Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült már valaki közületek...

Szült már valaki közületek Angliában? Ha igen, mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 12. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer is, mindkettő remmek élmény volt, pedig a másodiknál voltak komplikációk.
2015. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szintén kétszer, de második sürgősségi császár volt. Szerintem túlságosan kivártak vele és talán meg lehetett volna előzni, ha hallgatnak rám. 27 hetesen elmentem magán 4d-s uh-ra, ott mondták, hogy lenn van a méhlepény, én megemlítettem a MF-nak, ő azt mondta, az nem lehet, mert 20 hetes uh nem ott volt. 38 hetesen vérzéssel kezdődött a magzatvíz szivárgás. Bementem, szívhangját megcsekkolták, rendben volt. Órákkal később, mikor újra rárakták, még nem akart beindulni a vajúdás, nem tágultam. Ami nem volt újdonság, elsőnél is ugyanez volt, csak épp ott nem volt vérzés és ott nem lenn volt a méhlepény. Mikor újra rárakták, leesett a szívhang, megvárták, míg 35-re leesik, akkor toltak a műtőbe. Altatással császároztak, szerencsére nem lett semmi baja a babának. A zárójelentésből a HV-m mondta, hogy leválta a méhlepény, illetve eleve ott volt útban, nem tudtam volna szülni. Szerinte rögtön észre kellett volna, hogy vegyék és nem az utolsó pillanatban cselekedni. 3x próbáltak burkot repeszteni, de nem tudtak, azt mondták, valami útban van, nem megy...hát lehet fel kellett volna ismerni, hogy az a méhlepény....

1.nél meg szintén magzatvíz szivárgással kezdődött-ja egyébként 2.kal haza akartak engedni pár óra után, én kértem őket, hogy csekkolják már, hogy szivárog e a magzatvizem. Ott reggel bementem és azt mondták, hogy még zuzzak haza, ha 24 órán belül nem kezdődik meg, akkor menjek vissza. Estére mentem be, de még akkor is majdnem hazazavartak. 1.5 órás volt a kitolási szakasz, ebből fél óra csak a fej kitolása. Nem voltam elég tág, ezért nem fért ki. Azért vágtak csak, mert úgy nézett ki, hogy ha még benn marad kicsit, akkor akár károsodhatott volna. Így mondták. Szóval ott is kivártak a végletekig. Szerencsém, hogy nem lett baj egyiknél se. Amúgy császár után különösen kedvesek, odafigyelnek még jobban a nővérek.

A terhesgondozást meg hagyjuk-ezenkívűl 2x vetéltem, ebből egyszer sürgősségi kaparás lett, mert addig húzták a missed abomat, hogy majdnem elvéreztem.

De a nővérek a legjobbak, legaranyosabbak!

Amúgy az tetszett, hogy végig velem voltak a babáim, császár után is, csak az első 24 órában nővérke jött szoptatáskor és odaadta.

Ha komplikáció mentes a szülés, azt mondom, nagyon jó, nem variálják túl. Az tetszik még, hogy itt nincs borítékolás, fogadott orvos, ahhoz kerülsz, aki ügyeletben van. Szülés után 4-ed magaddal leszel a szobában. De császár után akár egy személyes szobába is kerülhetsz. Én oda kerültem:D

De furcsa mód, ha megint terhes lennék, nem bánnám, hogy itt kell szülnöm. De nem valószínű, mert csak kettő volt betervezve:D Ja és viziszülés is teljesen lehetséges, vajúdás és szülés, és az is teljesen ingyen, csak előre le kell foglalni. Mondjuk nem biztos, hogy sikerül is, mert mondjuk nincs szabad medencés szoba. Nincs beöntés, és úgy vajúdsz, ahogy akarsz, egy-két eszközt tudnak a rendelkezésedre bocsátani. Saját hálóingben szülsz. Apukának nem kell beöltöznie orvosi cuccba természetes szülésnél. Asszem császárnál be kell, de ugye nálam nem volt benn, mert sürgősségi volt. Rögtön megkapod a gyereket, nem viszik el, ha csak nem kéred, hogy tegyék le. A természetesség hívei.

2015. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!:) akkor megnyugodtam egy kicsit. Igazabol a korhazrol ahol szulni keszulok vagy nagyon rosszakat olvastam, vagy nagyon jokat. A ketto kozott egyet sem, de remelm, hogy minden rendben lesz :)
2015. okt. 13. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!