Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki úgy érzi, nem is...

Van, aki úgy érzi, nem is volt akkora fájdalom a szülés, mint előtte gondolta?

Figyelt kérdés
2015. okt. 29. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem főleg a vajúdás. Azt hittem jobban fog fájni. Bár nem kellett oxitocin, azzal biztos jobban fájt volna.

Januárban 4 napig szenvedtem a bölcsességfogamnál az ínyemmel. Na az 100x rosszabb volt ráadásul értelme se volt.

2015. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én rosszabbra számítottam.

Persze, nagyon fájt, szóval nem mondom, hogy semmiség vagy ilyesmi :D. de valamiért utólag úgy éreztem, hogy nem volt olyan szörnyű mint előtte gondoltam.

2015. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát bár mocskos mód fájt. Sőt!!!!!

De így utólag azt kell,h mondjam,h rosszabra számítottam. Nem volt annyira vészes,mint azt a filmekben láttam :-)

2015. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindkét szülésem imádtam, EDA-val szültem, így szuper jó és fájdalom mentes volt mindkettő. :)
2015. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aba12 válasza:
49%
En nekem a szules egy fantasztikus elmeny volt es az epiduralis erzestelenitonek koszonhetoen teljesen fajdalommentes volt. :-) En kulfoldon szultem egy gyonyoru korhazban ahol ugy latnak el mint egy 4 csillagos szallodaban...3 fajasoknal mentunk be a korhazba ahol meg kb egy-ket orat "vajudtam" de ezek a fajasok meg elviselhetoek voltak. A nover szolt hogy barmikor kerhetem az epiduralist...es hat en kertem egybol ahogy erosodtek a fajasok. Az injekciot egyaltalan nem ereztem ahogy beadtak es utana meg egyetlen fajast se es a vizsgalatokat se..a dokinak burkot is kellett repeszteni de azt se ereztem, mert folyamatosan csopogott az erzestelenito.kozben tudtam aludni es tv-zni.16 ora vajudas utan kezdhettem el nyomni..es utana 20 perc utan megszuletett a kisfiam. azt se ereztem es a varrast sem amit a doki utana csinalt.Barmikor ujra csinalnam. :-)
2015. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elso szulesem elegge fajt, ugyhogy vmi hasonlora keszultem ketteskenel. Elegge be voltam tojva a szulestol. Hat nem kellett volna... oxitocinnal, fajdalomcsillapitas nelkul alig fajt, mondhatni inkabb egy kicsit kellemetlen volt a szulesem. Hatalmas elmeny volt.
2015. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Èn nem kaptam fájdalom csillapítást.

Az elsö babám a nulla fájásról indult és 4 óra után meglett. Nem volt vészes. Fájt, de inkább olyan óriási nyomás volt.

A másodiknál elfolyt a magzatviz (ott sem voltak fájások elötte), és ott is 3 percesekkel kezdödött, és 3 óra alatt meglett.


Nálam igazából idö sem volt beadni az epidurálist, mert mire a doki oda ért az elsönél már késö volt. A másodiknál meg mondtam, hogy a doki ugy is alszik, nem kell felkelteni.


Nekem volt vesekövem és az kegyetlen fájdalom. Ott a földön fetrengtem míg a mentö kiért. Össze hánytam a fájdalomtól mindent.


Volt törött lábam is, az sem volt nekem annyira vészesen fájdalmas.

2015. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én még nem szültem, de kaptam már injekciót menstruációs fájdalomra, fetrengtem vesegörcstől és felfázástól, így kíváncsian várom a szülést. :-)
2015. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen így érzem. Én rettegtem a szüléstől. De igazából nekem nem volt olyan fájdalmas. A végén az összevarrás jobban fájt, pedig állítólag érzéstelenítettek :) Nyilván minden ember és szülés más. Más a fájdalomküszöbünk. Nem egyforma a szülés módja sem. Nekem természetes szülés volt, és kb. ha egy skálán lehet mérni, akkor tízszer kevésbé fájt, mint ahogy elképzeltem. Mondjuk a mellettem lévő szülőszobában egy anyatárs elég hangosan vajúdott. Mint a filmekben, kiabálva. Nekem ugyan fura volt és kicsit zavart is. De ez meg habitus kérdése.
2015. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!