Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megkérdeztem az orvosomat az...

Megkérdeztem az orvosomat az EDA-ról és kiderült, ha nem rendes munkaidőben szülök, csak pénzért csinálják meg.25 e Ft, ha oda kell hívni a szakembert. Érdemes kérnem? V helyzettől függ?

Figyelt kérdés
Azért nem igazán tetszik ez a dolog, mert már így is fizettem és fizetek még eleget a dokinak. Bevállaltam muszájból a magánt, szülésznőt nem választottam (bízom benne, h egy emberséges hölgyet fogok ki), de még az érzéstelenítésért is fizessek?! Okvetlenül fontos ez? Készüljek rá v nem szükséges? (Még kb 7 hetem van eldönteni.) Tapasztalatok? Előre is köszi a segítséget!
2008. szept. 10. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen nincs! Járj utána! Én ezt gusztustalannak tartom! És ha 4-nél többet nyőgsz, nyőgésenként 5000 Ft-ot kell majd fizetned??? Vagy hogy is van ez? Ez melyik kórház??
2008. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem hülyeség.hiszen ez a dolga.nekem azt tanácsolták,hogy kérjek mindenképpen,mert a vajúdás úgy elviselhetőbb.amit a dokid mondott,az nekem olyannak tűnik,mintha valaki természetes úton kívánna szülni,de komplikáció lép fel,és császározni kell,és azért meg fizessen a kismama.tehát én durvának tartom.azért vannak ott,ez a munkájuk.én se kérek minden egyes ügyféltől plussz pénzt azért,mert foglalkoztam vele.az én szememben az összes doki egy óriási nagy korrupt egyén.bocs a véleményemért.

33 hetes kismama

2008. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol fogsz szülni? Mert én is ugyanígy vagyok, és a II. számú Női Klinikán fogok szülni. Nekem is 25000, ha munkaidőn kívül szülök. Nekem a fogadott orvosom fog szólni annak aki beadja. Én úgy döntöttem kérem. Szerintem is gáz, hogy fizetni kell érte. De nekem megéri. 40 hetes kismama
2008. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A II. számú női Klinika hol van?
2008. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapest Üllői út. 3-as metróval a Klinikák megállónál.
2008. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Én mindennemü fájdalomcsillapító nélkül szültem, és még élek! EGyáltalán nem éreztem szükségét, nem bántam meg, hogy nem kaptam. Abszlut ki lehet bírni:-)
2008. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ennek a fizetősdinek érdemes lenne "hivatalosan" utána nézni. Egészségügyis vagyok, és szeintem ez nem legális. Ügyeletben is van bent aneszteziológus aki az érzéstelenítést végzi, ugyanis a sürgős császárosokat is neki kell érzésteleníteni!

Én majd akkor fogom eldönteni hogy kérem-e ha már ott leszek. Mivel ez lesz az első szülésem nem tudom hogy mennyire fog fájni. Lehet hogy nagy hős leszek és kibírom, mint évezredek óta olyan sokan, de az is lehet, hogy nem fogom úgy bírni ahogy szeretném, és megadom magam az orvostudománynak:)

30 hetes pocis

2008. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
SOTE II. Természetesen. :/ Én is azért nem értettem, mert akkor mit csinálnak a császárosokkal? Mivel első szülésem, fogalmam sincs, h h fogom bírni, de ha mégis kérném? Fizessek ezért is?! Kicsit kiakadtam ezen.
2008. szept. 11. 00:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Debrecenben megkérdezték tőlem hogy kérek-e EDA-t (éjszaka) mert akkor beadják.

Hogy mik vannak!!!!!!!!!!!!!

Fel kellene az klinikát jelenteni!!

2008. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szülés nem egy munkaidős történet. Amikor a babó elindul, akkor van munkaidő.

Az EDA pedig úgy tudom, hogy mindenkinek jár alanyi jogon, aki TB támogatást fizet.

2008. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!