Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első és a második terhesség...

Az első és a második terhességetek hasonló volt?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányunk, akivel álomterhességem volt. Lassan bele szeretnénk vágni a kistesó projektbe, és kíváncsi vagyok, hogy akinek már több gyermeke van, mennyire voltak hasonlóak a terhességeik?
2015. nov. 17. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló volt, de azért nem egyforma, hiszen már volt egy 3 évesem, aki teljes embert kívánt. Kevesebbet tudtam pihenni, és nyűgösebb voltam, mint az elsővel. De ugyanúgy zavartalan volt a terhesség, nem érztem rosszul magam.
2015. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem!

Fiammal semmi nem volt, csak nőtt a hasam.

Lányomnál aztán minden csőstől jött: lentről felfelé: lábdagadás, visszeresség, szeméremcsont fájdalom, 37. hét körül már nyitott volt a méhszáj, a hasam nagyon sokat fájt, 20 m séta után le kellett ülnöm, annyira fájt, első 14 hétben 0-24 H hányinger, vasat kellett szednem, hajszál híján cukros is lettem.

Szóval borzalmas volt, alig vártam, h vége legyen a 9 hónapnak.

A szülés kárpótolt, az sokkal, de sokkal könnyebb és gyorsabb volt.

2015. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nem is hasonlított. Elsőre minden előjött, ami csak lehet. Szenvedős volt és már 37. Héttől csak totyogva tudtam menni. Most 39 hetes vagyok a másodikkal. Most ültem le ma először. Semmi nem fáj, semmi bajom, szétvet az energia. :)
2015. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen. A két terhesség között nyolc év telt el, sok a hasonlóság, de nem egyforma a kettő. Most vagyok 27 hetes, úgyhogy csak ezt az időszakot tudom összehasonlítani. A nagy is fiú, és a kistesó is fiú lesz.


Sem az elsőnél, sem a másodiknál nem volt tipikus reggeli rosszullétem, minimális émelygést tapasztaltam csak, azt se túl gyakran. Az első három hónapban annyira nem volt egyiknél sem testi tünetem, hogy néha el is felejtettem, hogy babát várok :) Viszont mindkettőnél extra idegbeteg voltam az első trimeszterben. Általában nem kapom fel ilyen hamar a vizet, de ebben a három hónapban jóformán bármiért képes voltam elküldeni a férjemet a 'csába, meg naponta azzal jöttem haza a munkahelyemről, hogy "mostanában akkora kretén mindenki, hogy hihetetlen" :D

Három hónap után meg mintha elfújták volna, újra normális voltam :)

Ami különbség, hogy az elsőnél csak a 30. hét után kezdett el vizesedni a lábam, de akkor nagyon. Most viszont sajnos már a legelejétől kicsit ducibbak lettek, 22 hetesen már meglebegtette előttem az orvos, hogy ebből gyógyszer lesz, ha nem megy lejjebb, és ki is írt táppénzre, mert iszonyúan fel voltak vizesedve a lábaim. Mondjuk most, hogy itthon vagyok, tényleg jobb, a munkahelyemen sajnos nem volt lehetőség rá, hogy feltegyem a lábaimat. De még így is eléggé dagadnak, csak már nem olyan brutálisan, mint eddig.


Az elsőnél viszont sokkal többet égett a gyomrom, mint most, a másodiknál. Jó, most is szokott, de akkor szinte megállás nélkül. Most csak pár naponta. Bár most az első hónapokban volt gyakoribb, és így, félidőn túl már nem sűrűn fordul elő, nyolc éve meg inkább a 20. hét környékén kezdődött, és onnantól kezdve folyamatosan.


Más nem nagyon van, a lábdagadást leszámítva tök jól vagyok, és az elsőnél is jól voltam.

2015. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 különbség volt, a másodiknál (fiamnál) gyógyszert szedtem, mert véreztem az elején, és feküdnöm kellett, valamivel erősebben is émelyegtem vele, mint a lányommal. A többi tök egyforma volt, minden ugyanakkor történt (mozgások, hányinger, stb.), méreteik is egyformák voltak végig. Ha a tünetekből lehetne bármire is következtetni, azt gondoltam volna, hogy a második is lány lesz, de nem lett. :) Nagyon kellemes terhességek voltak az első trimesztert leszámítva.
2015. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abszolút nem hasonlít a két terhességem. Az első (kislány) alkalmával 27 éves voltam, kb. 20 kilót híztam, vizesedtem is rendesen, égett a gyomrom is nagyon. Egyébként a rosszullét elkerült. Amúgy tök jól éreztem magam. Most 33 évesen várom a fiunkat (39 hetes vagyok), kb. 7-8 kiló plusz van rajtam. De ami csak lehet, elért a várandósság alatt... Kivéve, hogy most sem voltak rosszulléteim. Kezdem azzal, hogy rossz lett a kombinált teszt eredménye, emiatt cvs-t csináltattunk. Aztán vérszegény lettem, amire vénás vaspótlást kaptam, közben emelkedett cukorértékem is lett (így a 33. héttől 180 gr ch diétán vagyok - hozzáteszem gyorsan, hogy nekem nagyon bejön 😊). Volt egy pár hét, amikor éjszaka annyira elzsibbadtak a kezeim, hogy szinte sírni tudtam volna a fájdalomtól, reggel pedig a teáskannát sem tudtam megmarkolni, felemelni. Néha most is zsibog, de annyira nem vészes. Most meg baktériumot mutattak ki a vizeletemből, amire antibiotikumot szedek. Szóval ezt nehezebben élem meg, dokim szerint ez már a "kornak" is betudható... 😊 Egyedül a kevés hízás, ami pozitívum...☺
2015. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!