Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok, ti is tapasztaltá...

Császárosok, ti is tapasztaltátok ezt a viselkedést a műtét során a személyzet részéről?

Figyelt kérdés
Nagyon megdöbbentett, hogy egy számora nagy esemény, egy élet világrajövetele mennyire nem számít nálunk..a fejem fölött beszélték ki az előző esetet, majd az ebéd ehetetlenségét, aztán a beosztásokat stb. Én meg ott feküdtem, mint egy darab fa, pánikoltam, féltem, a kutyát nem érdekelte. A babát kiemelték, felsírt, el is vitték. Majd visszahozták pár percre, ekkor kaptam pár emberséges pillanatot... Két különböző kórházban szültem, az egyik magán volt... ugyanezt tapasztaltam.. volt fogadott orvosom.
2015. nov. 26. 12:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
38%
Komolyan? Otthagytak egy órára étlen-szomjan? És nem kell majd egy évtizedig pszichológushoz járnod, hogy ezt a traumát fel tudd dolgozni?
2015. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
60%

Engem nem különössebben érdekelt h másról beszélnek,nálam még az orvosok is az ebédről beszéltek,meg az asszonyról.

Nekik ez mindennapos esemény. Én még örültem is h másról beptszéltek és beiisszáltam a beszélgetésbe.

Nem értem mit vártál,hogy majd ajnároznak vagy mindig mondják mit csinálnak? Ha baj van se nagyon szólnak mert nem akarnak felzaklatni. Nálam találtak cisztát,kivették és másnap mondta a doki.

Szerintem túlreagálod a dolgot.

2015. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
65%

Ha hétköznapi dolgokról beszélnek, az nekem megnyugtató, azt jelenti, minden rendben megy.


Kérdező, amit itt összepicsogtál az egyórás éhínségről, szomjúságról, nevetséges vagy és gyerekes. Nem túllicitálni akarlak, de a lányom délelőtt született, délben volt ebéd, de nem tudtam felkelni enni belőle, majd este 9kor tudtam enni, akkor bírtam felülni, na meg addigra lettem olyan éhes,amit már nem bírtam elviselni.


Most picsogjak én is, h nem etetett a nővér kanállal?

2015. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

A "jóindulatú" hozzászólóknak!


Műtét után nem véletlen kerül őrzőbe az ember. Folyik az infúzió és felmerülhet rendellenes vérzés, ami akár életveszélyes lehet, ha nem veszik észre.

Az otthagyás következménye nálam hipoglikémia lett, mert leesett a cukrom, beszáradt az infúzióm, ami komplikációt okozott, érzéstelenítés mellett semmilyen vérzést nem veszel észre, így szerncsém volt, hogy ezzel nem volt gond. Csak közlöm, hogy a hanyagságot nem én jeleztem, hanem az éjszakás nővér csinált belőle nem kis botrányt.

Köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat, ez nem vonatkozik azokra, akik ide járnak indulatot kitölteni.


Közlöm továbbá, hogy kommunikálni azzal lehet, aki hagyja. Ez egy kétirányú folyamat. Bizonyára csakis az én hibám lehet, ha nem kommunikált velem senki a műtőben. Kié másé?

2015. nov. 26. 16:34
 35/39 anonim ***** válasza:
35%

hát sajna a tied

ha kérdezel akkor kapsz választ is

kérdeztél ???

2015. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Nem én néma maki vagyok, nem tudtad?
2015. nov. 26. 17:55
 37/39 anonim ***** válasza:
66%

Na álljon meg a fáklyás menet, kérdező...az nem ér, h csak csepegteted az infókat, utána meg jól lecseszel mindenkit...először még csak annyit írtál, h étel-ital nélkül hagytak egy órára. Szó nem volt beszáradt infúziórórl, hipoglikémiáról, botrányról...


Összevissza hadoválsz.

2015. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
32%

Istenem Kérdező, a férjed hogy bír téged elviselni, már ne is haragudj???

Komolyan, pár perce olvasom itt a hozzászólásaidat, de már sok lett belőled...

Feltettél egy kérdést, 4 oldalnyi válasz érkezett rá (legyen 3, ha a szerinted 'sértegetőket' nem számoljuk). Te mindenhova odaírtad, hogy ez így rendben is van, de téged akkor is bánt, hogy ilyen volt a te műtéted...

Mégis mit vársz?

Menj be, mondd meg, hogy sz.r emlék volt, tegyék vissza a gyereket, aztán szedjék ki újra, de közben legyen bent még pluszban 2-3 orvos, akik csak veled beszélgetnek és a babádról érdeklődnek.


2 császárom volt, mindkettő alatt hétköznapi dolgokról folyt a beszélgetés, aminek örültem, hiszen kicsit elterelték a figyelmemet és pár beszóláson, történetek jókat mosolyogtam ott fekve az asztalon.

2015. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Eddig csak gúnyolódtam a kérdezőn, de az előző válaszoló felidézte a saját császárom, amire amúgy nem szívesen emlékszem. Nem azért mert fájt vagy rossz volt vagy mert egy órára magamra hagytak vagy nem az időjárásról beszéltek. Egyszerűen semmire nem tudtam koncentrálni, csak a gyerekemre, úgyhogy csak rá emlékszem: ahogy először felsírt, majd együtt sírtunk. Ahogy láttam, hogy az apja mellkasára fektetik. Ahogy a fejemhez teszik, és hallom a szuszogását és puszilgatom.


De ha már így kérdezed: megtudtam, hogy az előttem császározott anyuka úgy bepánikolt a spináris érzéstelenítéstől (azt hitte, lebénult), hogy le kellett szedálni, mert sikítozott meg hisztizett össze vissza. Azt is tudom, hogy mit ebédeltek, és hogy az az orvos jött az enyém után, akit nem nagyon szeretnek. Sőt, még a vajúdás alatt két indiai meg három magyar orvostanhallgató is odajött, és megnézték mennyire vagyok kitágulva.


Én ezeket nem éltem meg traumának, mindemellett emberségesek voltak, csak azokat a pillanatokat kellett észrevenni. A többi meg sajnos a rutin része, én ezt is képes vagyok megérteni, elvégre nekem is van munkám.

2015. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!