Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki császárral szül, annak...

Aki császárral szül, annak lassabban húzódik vissza a hasa, mint azoknak, akik természetes úton szültek?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy azok az anyukák, akik császárral szülnek sajnos jóval lassabban és nehezebben "adják" le a pocakjukat szülés után, mint a sima szülésen túlesett kismamák. Ez igaz? Tényleg lassabban húzódik akkor vissza az ember hasa? Vagy ez csak megint egy ijesztgetés?


Magas vérnyomásom és neurológiai betegségem miatt nem szülhetek természetesen úton, császározni kell majd, de mivel első babám lesz és nincs összehasonlítási alapom, már előre félek, annyit riogatnak mindenfélével, így is bűntudatom van, hogy képtelen vagyok magamtól megszülni a picit, de mindig rátesznek még 2 lapáttal... :(


Tényleg nagyobb a valószínűsége annak, hogy "kövér" maradok a császár után és nem fog lemenni a hasam (vagy csak nagyon nehezen)?



2015. nov. 25. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyrészt ez is genetika, mindkétszer császározni kellett, első alkalommal pár hét alatt ment le a hasam (babám is nagy volt), második szülésnél nagyon hamar visszament a hasam, már a kórházban kisebb volt mint a simán szült szobatársamé , a lányom is egy kilóval kisebb volt mint az első babám. Szóval ez sokmindentől függ, nem ilyen egyszerű hogy a császárosoknak később vagy hamarabb megy le a hasuk.
2015. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első szülésem sima szülés volt, a második császár, egyforma idő alatt (hamar) ment le a hasam mindkétszer. Szerintem a szoptatás jobban számít, aki szoptat annak hamarabb visszahúzódik a hasa a szopatás közben termelődő hormonok miatt. Akinek lassan húzódik vissza a hasa, az sem látszik kövérnek, ránézésre meg lehet mondani hogy valaki pár hónapja szült, vagy tényleg túlsúlyos.
2015. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy császáros szülésem volt, másmilyen nem. Nem is vagyok már nagyon fiatal (34 évesen szültem). A hasamon kb 3-4 hónap múlva már szinte nem is látszott a terhesség, most 9 hónapos a lányom és laposabb, mint volt, igaz, sosem volt homorú sajnos, nyilván most se az. Meg fogytam is a kezdő súlyomhoz képest. Szerintem nem a császáron múlik... nem maradsz "kövér". És ne hagyd magad riogatni. Nem tehetsz arról, hogy nem szülhetsz természetes úton és a császár a maga módján biztonságosabb is tud lenni a természetes útnál. Nem lesz semmi baj.
2015. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első császár, második természetes szülés volt, és mindkétszer lapos hassal jöttem ki a kórházból. Szerintem alkati kérdés, kinek milyen gyorsan húzódik vissza a hasa a szülést követően.
2015. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!