Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ereny a termeszetes szules?

Ereny a termeszetes szules?

Figyelt kérdés

Babat varok, 10 het mulva en is szulni fogok vagy igy vagy ugy..

A baratnoimmel rengeteget beszeltunk mar a szulesrol, mindnek van gyereke, az osszes termeszetesen szult. Ok egyutt rendszeresen leszoljak a csaszarosokat, a ter aranytalan indokot egy nagy hulyesegnek nevezik, hozzak a peldakat, hogy milyen keskeny csipoju nok, hiphop megszultek. Nekem is keskeny a csipom, az orvosom elegge szeret csaszarozni, emiatt ok le is szoltak az orvosom. Mar elore rettegek, hogy ha ne adj Isten csaszaros leszek veletlenul. Az egyik azt talalta mondani valamelyik nap, hogy ra a ferje kulon buszke, hogy nem csaszaros, mert az elozo felesege csaszaros volt, egy semmilyen no, akibol a gyereket is ugy kellett kiemelni. Tenyleg ilyen nagy ereny, ha valaki termeszetesen szul? Persze itt most egeszseges gyerekekrol es anyakrol volt szo


2015. nov. 8. 20:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem erény, hanem szerencse és genetika.
2015. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy erény.. Ha császáros lennél, akkor nyugodtan mondhatod a "barátnőknek", hogy a baba és a te életedet mentette meg vele az orvos. És ez igaz is.


Akik erénynek tartják a természetes szülést és egy utolsó szarnak, aki máshogy szül (függetlenül, hogy ő kérte, vagy tényleg indokolt) az a szememben egy nulla, értéktelen szar.

2015. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem ezt a fajta hozzáállást, én inkább szerencsésnek érzem magam, hogy nem került sor császárra. Ha pedig a helyzet úgy kívánta volna, akkor sem dől össze a világ csak legyünk mindketten rendben.
2015. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%
Én a fordítottját tapasztalom:jaj, ha természetesen szülsz kitágul a pncid,miért nem kérsz császárt???
2015. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
javasolnám, hogy keress barátokat, mert ezek nem azok!
2015. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Na nekem az első császár, a második természetes volt.Akkor én most egy exerénytelen erényes semmilyenből lett valamilyen nő vagyok.. ;)
2015. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Ilyeneket az emberek komolyan gondolnak, állítanak, hogy aki császáros, az egy semmilyen nő? Van baj a világban, nem kicsi.


Pont most voltunk barátnőmmel szülésfelkészítőn, és mondta az amúgy orvos, természetgyógyász, gyengéd szülés párti hölgy, hogy ha netán császáros lesz a párunk, eszünkbe ne jusson kevesebbnek érezni magunkat. Inkább legyen császáros, mint komplikáció legyen, oxigén hiányos legyen a gyerek, vagy bármi.


Ez valami kattanás lehet ezeknél a nőknél és férfiaknál, hogy a császáros nők kevesebbek. Miben? Mond meg nekik, hogy ők meg kevesebbek az otthon, vagy természetben szülő nőknél, akik egyedül, vagy a párjukkal, maximum egy dúlával/bábával vezetik le a szülést. Ilyen butaságot.

2015. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%

"Az egyik azt talalta mondani valamelyik nap, hogy ra a ferje kulon buszke, hogy nem csaszaros, mert az elozo felesege csaszaros volt, egy semmilyen no, akibol a gyereket is ugy kellett kiemelni. "


és ha császáros lett volna ő is...?nem normális az ilyen férfi aki ilyeneket mond..a feleség meg ennek örül...tuti hogy megfogja szívni...



de szóval amúgy én tuti nem járnék olyan típusú orvoshoz, aki császárral gyors le akar tudni egy szülést, mielőtt nyaralni megy...

2015. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%

Belőlem úgy húzták ki a gyereket, mert félúton elakadt. Vajon hova sorolódok? :)


Ez azért hülyeség, mert a szülés nem olyan tudatos teljesítmény, mint egy maraton lefutása. Utóbbiért jogosan lehet valaki vállát veregetni, ő megdolgozott a teljesítményért. A szülés meg megtörténik az emberrel. A test teszi a dolgát, aztán vagy történik baki, vagy nem. Akaratlagosan nehéz befolyásolni.

Nálam pl. rossz irányba forgott, azért akadt el. A kitolási szakaszban, pár perc alatt lett vészhelyzet és pattant be vagy 6-7 ember a szobába.

Előtte már kékültem, lilultam, úgy nyomtam mindent, állandóan becsukatták a szememet, nehogy bevérezzen, aztán mégse történt semmi.


Ha korábban van gebasz, akkor pedig ott a császár lehetősége.


A leírt vélekedést pont olyan tudatlanságnak tartom, mint a "nem tudott fiút/lányt szülni". Ott se értik, hogy az pont nem a nőn múlt, hogy milyen nemű lett a gyerek, ő adta a fix X kromoszómát, a másik már a pasitól jött.

2015. nov. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%

Keress más barátokat. Én is a természetes szülés híve vagyok és én is azt mondom, hogy ha nem indokolt a császár, akkor minek, de mindenki úgy szül, ahogy akar és tud. Az ő problémája, nem az enyém. Viszont sajnos ki kellett próbálnom a császárt is. Első természetes szülés volt, második sürgősségi császár, a baba szívhangja leesett 35-re, utóbb kiderült, a placenta leesett. Altatásban folyt az életmentő szülés. Szerintem ha azok a nők, akik csak úgy választják a császárt indok nélkül, csak azért, mert félnek tudnák, hogy milyen a természetes szülés, nem választanák a császárt. Leírhatatlan élmény a természetes szülés-pozitív értelemben. Mindig is bánni fogom a tényt, hogy nem szülhettem meg a második kislányomat. De tudom, hogy életmentő volt és hogy nem történhetett másképp.

Sajnos korcsosulunk és egyre alkalmatlanabbakká válunk a szülésre, ezért van olyan sok indokolt császár téraránytalanság miatt. Régebben is volt ilyen, még mielőtt császárt végeztek volna...csak épp akkor belehaltak a nők és a babák is.

Szerintem nem igazi barátok az ilyenek. Kérdezd már meg őket, hogy mi lesz, ha császáros leszel, kiközösítenek? Egyébként mered megmondani nekik a véleményedet? Mit szólnak ilyenkor? Jól van, nem kell mindenben egyetérteni, de én a helyedben tényleg más barátokat keresnék, mert nem az nem tetszik bennük, hogy ragaszkodnak egy elvhez, hanem az, hogy nem fogadják el, hogy más másként gondolja.

Például én nem hiszek Istenben. De nem érdekel és nem bántom meg azokat, akik hisznek. Sőt, azt mondom, nekik jó, hisznek benne, hogy valaki vigyáz rájuk.:D Én meg más dologban hiszek. Az viszont zavar, ha rám akarják erőszakolni, hogy higyjek. És a te barátaid pont ezt csinálják.

2015. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!