Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az oxitocinnal indított...

Az oxitocinnal indított szülés mennyire rossz? Van idő pihenni azert a fájások kozott?

Figyelt kérdés
üdv. Nagyon félek a szüléstől. Szeretnék mindent tudni ha arra kerül a sor mire számitsak.. ugy tudom akkor adnak oxit ha elfolyik a magzatviz és nincsenek fájások. Ez igaz? Az a fajta fájás között is van szünet ? Sokkal erősebb?
2015. okt. 19. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Az oxitocin egy petidhormon, a szülést normálisan beindító anyag. Manapság már nem adnak rutinszerűen oxitocint, mert többnyire felesleges. Fogalmam sincs milyen, én nem szültem, és nem is fogok, de oxitocint tiszítottam eleget, és vizsgáltam is. Igazán csak gyorsabb, mint a normál szülés. Amennyivel megerőltetőbb, annyival rövidebb ideig tart.
2015. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha oxival indítanak, az se egyből 1 perces fájásokkal kezdődik. Szépen sorban megvolt a 10, 7, 5, 3 perces, utána folyt csak össze az idő.
2015. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én oxit is kaptam, burkot is repesztettek, nagyon nem akart kibújni a bébi:-) Miután megkaptam az oxit, jó ideig csak enyhe derékfájásom volt, ami lassan erősödött. Pár óra után kezdett fájni a hasam is, de először gyengébben, mint ami egy menstruációs görcsnél tapasztalható. Kb. 8 óra volt a vajúdás, de ebből kb. 2 óra volt, amikor ténylegesen fájt (de azért kibírható volt).
2015. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az első két gyermekemet oxi-val szültem elfolyt a magzatvíz és sehogyan sem akart jönni a fájás. Az elsővel 8 órán át kínlódtam, a második már 2 óra alatt meglett. A harmadik babámat normál állapot szerint szültem hát nekem az igencsak fájt jobban mint az első kettő igaz 1 óra 20 perc alatt meglett.
2015. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én oxitocinnal szültem.

Beindított volt, de csak azért,mert az orvosomnak külföldre kellett utazni és mivel betöltöttem a 40 hetet beindította.

5 perces fájásokkal keztem,de tűrhető volt.

A tolófájás előtti negyed óra volt az amire azt mondom,hogy kemény volt.(burok repesztés után kezdődtek ezek a fájások)

Öszvisz 3 óra alatt szültem meg.

Ilyen szülést még 1000szer végig csinálnék :)

Nekem a gátvarrás volt a legkellemetlenebb fél órán keresztül tartott.

Csodás szülést kívánok! :))

2015. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem éjjel 3-kor elfolyt a magzatvízem és mivel nem tágultam, illetve a fájások is rendszertelenek voltak, így 9-kor adtak oxit. Aztán mivel kb semmi nem történt, emelték az adagot. Na..."remek" volt, mondhatom. Kb 12-ig bírtam, aztán kértem edá-t, ami 1-2 órán át hatott, de balfsz volt az anesztes és csak féloldalra. Úh mindent éreztem. Nekem 5 perceseket csinált, aztán pikk-pakk 1-2 percesek lettek. Azt hittem kemény vagyok, de nem voltam, lekiabáltam a vakolatot az épületről kb. Iszonyúan fájt. Mire megnyugodtam egy fájás után, h jajj vége, akkor már jött is a másik, szóval én 1 pillanatig nem bírtam pihenni sajnos.


Második szülésemkor is kaptam oxit, rendesen be is paráztam tőle. Azt hittem, tök jól megy minden, már a 38. héten nyílt a méhszáj, aztán 39+5-el elfolyt a magzatvíz, és 4 cm-el mentem a kórházba. Voltak rendes fájások is. Na, de itt meg az volt a baj, hogy nem voltak elég rendszeresek. Szóval, betojtam rendesen, h megint oxit kapok, de szerencsére tényleg csak rendszeressé tette a fájásokat és nem lettek erősebbek. Úh a második szülést simán kibírtam egy hang nélkül.

2015. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájt, bár az enyém indított szülés volt, szinte zárt méhszájról. Az elején még nem éreztem semmit, aztán elkezdődtek a fájások, de nálam mikor már beindult, akkor pár perces szünetek voltak, aztán egybe is folytak. a 6 órából 4 azért elég kemény volt, mondjuk engem közben kézzel is tágítottak, persze ez is közrejátszott.
2015. okt. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem anno nonreaktív NST miatt oxitocin-terhelésre küldtek. A fájásokat a gép mutatta, én kb semmit nem éreztem, max. enyhe menszesz-szerű görcsöket, meg majd leszakadt a derekam a háton fekvéstől. 6,5 óra alatt kemény egy centit tágultam! Közben emelték az oxit, burkot repesztettek. Semmi.Végül császár lett a vége. Amikor ezt kimondták, akkor jöttek brutál erős fájások, de pár perc múlva már kaptam a gerincembe az érzéstelenítőt és toltak a műtőbe.

Most rendesen be vagyok tojva, s csak azt kérem fentről, hogy magától induljon minden, s ne kelljen mesterségesen belenyúlni.

Egyébkén t valakinél beállítja, valakinél erősíti a fájásokat. Nekem nem vált be.

2015. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!