Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után van akinél fellépe...

Szülés után van akinél fellépett úgynevezett túlzott megfelelési kényszer?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Ki felé? A férjed- a családod- a gyereked-a környezeted felé?


Nekem a férjem felé volt, próbáltam jól kinézni, próbáltam a lakást rendben tartani, próbáltam jó anya lenni, próbáltam jól szoptatni. Aztán amikor szülés után 3 hónappal heti kétszer már edzeni jártam, 3 hónap után a tejem elfogyott, a lakás úszott, a kilóim nem tűntek el, elég sokat veszekedtünk is.... Abba hagytam az önsanyargatást. És minden történt úgy ahogy, azóta lefogytam, a kislányom imád, a férjem elégedett.

2012. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifelé. Soha nem érdekelt, h ki mit gondol rólam. Most meg ez izgat. Soha nem aggódtam a kimondott véleményem miatt, ma meg százszor is meggondolom, hogy kimondjam e, mert ha kimondom és ellenkezik a másik veléleményével, akkor ő mot fog gondolni rólam. és egyébként is,mostanában elkzdett az foglalkoztatni, h ki mi gondol rólam.
2012. okt. 3. 21:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Kifelé=környezetem felé
2012. okt. 3. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, bár nálam már a gyerekek előtt is megvolt (önbizalom hiány miatt), de mivel a terhesség során és a szülés után jobban felfigyeltek rám, így még inkább úgy éreztem, hogy sehol sem hibázhatok, mindenben tökéletesnek kell lennem. Ennek eredménye az lett, hogy nem tudtam élvezni az anyaságot és az otthon töltött éveket, mert egy akadálypályát láttam az egészben.

Sajnos még a mai napig tart ez nálam valamilyen formában, pedig már 6 éves lesz a nagyobbik fiam, csak az utóbbi időben felismertem ezt és tudatosan próbálok tenni ellene. Mikor nagyon rágörcsölök valamire, hogy tökéletes legyen, akkor próbálok lelazulni és bevenni a lesz@rom tablettát, de sajnos nem mindig sikerül :)

Viszont az önbizalmamnak nagyon jót tettek a gyerekek! 20-25 évesen, amikor álomalakom volt és minden ujjamra jutott vagy 10 pasi, sem éreztem magam ilyen jól, mint most, majdnem 10 évvel később és 10 kilóval nehezebben :)

2012. okt. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem előtte volt, igencsak komolyan. Nálam éppen a terhesség hozta meg a "lazulást". Azóta nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam, azt csinálom, ami a gyerekemnek a legjobb. Légy biztos magadban, ha te pl. úgy gondolod, hogy ma a piros pólót szeretnéd ráadni a gyerekre, akkor ne érdekeljen, hogy a szomszéd Marika néni a lilában szeretné látni és jobb szemmel tekintene rád, ha az lenne rajta. Hülye példa, de ha te úgy gondolod, hogy jó amit csinálsz ne törődj mással. Persze ésszerű határokon belül:).
2012. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen...majdnem jól fogalmaztad meg utolsó a problémámat :-))

Nem értem magamat, tulajdonképpen, majdnem 40 éves, magabiztos, sikeres nő vagyok/voltam. Tényleg soha, de soha nem adtam más véleményére, deviáns, és különleges embernek tartanak. Most meg itt ülök, és azon gondolkodom, hogy a tegnapi nap amikor egy ismrős anyuka megdicsérte a hajamat az egész biztos nem volt őszinte, mert hát mit is lehetne az én nyomi hajamon megdicsérni, amikor az övé sokkal szebb.

Vagy pl. nincs "rendesen" kitakarítva, csak úgy amennyit az időm enged, nem vagyok alapos, de nincs is hozzá kedvem, sem erőm mostanában, van amikor nem érdekel, de van amikor elkezdek azon görcsölni, hogy más anyuka biztos rendesen megcsinálja, (az anyósom nagyon nagy nyomás alatt tart ezügyben) másnak van rá ideje, más nem lusta, más így más úgy...örökösen ezen kattogok. Anyósom örökösen bezzegel, bár tudom, hogy hazudik, de akkor is zavar, hogy ő is meg tudta csinálni, sőt ő még dolgoztt is két gyerek mellett (mondjuk elfelejti, hogy a nagyobbikra az anyja vigyázott) nem is lényeges, csak zavar, és nyomaszt, hogy ő önmagát ajnározza. Ezért -bár tudom, hogy nem igaz amit mond- elkezdem magam sz&rnak érezni, lustának, bűntudatom van ha leülök netezni, mert éppen ablakot is pucolhatnék, vagy ha olvasok akkor azon kattogok, hogy vasalhatnék is, mert ezt várják el tőlem.

Borzalmas, szerintem be fogok dilizni.

2012. okt. 4. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!