Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas, rossz a...

Mennyire fájdalmas, rossz a szülés?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Fájdalmas. Hiszen kijön egy 3 -4 kg közötti baba egy kulcslyukon. De rossz ? A gyermeked első lélegzetvétele, első találkozás, ... soha csodálatosabb élményem nem volt. Fáj, de máshogy,mint egy migrén. Annak nincs értelme. Ez olyan mint egy anyai beavatási rítus. Személy szerin úgy gondolom fantasztikus. Persze normális kísérőkkel nem hentes visszamaradott gondolkodású kórházban.
2015. okt. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Fájdalmasnak nagyon fájdalmas. De hogy rossz e?! Semmiképp. Sőt csodálatos.:-) ha eljön az ideje,akkor nagyon várom,h újra átéljem!!!
2015. okt. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Pokolian fájt, de az évek mulásával feledhető.Csak hamar felcseperednek az apróságok.És akkor jönnek helyette más aggodalmaskodások. Vajon gyermekünk megtartja-e a családi tradiciókat a párválasztásnál.Vajon szégyenkeznünk kell-e az unokákkal vagy büszkeség lesz-e.
2015. okt. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
3as: az aggodalmaid szomorúak. Én az unoka helyében szégyenkeznék miattatok. Pszichológust ismersz?
2015. okt. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
ma 07:05 Tényleg ezen aggodalmaskodsz? Hát szép...
2015. okt. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pár nappal a szülés után már csak a szép dolgok maradtak meg.. hogy megláttam a fiam. :)

Fáj.. nagyon. De ahogy írták ennek a fájdalomnak van értelme. Meg egyébként is amikor a bölcsességfogamnál begyulladt az ínyem az rosszabb volt..

2015. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem két szülésem volt, és mindkettő jó és szép emlék. a fájdalomról is annyit, hogy ez nem olyan jellegű fájdalom, mint amivel azelőtt találkozol. Tudod, hogy van értelme a fájdalomnak, és másképp éled meg. Nekem a két szülés együtt nem fájt úgy, mint a múltkor a fogam. :( Nyilván fáj, de a másodikat már pl. én érzéstelenítő és epidurál nélkül csináltam végig, mert annyira telinyomtak az elsőnél gyógyszerrel, hogy a lányom itta meg a levét. Ezt már nem engedtem újra, és egyáltalán nem bánom.
2015. okt. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt mindenki kicsit másképp éli meg.

Nem sétagalopp, fájdalmas is hol jobban, hol kevésbé, de a lényeg, hogy a folyamat tart valahová, aminek a vége egy kisgyermek születése, és ez semmiképp nem rossz dolog, szerintem :)

2015. okt. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én minden szülést másként éltem meg. 3x szültem. Az elsőnél nem tudtam mire számíthatok, anyósom folyton horrorisztikus fájdalomról beszélt. Fájt, de nem annyira mint amilyennek az anyós beállította :)) 19 óra vajúdást fél órás kitolás követett, közben szakadtam belülről. Nem volt kellemes, de mindenképpen megérte.

A második szülés, szinte fájdalommentes volt, 6 órás, nagyon gyors kitolással. A harmadik pedig extra gyors volt, szintén nem annyira fájdalmas. Azt hozzáteszem, hogy az első spontán indult, a többit indították.

2015. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz, fájdalmas ugyan, de melyik beavatás nem fáj?
2015. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!