Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka aki nem...

Van itt olyan anyuka aki nem fogadta meg orvosa utasítását és nem ment kórházba kiírt nap után pár nappal?

Figyelt kérdés
hogy alakultak aztán a dolgok? beindult magától a szülés?
2015. nov. 10. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Ne legyél már ennyire beszari, feleslegesen halogatod, nem úszod meg a szülést!
2015. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bementem de jól is tettem,mert indult be magától a szülés várhattam volna, beindították, burkot repesztettek de akkor már meconiumos volt a magzatvíz. Második babámnál szintén hiába vártunk nem akart beindulni,pedig napra pontosan tudtam mikor fogan, bőven időben voltunk már.
2015. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A kiírt napon voltam dokinál, eléggé türelmetlenül már. Akkor azt mondta, hogy jelenleg semmi jele a szülésnek, úgyhogy elviekben innentől két naponta menjek be CTG-re, és (főleg az én kérésemre) max 1 hetet várnak rá és beindítják.


Aztán megoldotta magát a helyzet, mert a vizsgálat után 10 órával elfolyt a magzatvíz és másnap hajnalra megszületett. De esetemben (enyhe terhességi cukor, egyébként problémamentes terhesség) kétnaponta nézték volna és a 41. héten beindítják, ha addig magától nem indul be.

2015. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
negyedik babám és szeretek szülni :) de tudom, hogy a kórházban is kivárják 42. hét végét /egyszer már tapasztaltam/ feleslegesen nem akarok ott dekkolni.
2015. nov. 10. 13:01
 5/15 anonim ***** válasza:

De miért kéne kórházban lenned? Mondott valamit a doki, amit ezt indokolná?

Mifelénk is úgy működik, hogy kétnaponta be kell menni. Nem kell befeküdni, ha nincs semmi gond.

2015. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 40. hét betöltése után minden nap kell menni NST-re, tehát ha baj van, akkor még talán időben kiderül.

Mondjuk én nem szívesen várnék a 42. hétig. Barátnőmet befektették a 40. hét után, nem volt semmi gond, de inkább befeküdt, elfogadta az orvos döntését. 41. héten indították meg neki a szülést, de neki is sajnos széklet volt már a magzatvízben és nagyon zöld is volt a magzatvíz, majdnem császár lett belőle, az osztályvezető még felelősségre is vonta a szülést vezető orvost, hogy mire akartak még várni?

Szóval én nem kockáztatnék, ha befektetnek, akkor befektetnek, ez a babám és az én érdekem is. Én 3-szor szültem, ebből 2 terhesség végénél fektettek be, igaz magas vérnyomás miatt. De túlhordás miatt is befeküdnék, ha az orvos azt mondja. Ugyanakkor te is tudod, hogy 4-dik baba milyen gyorsan megszülethet, nekem a 3-dik is meglett 20 perc alatt. Meg attól is függ a dolog, hogy milyen messze laksz a kórháztól. Helyben, ahol a kórház is van, vagy vidéken? Mert ha vidéken, akkor még mentővel is necces lehet 4-dik baba születésekor.

2015. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nem magyarországon élünk és a kórház 1 órára van tőlünk :D

de itt kivárják a végét és nem indítanak, amit én annyira nem bánok, nem akarok indított szülést, pláne ha indokolatlan.

2015. nov. 10. 13:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Engem 40+3-nál már fektettek volna és kb. 40+6-nál indították volna a szülést, de szerencsére magától elkezdődött 40+2-nél, azonban nem mentem volna az orvosom javaslata ellen és magamnak sem bocsátottam volna meg, ha emiatt baj történik.

Egyébként a dokim mesélte, hogy volt olyan kismamája, aki egyáltalán nem akart befeküdni, mire megmondta neki, hogy akkor elválnak útjaik, mert ő így nem vállal felelősséget érte.

2015. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem befeküdni sokkal kényelmesebb, mint naponta bejárni.

Ha meg ott bejárás sincs, akkor pláne befeküdnék. Ahogy már írták többen is, kiderülhet, hogy gond van.

2015. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mivel széklet kerülhet ilyenkor a magzatvízbe, ami súlyos problémát okozhat, én nem kockáztatnék. Ha bent vagy, akkor gondolom legalább naponta megnéznek.
2015. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!