Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy vagy két ágyas szoba jobb...

Egy vagy két ágyas szoba jobb e szülés után?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, milyen kórházi szobákat ajánlanátok? Nyilván mindkettőnek van előnye és hátránya is....de mégis? :)

2015. nov. 23. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bejött a kétágyas, jó volt szólni valakihez, a szobatársam nagyon aranyos volt, és második babás, segített, ha kérdésem volt.
2015. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél több ágyast, még tapasztalatlan az ember, legalább tud kérdezni, és nem unatkozik.

Többedik gyereknél egy ágyast, mert akkor a másik picúr is bent lehet apával, meg az anyuka sem olyan parás, mert rutinos...

Szerintem.

2015. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kizárólag az egy ágyas jöhetett szóba. Szülés után beerültem átmenetileg egy két ágyasba. Sokan voltak és ingyen lehetett ott a szobatárs. Hogy is fogalmazzak: több füle volt, mint foga, nálam pedig közel 300.000 Ft. Sejtheted...
2015. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kórházban nincs 1 ágyas, a legkisebb szoba is 4 ágyas a sok szülés miatt, viszont a kórtermekbe nem mehetnek be látogatók, így nem zavarnak mindenféle hangos családtagok.

Szerencsére normális szobatársakkal kerültem össze (4 ágyas), mindegyik második babával, így sok tanáccsal láttak el, azonban ha lenne rá lehetőség egy következő szülésnél, akkor már 1 ágyasba mennék tapasztalattal a hátam mögött.

2015. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinek ez, kinek az.

Nekem nagyon komplikált szülésem volt, mondhatni a szülés állatorvosi lova volt, a fél kórház bejárt hozzám, mint esettanulmányhoz.


A szülésznőt kértem, hogy ha van VIP szoba, hadd kerüljek oda. Foglalt volt, de valahogy a dokival együtt elintézték - szerintem sajnálatból :) - hogy egy két ágyasban egyedül legyek végig. Nekem ez jobb volt.

Elvileg rokonok nem jöhettek be, gyakorlatilag a férjemmel kivételt tettek, a szüleim meg határozott léptekkel besétáltak és senki nem állította meg őket. De nem hangoskodó típus a család, úgyhogy gondolom ezért is néztek félre. Apámnak kifejezetten bájos természete van, ő azonnal összespanolt a személyzettel, így még inkább nem piszkálták őket.


Más látogatót nem láttam, ők szerintem nem mertek szabályszegően viselkedni.


Hozzáteszem, hogy én mozgásképtelen is voltam a szülést követő hetekben (sokszorosára dagadt alváz, beesett rekeszizom, törött farokcsont, extrém vérveszteség miatti ájulásveszély függőleges helyzetben), így a nővérek szerintem örültek, hogy nem nekik kell kitámogatni a mosdóba, hanem intézi a rokonság.

A fürdést is a férjem segítségével intéztem. Szerzett egy műanyag széket, azon ültem, mosakodtam, ő meg ugrásra készen állt, ha lefordulnék a székről.


Nekem jobb volt a magány, jobban tudtam pihenni.

2015. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első szülésnél VIP szobàban voltam, el sem tudtam volna viselni hogy egy vagy több idegennel kelljen együtt lennem! Elég volt a saját babàm síràsát hallgatni-- Plussz akkor és annyi látogatóm volt amennyien csak jönni akartak, a pàrom is csak aludni jàrt haza... Ha többágyasban lettem volna egyedül kellett volna hagynom a babàt a szobàban ha valakivel talàlkozni akartam volna. Bàrmi kérdésem volt ott voltak a nővérek, egy percig sem volt gond hogy azelőtt max képről làttam újszülöttet
2015. nov. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2015. dec. 5. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!