Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak nem lesz lelki sérült...

Csak nem lesz lelki sérült minden császármetszéssel született gyerek?

Figyelt kérdés
Várandósként sokat olvastam a szüléssel kapcsolatosan újságokban, interneten, szakkönyvekben stb. Mindenhol hangsúlyozzák, hogy milyen fontos (lenne) a természetes szülést folyamtában megélni, a minél korábbi bőrkontaktus a babával és mellretétel a jó anya gyerek kapcsolat érdekében. Most első babámat várom, sajnos valószínűleg császárral kell szülnöm, sőt lehet, hogy altatásban gerincproblémám miatt. Lehet, hogy e miatt nem tudok majd jó kapcsolatot kialakítani a gyermekemmel?
2007. nov. 8. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint maga a születés minimális tényező a későbbi baba mama kapcsolatban. Igaz én is természetes szülés párti vagyok, de nem kövezek meg senkit, akinek a természet nem adja meg ezt az örömöt, az már kevésbé tölt el jó érzéssel ha valaki csak úri hóbortból választja. Szerintem ugyan annyira fogod szeretni a babádat és ezt ő is érzi, és a szereteted át segíti mindenen. Nem hiszem, hogy minden császár baba lelki sérült lenne. Kicsit nehezebb lehet az első pár napotok, lelkileg téged jobban megviselhet és ez már hatással lehet a babára, de ha ügyesen kezeled nem lehet baj. Ne tragédiának éld meg a császárt hanem a világ legszebb dolgaként, hisz csak így lehet babád.

Sok sikert kívánok a babádhoz:)

2007. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak, csak azzal nem értek egyet, hogy minimális a születés. Egy ember életében a születés pillanata nagyon meghatározó, de az is igaz, hogy a szeretet mindenen átsegít, és mindennél fontosabb. Szerintem az is nagyon fontos, hogy a babádnál meglegyen a döntés. Az oké, hogy császárral muszáj szülnöd, de legalább kérd, hogy hadd induljon meg a szülés. Ne programozott legyen. Amúgy én több dokival is beszélnék a helyedben Hátha nem muszáj a császár.. Üdv
2007. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom én ennek még nem igazán olvastam utána, csak 9 hetes vagyok. De szerintem ne lovalld ebbe bele magad, mert amit az agyadba ültetsz, az meg is fog történni.

Attól, hogy császárral szülsz, még tökéletes anya-gyerek viszony lehet nálatok is. Keresztlányom is császáros volt, az anyja nem tágult. És tökéletesen boldog, kiegyensúlyozott, szép, egészséges baba, és anya.

Kívánom ne erre alapozd a baba jöttét, örülj neki és imádd. Hidd el, ő is imádni fog:-)

2007. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én símán szültem, de nem tették rám a babát, ennek ellenére szuper a kapcsolatunk, naponta 10-szer elmondja hogy "szeretlek anya"! Most 5 éves. Semmi nem ezen múlik!
2007. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora baromságot! Én sajnos császárral szültem a kislányomat, mert nem tágultam, de előtte 5 kemény órát vajúdtam. A műtét után már csak felöltöztetve láttam, később meg csak délután mikor a párom kihozta nekem. Semmi köze az anya- gyerek kapcsolathoz a császárnak. Majdnem minden nap elmondja hogy szeret, nagyon ragaszkodó, ölelget puszilgat. Teljesen jó és kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. Már 5 éves nagylány.
2007. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!