Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Régen mi történt azokkal,...

Régen mi történt azokkal, akik nem tudtak természetes úton szülni?

Figyelt kérdés
Pl. akiknél olyan probléma volt, amit ma császármetszéssel kezelnek...meghalt anya is, magzat is?

2015. okt. 13. 20:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%
szerintem kicsit az is kozrejatszott abban ,hogy nem tudnaj szulni a nok az eletvitel.mig mi az irodaban/tv/szamitogep elott meresztjuk a seggunket ,nem kapaljuk a keretet reggeltol estig meg ferfimunkat vegzunk.
2015. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted régen mindenki mezőgazdaságból élt? Az urbanizáció nem újkeletű dolog, a nagy lóf..t kapált mindenki. Hagyjuk ezt a parasztromantikát, ez csak a társadalom egy részére volt igaz, egy része városban élt és ha jómódú volt, akkor a hátsóját is szolga törölte ki.
2015. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
11-es tuti férfi és még gyereke sincs...
2015. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
En azt olvastam hogy régen bizony szakadt meg tort ott minden ha arról volt szó, hogy elakadt a gyerek. Szegény baba is belehalt persze de kirangadtak valahogy.
2015. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

Szüleim orvosok és van nekik még egy 1800-as évek beli szülészeti tankönyvük:))) (múzeális darab)

Gyünyörű rajzokkal, ábrákkal. Ha elakadt a baba, akkor megpróbálták a szeméremcsontokat szétfeszíteni (középen porcos rész van). Ha nem sikerült, akkor jött a koponya fúró. Széttrancsírozták a baba koponyáját, hogy megmentsék az anyát...

2015. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Még szerencse,hogy nem abban a korban szültem! :o
2015. okt. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
41%

Én 1980-ban születtem, faros baba voltam és anyám simán megszült. Nem igaz, hogy ezer éve nem látott ilyet orvos és meghalt az anya...!

Vmikor olvastam egy cikket, hogy ha a baba elakadt, akkor az anyának eltörték a szeméremcsontját, vagyis inkább vágták. "Remek" lehetett... :////

2015. okt. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
40%
Faros babát meg lehet szülni "simán", csak sokkal nagyobb a baba sérülésének veszélye. Ezért nem kockáztatnak fölöslegesen. MInek?
2015. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Imserősöm született így. A szülésznő felkiáltott, hogy látja a fejét, de tök kopasz! Orvos is odamegy: "Igen, mert ez nem a feje, hanem a feneke..."
2015. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"A komplikációtól függ. Ma minden fingra császároznak. A régi bábák még le tudtak vezetni egy faros szülést, ma már orvost sem találsz, aki látott olyat egyáltalán. Egy részük bizonyára sérült vagy meghalt a komoly komplikációk miatt. De a who szerint az indokolt császár kb.15%. Ma 30 felett van Magyarországon. Így a császárok fele felesleges és nem életmentő."


Persze, van olyan császár, ami talán "felesleges" volt, de mégis ki az, aki bevállalja a rizikót?

Ha az orvos bevállalja a faros szülést pl., de úgy jön ki a dolog, hogy a végén nem fér ki a fej (ugye a faros szülésnek ez a legnagyobb veszélye) és meghal a gyerek, akkor vajon kit fognak érte hibáztatni?

Szerintem egyáltalán nem csoda a mai világban, hogy az orvos megpróbálja magát védeni. Inkább nem rizikózik, ha úgy látja, hogy nem sima ügy a dolog, akkor inkább azt mondja, hogy legyen egy rutin műtét, mint egy beteg vagy halott gyerek.

2015. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!