Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni a nagyon...

Mit lehet tenni a nagyon nagyfokú megfelelési kényszer ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos mindig is maximalista voltam, és nagyon nagy megfelelési kényszerem volt, most viszont ez még jobban fokozódott bennem bizonyos személyekkel szemben. Hogyan lehet ezt megszüntetni/lecsökkenteni? Mit csináljak, hogy kicsit lazább tudjak lenni?

Aki esetleg volt ilyen helyzetben, leírná, hogy mi segített? De persze bárkitől szívesen fogadok tanácsokat, ötleteket, véleményeket.

Előre is nagyon köszönöm a normális, ideillő és segítőkész válaszokat!



2015. okt. 17. 22:25
 1/3 szántóvető ***** válasza:
25%
attól függ hogy miben és kikkel szemben nyilvánul meg.segítene ha elköltöznél és a saját lábadra állnál.
2015. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Huuu én segíteni nem tudok de a kérdésed alapján felmerült bennem, lehet nekem is az van?

Nekem nem konkrét személyek kapcsán van ilyen érzésem hanem úgy összességében mindenkivel kapcsolatban, bár talán akiket jobban ismerek velük kapcsolatban nem érzem ezt. Mindig azon aggódom hogy most megfelelően viselkedem e az adott szituációban és hogy mit gondolhatnak rólam az emberek. Tiszta gáz néha olyan gyomoridegem van ha kimegyek akár már csak a lakásból is. Tudom hogy ez így nem jó, néha sikerül is úgymond bevenni a leszarom tablettát de az nagyon ritka.

2015. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: Az elköltözés megvolt, a saját lábra állás viszont azért még nem!

#2: Igen, dettó ugyanez van/volt velem is, csak nekem bizonyos helyzetekben még komolyabban.

2015. okt. 19. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!