Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tudom elképzelni, hogy...

Nem tudom elképzelni, hogy fog apró részleteiben zajlani a vajúdás, szülés. Elmesélitek?

Figyelt kérdés

Konkrétan ilyen apróságokra vagyok kíváncsi, hogy vajúdásnál (még a járkálós szakaszban) hálóing+bugyi+betét kombináció van az emberen, és a menet közbeni vizsgálatoknál mindig le kell venni? Ha átázik (magzatvíztől), akkor cserélem ott a szülőszobában? Ki lehet menni esetleg zuhanyozni, ha az jól esne? Vagy ez kórházfüggő?

Amikor meg eljön a kitolás ideje, az ember levesz a hálóingen kívül mindent, felfekszik az ágyra, aztán hajrá? Vagy ez hogyan van?


31 hetes vagyok az elsővel, és ilyeneken agyalok... Bocs, ha hülyeségnek tűnik. :)


2010. márc. 22. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy hülyeség! Ezt felejtsd el! Kérdezz bátran a kórházban is, nem baj, ha furcsán néznek. A kórházban szeretnek furcsán nézni :)

Nekem valami kendő volt a lábam közt, labdán ültem, meg rádőltem az ágyra. Nem járkáltam. Reggel zuhanyoztam és borotválkoztam itthon aztán szülés után. Amikor kitolás van, akkor hajrá, igen! Koncentrálsz, hogy mikor jön a fájás, összehúzódás és ráfeszítesz, segítesz a testednek. Én a drága angyal dokimba és a férjembe (még inkább drága angyal)kapaszkodtam.

2010. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia

Nekem burkot repesztettek,kaptam egy vastag vattát a lábam közé,és kórházi hálóingbe kellet lennem 20 percig rohangáltam a vattával majd az se kellet aztán simán csak hálóing volt.Zuhanyozni lehetett. Az utolsó 2-3 órát én már a szülőágyon töltöttem mert oxitocin infúziót kaptam,arról szólt az egész,hogy néha bekukkantottak a lábam közé majd mikor már éreztem,hogy nah "kakilnom" kell akkor hálóinget has fölé húzták lábaimat szépen rendesen felkellet raknom a helyére majd zacsit húztak rájuk,doki a lábaim között szülésznő egyik oldalon párom másik oldalon (közbe egyre több ember lett a szobába,gyerek doki stb stb) ,kapaszkodtam a vasba az ágynál és nyomtam jó nagyokat amikor kellet.

2010. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

9.11-es vagyok

Még azt hozzátenném,hogy én az első pillanattól jobban paráztam az aranyértől mint a gátmetszéstől,hát a gátmetszés története,tudtam,hogy lassan sor fog rá kerülni,de semmi aztán a szünetbe kérdeztem a dokit,hogy nem kell vágni mire ő mondta,hogy az már megtörtént...egyébként az aranyér parára se volt ok mert nem lett :) A fájdalom miatti félelem a 16. héttől a 39. hétig velem volt aztán már minden napom úgy kezdődött,hogy most már jó lenne ha jönne a fájás és ott lennék. Persze fájt,de így vissza gondolva 10* erősebb fájásokat akartam volna. 3 ujjnyival érkeztem a kórházba,burokrepesztés után nem sokkal már 4 ujjnyi voltam és még nevettem mind ez reggel 8 után volt és még az oxitocintól se voltak jó fájásaim, így 13.58 perckor lett meg a kislányom. Ha úgy fáj ahogy kellet volna akkor az lett volna amit a doki a második vizsgálatnál megállapított,tehát kb 1 óra se és a kezembe lesz. Jó dolog a rendes erős fájás mert hamarabb túl vagy rajta.

2010. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kérdezel butaságokat, sőt!

Ahova énmetem szülőszobára, nagyon "modern"vélekedés volt. Járkálhattam. ehettem, ihattam. Át kellett vetkőzni hálóingre bugyira , és a magzatvízfolydogálás miatt adtak ilyen jó nagy betétet.Folyamatosan ctg-tek, de ettől el lehetett mozdulni, 20 -30percenként ránéztek, hogy minden oké-e? Wc közel volt, bármikor felkelhettem, ha szóltam.Sétálni 1bként szinte kötelező vajúdás alatt, hogy ezzel is lejjebb menjen a baba. Le lehetett zuhanyozni is. Oxi-val indított szülésem volt, amikor nagyon erősödtek a fájások, ha jól emlékszem a bugyit már le kellett venni, mert ellenőrizék a méhszáj állapotát.

2010. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Vicces, hogy az ember ilyen apróságoktól tart, miközben sokkal "félelmetesebb" dolgok hadában lesz majd része.

Nagyon meg szeretném úszni a gátmetszést, bár itt Zalaegerszegen alapban mindenkit vángak, akár kell, akár nem. :( Remélem, én is lábon tudok majd maradni amíg csak lehet, mondjuk itt mindenkit oxitocinoznak is, meg folyamatosan fent van az NST, ami gondolom behatárolja a sétálási távolságot/lehetőséget.

2010. márc. 22. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Én Nagykanizsán szültem ,itt is úgy van,hogy az első szülésnél szinte minden esetbe vágnak. Azért persze nem úgy indult a dolognak az (ügyeletes) orvos,de a végén csak kellet vágni ami nem volt ellenemre mert én úgy vagyok vele inkább vágjanak mint szakadjak.

2010. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kelhettem fel. A szülőágyon voltam ctg-n amikor repedt a burok, a magzatvíz csak úgy simán az ágyba folyt. Egy pelenkát kaptam a lábam közé de az azonnal átázott, én meg 6 órát feküdtem a vízben (amit a 6 óra alatt többször is megindult ömleni a fájások hatására) de ezzel nem törődtem, ez nem volt kellemetlen. Felkelni azért nem lehetett mert nem volt még a baba feje beilleszkedve és ez baj mert lesodorhatja a víz a hüvelybe a köldökzsinórt. Szóval nekem szigorú fekvés volt, de mit meg nem adtam volna érte ha járkálhatok!
2010. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem este fél 11-kor elfolyt a magzatvizem ,felhívtuk a szülésznőmet, ő megkérdezte, hogy véres-e a víz, nem volt, azt mondta, hogy akkor szép nyugodtan készüljek el, és menjünk be a kórházba. nekem otthon elfolyt a víz nagy része. lezuhanyoztam, betettem egy betétet, felkaptuk a táskát és indulás. még nem voltak fájásaim. beértünk, kaptunk szobát - a szülésznőm intézett olyat, ami olyan volt, mint egy hálószoba. volt benne egy nagy francia ágy, szekrény, hatalmas kád, és egy szülőágy.

kipakolásztunk, felvettem a hálóinget, megvizsgálta, akkor még le föl vettem a bugyit. később kaptam egy szülőinget, az olyan elöl zárt - hátul megkötős. térdig ér, ezt nem kellett felhúzogatni. elég nehezen tágultam, reggel megint megvizsgáltak, én nem sokat aludtam éjjel. simán lehetett mászkálni, mivel ott volta szobában a kád, én zuhanyoztam is. ide - oda álltam, ültem, elég fájdalmas volt. mivel másnap délben még mindig 2 ujjnyira voltam kitágulva, kaptam egy epit, akkor felfeküdtem az ágyra, akkor vettem le a bugyimat. ( addig cseréltem, ha kellett) és onnantól nem szabadott lemászni, mert az a lábadat is elzsibbasztja. sajnos, csak 1 órán át hatott, utána olyan volt, mintha nem kaptam volna, viszont a tágulást segítette. mert 4 óra körül már teljesen ki voltam nyílva. onnantól már csak ,/4 óra volt, és meglett a kisfiunk. sajnos ennél részletesebben nem emlékszem, mert a végén már nagyon fáradt voltam, azt tudom, hogy a párom is ki - be mászkálhatott, semmi nem volt gáz. ide-oda pakolgattuk a párnákat, hátha valahogy jó, emelgettük az ágy támláját, de az sem volt jó :-D

2010. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!