Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pár kérdésem a szülésről. (? )

Pár kérdésem a szülésről. (? )

Figyelt kérdés

1. Fájdalom csillapítás nélkül a szülés legfájdalmasabb része mihez hasonló?

2. Melyik része fáj a leginkább?

3. Van aki nyomás közben véletlen bekakilt? (hülyén hangzik, tudom XD)

4. Nagyon ráncos és löttyedt utána a has?



2015. okt. 17. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Volt mar vesegorcsom, ahhoz hasonlit.

2. A legfajdalmasabb az a resze volt, mikor meg volt pereme a mehszajnak, igy nem nyomhattam, es tolofajasok jottek.

Az elejen gondolom a tagulastol iszonyatosan fajt a derekam, mintha perzselovel egetnek, itt meg nem jott a mas tudatallapot, szoval erre jobban emlekszem, lehet, h ezert tunik ugy, h majdnem annyira fajt, mint a vege.

3. Van aki bekakil, nem kaptam beontest, nyomaskor fel sem merult bennem, h johet valami, onnan tudom, h nem jott, mert a doki megkerdezte, h mikor voltam wc-n utoljara. En az utolso harom napban allandoan higat wc-ztem, gondolom semmi nem volt ami meg kijojjon.

4. Persze, h rancos, es lottyedt, hiszen hianyzik belole a baba 😊. Masnapra mar csak egy pici pocim volt, de h teljesen helyrejojjon, ahhoz kb egy ev kellett.

2015. okt. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Semmihez. Fájdalomcsillapítással pedig jobban fájt (2 szülés), mert mellé fullon nyomatták az oxit, míg eda nélkül nem.

2. Nem volt kellemes kitolás közben szó szerint szétszakadni. 3. fokú sérülés lett.

3. Kértem beöntést, de nem lepett volna meg ha még emellé jön valami (nem jött), mert egy fél karfiolnyi aranyeret is kitoltam.

4. Ráncos nem lett, viszont jópár hónapig úgy kiállt, mint egy félidősnek, hiába csak 5 kiló maradt rajtam rögtön szülés után (12 lement egyből - többsége víz volt).

2015. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. A tolófájások (legalább is nálam) fájdalomcsillapítástól függetlenül is ugyanannyira fájnak. Az első válaszolóhoz hasonlóan leginkább a vesegörcshöz tudnám hasonlítani + olyan, mintha minden belső szerved megindulna kifelé.

2. A kitolás fáj a leginkább.

3. Persze, elég gyakran megesik az ilyesmi.

4. Van, akinek igen, van, akinek nem. Azért arra ne számíts, hogy rögtön szülés után olyan lesz a hasad, mint a terhességed előtt volt.

2015. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1) nekem az fájt a legjobban, amikor bújt ki a baba. Erős feszítő érzés volt. A vajúdás sem éppen kellemes nyilván de az nekem kevésbé volt rossz. A vajúdást nem tudnám leírni mihez hasonlít, eleinte menzesz szerű görcs, később pedig feszíti az egész medencét.

2) általában azt olvasom a vajúdás utolsó órája, de nekem a kitolás.

3) jelen :( tőlem a kutya nem kérdezte meg, hogy akarok-e beontest vagy valami ráadásul hasmenés sem előzte meg a szülést. Így hát sajna így jártam, utólag kínos. Abban a pillanatban pedig a fájdalom jobban zavart.

4) nem lesz egyből lapos de lassan húzódik vissza. Az első pár napban még nekem akkora volt mint félidősen. Csak hát puha volt. 3 hete szultem, már sokat ment vissza, de még sok idő maradt hátra szerintem. A bőr nekem nem löttyedt, mert fokozatosan kell visszahúzódnia. De nekem nem lett hatalmas hasam 40 hetesen sem.

2015. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1, A vesegörcs talàlò.

2, Nekem mindenemet szérnyomta a 4 kgos gyerek,szòval a kitolàs nem fàjt,előtte az a màsfél óra amìg kitàgultam az fàjt. Azt hittem szétszakadok.

3, Kaptam beöntést,minimàlis kis valami jött még,de az màr nem konkrèt kaki volt,és ez tök normàlis.

4, Nekem nem volt ràncos. Rugalmas puha a bőröm szerencsére és utàna is az volt kb 2 hét volt mìg visszaàllt eredetire. Cserébe én kismilliò csìkot kaptam.


Amúgy szerintem ezek nagyon alkatfüggő dolgok.

2015. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) 😊
2015. okt. 17. 13:50
 7/9 anonim ***** válasza:

1: vesegörcsöm nem volt még, de a gyomrom-gyomorszàjam szokott görcsölni (nem az a verzió amikor a has csikar és wc-re kell menni, inkàbb mintha belülröl tekrnék a szerveimet), na, ezt rosszabbnak éltem meg, mint a szülést, bàr sem oxyt, sem fàjdomcsillapìtót nem kaptam.

2: nekem a kitolàs, az elsőnél elordìtottam magam, addig egyszer sem.

3: nem tudom, nem tűnt fel (szerintem nem), de a gàtmetszés sem :)

4: nem volt vészes. Üres volt és kicsit ràncos, viszont gyakorlatilag tök lapos lettem szülés utàn egyből. A bőröm is hamar visszaàllt.

2015. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1)Nagyon erős menstruációs görcshöz

2) A kézzel tágítás, de csak pillanatokra

3) Kaptam beöntést, így erről nem tudok semmit

4)Az első napokban nem, pár hónap után igen ( kinek mit jelent a nagyon)

2015. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1.sajnos nem tudok valaszolni, erzestelenitot kaptam. 2. A kitolas elotti resz volt nalam a legrosszabb. A tagulas utolso oraja. 3. Igen volt, nem is egyszer. A proba-tolasoknal, nem volt idom azzal foglalkozni hogy kellemetlenul erezzem magam miatta, teljesen termeszetes volt. 4. Nagyon hamar visszanyertem a formam, epp olyan vekony lettem es feszes lett a hasam mint terhesseg elott :)
2015. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!