Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kádban szülés? Tényleg könnyeb...

Kádban szülés? Tényleg könnyebb vízben szülni? Tényleg nagyobb a fertőzés esélye? Tényleg kevésbé kényelmetlen mint az ágyban fekve?

Figyelt kérdés
Már van egy 5 éves Kisifam,de most újra babát várok és szeretném a véleményeiteket kikérni. Az első szülést vízben szerettem volna,de nem volt abban a kórházban lehetőség rá,ahol szültem. Saját tapasztalatokat várok. :) Köszönöm!

2015. nov. 29. 00:33
 1/8 anonim válasza:
59%
A modern orvoslásban használt ágyban fekvős póz az egyik legmacerásabb a szülés szempontjából, viszont hatalmas előnye, hogy az orvos teljesen hozzáfér mindenhez, amihez kell ha baj van. Természeti népeknél vagy elmaradottabb részeknél használják a guggolásszerű pózt, ahol a gravitáció megkönnyíti a szülést. A vizes medencés szülés állítólag szintén könnyebbé teszi a szülést, viszont itt sem fér hozzá rendesen az orvos ami komplikáció esetén finoman szólva aggályos. Normális higiénés körülmények között szerintem nem sokkal nagyobb a fertőzés veszélye. Gyermektelen férfiként nincs személyes tapasztalatom, csak az itt-ott olvasottak alapján válaszoltam.
2015. nov. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Én vajúdtam kádban egy ideig, azt gondoltam, az majd jó lesz, de őszintén szólva nem jött be annyira. Kipróbáltunk mindenféle pózt, volt, ami bejött (labda, guggolás), volt, ami nem (négykézláb, szülőszék), volt, ami semleges volt, érdemes kipróbálni minden eszközt és pózt és akkor meglátod mi jó neked, végül a szülőágyon szültem meg guggoló pózban, tulajdonképpen így volt a legkényelmesebb.
2015. nov. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

"A modern orvoslásban használt ágyban fekvős póz az egyik legmacerásabb a szülés szempontjából,"


Nehogy azt higgyük már, hogy csak azért ezt a pozitúrát találták ki, mert az orvosnak kényelmes...

Ebben a pózban jól tágul a medence, plusz az anya így tud a legjobban nyomni.

Persze az sem, hátrány, ha az orvosnak meg a szülésznőnek nem a földön kell guggolnia. Azért értsük már meg azt is...Oké, hogy nem mi vagyunk értük, hanem ők értünk. De gondoljunk már bele, hogy nekik évtizedeken keresztül kell űzni ezt a szakmát, és ha minden egyes szülésnél ott hajlonganának az asszonyka előtt, akkor kb. éves korukra menne szét a gerincük.

2015. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
kb. 40 éves korukra*
2015. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nézd meg youtube-on vannak videók. Én is kádban szülést akartam amíg meg nem néztem egyet ahol úszott mindenféle végtermék vérrel keverve a vízben. Jobb ha látod mire számíts.
2015. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne csak annak érdelkődj utána, hogy van-e kád, hanem annak is, hogy a kitolási szakasz mehet-e ott. Ahol én szültem, ott volt kád, de nyomni csak ágyon fekve hanyatt engednek. (Nemcsak engem, mást is.)
2015. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnézem a vízbrn szülést videon,lehet utána nem is kell megkérdeznem mert elmegy a kedvem tőle :D
2015. nov. 30. 16:42
 8/8 anonim válasza:
végül hogyan szülted meg?
2020. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!