemerni de csak 1 meterre van. K vitamint kap, sapit ad ra , betekeri es hozza vissza, a mellkasomra tette. Onnantol soha tobbet nem viszik el. Mutet utan 5 perccel , felig felultem, hoztak a meleg ebedet, es teat, nagyon finom volt :)

Az orzoben mi 3 an voltunk csak , neha bejott a midwife. Utana korterem 4 agyas. 5 ora mulva kivettek a katetert, felkeltem mentem egyedul a furdobe. Masnap gyerekorvosi vizsgalat, es mentunk haza.


Minden nagyon szuper volt !

A vagasom gyonyoru, masnap mar ug ereztem magam mintha semmi sem tortent volna!

Meg ezerszer megismetelnem :)


Kerdezz ha eszedbe jut valami

2015. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az elgepelesert!
2015. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Annyit kérdeznék még, hogy fizetni kell-e külön ezért, vagy az alap biztosítás fedezi a császárt?

Spinálist lehet-e kérni, vagy mindenkinek epidurál? Az aneszteziológus dönti el, vagy megkérdeznek róla?

2015. szept. 15. 10:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Az epidural jobb, mert nincs sem fejfajas, es ahogy kimegy a hatasa egybol fel lehet kelni. 5 kor mar jarkaltam ( delben hivtak be a mutobe ).


Megsem ereztem a tuszurast mert elotte elerzestelenitette a helyet.


Nem kell semmiert sem fizetni :)


Es amikor szedik ki a babat, lehet kerni, hogy eresszek le a fuggonyt, igy latod ahogy veszik ki.

2015. szept. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az epidurálról hallottam olyat, hogy időközben kiment a hatása és mindent érzett az anyuka, ahogy vágták, vagy eleve nem érzéstelenítette el teljesen. :(

Nem tudom, hogy ez mennyire gyakori.

2015. szept. 15. 15:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Hat itt ilyen nem lesz ne aggodj! Ez nem Magyarorszag.

En is korhazban mutok, helyi erzestelenitessel, es kb ezerszer meg kell kerdezni a beteget, hogy erez e valamit, es ha kicsit is kezdene fajni akkor azonnal adunk meg be erzestelenitot.


A csaszarnal mikor beaadjak, utana megnezik, hogy erzeketlen- e mar , hideg sprayt fujnak ra.

Kozben ha elkezdenek erezni valamit egybol adnanak be tobbet, azert van ott az aneszteziologus vegig. Az enyemet Peternek hivtak, szegenyt, percenkent kerdeztem, hogy mit csinalnak epp, es mindig mondta, mert o jol odalat a muteti teruletre is.

Es azt meg elmondjak elotte , ha nem hatna ( mert valakinek egyaltalan nem hat) akkor elaltatnak. D ez otthon is igy van.

2015. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat! :)
2015. szept. 16. 11:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincsmit, remelem neked is olyan jo elmeny lesz mint nekem volt !

Hany hetes vagy?

Tenyleg minden annyira jol ment :)

Mondjuk en eleve igy alltam hozza, es az sokat szamit.

A heg is vekony, gyonyoru, en mar masnap ugy mentem mintha mi sem tortent volna!

2015. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!