Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Komolyan most azon agyaljak,...

Komolyan most azon agyaljak, hogy adjak e az orvodnak-szülésznek hálapénzt? Tényleg ciki ha nem adok senkinet semmit?

Figyelt kérdés
Anyukám bele ültette a bogarat a fülembe... Nővéremmel több hónapja nem beszélek,és ő mondta anyumnak,hogy én tudom e hogy egy szülés több száz ezerbe kerül.... Anyum meg kérdezősködött,hogy adunk e pénzt stb... Miről beszélnek? Miért kerülne több száz ezerbe? Van tb-m,nincs fogadott orvosom.. de attól még meg kell szülnöm valahogy.. Ez miatt aggódom most,hogy vajon bunkók lesznek,hogyan fognak velem foglalkozni sbt... vagy adjak pénzt? De mennyit?

2015. dec. 4. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, ha nincs fogadott orvosod, akkor nem kell pénzt adni.

Az viszont nagyon kórház függő, hogy mennyire lesznek veled "bunkók".

Csak egy példa. Az én orvosom nem bunkó, de amikor anno én szültem, rengeteg szülés volt, pont ő volt ügyeletben. Amíg a többi vajúdó kismamára kb. óránként nézett rá 2 percre, addig velem jóval többet foglalkozott. Illetve megkérte a szülésznőt is,hogy jobban foglalkozzon velem.

2015. dec. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél nem adtam, nagyon bunkók, lekezelőek voltak, magyarán le se tojtak, csak a legszükségesebb dolgokat csinálták. Emiatt maradandó károsodásom is lett. Legközelebb fogadok, az biztos. Lehet nem minden orvos és szülésznő ilyen, de nem merek kockáztatni. Itt sok pozitívat hallok a tb-s szülésről, de az én tapasztalatom miatt nem próbálnám meg mégegyszer.
2015. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Dehogy kell bárkinek is fizetni!

Senkinek nem adtam egy forintot sem, eleve ellenzem a hálapénzt, eszembe se jutott fizetni.

A lányomat a magam erejéből szültem meg, örültem, hogy nem voltak a fenekemben 2 percenként, hagytak nyugodtan a férjemmel kettesben, vajúdhattam nyugalomban.

Ha meg netalán baj van akár fizetsz, akár nem, segítenek.

Pénzen vett mosolygásra semmi szükségem, a szakmai oldalt meg így is-úgy is megkapom.

2015. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen,nyilván akkor 100%-os a doki ha már a terhesgondozás alatt kapott x összeget,meg meg van beszélve,hogy mennyit kér a szülésért,ilyen esetben el is várnám a kedvességet/törődést. Én a Dél-Pestibe fogok szülni,de terhes gondozásra nem oda járok..Sok jót hallottam a szülészeti részről!
2015. dec. 4. 17:13
 5/13 anonim ***** válasza:

3 gyereket szültem ügyeleten

abból kettő császárt volt

spec nem kaptak semmit sem az orvosok

rendes normális ellátást kaptam

szal ha nem akarsz nem kell


bunkó emberek mindenhol vannak a legtöbb esetben nem azért azok mert te irritálod hanem mert valaki előtte felhúzta agyilag ...

2015. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, SZTK-ba jártam, ügyeletesnél szültem. Egyszer sem adtam pénzt senkinek.

Mindenki nagyon kedves és aranyos volt végig.

Nem éreztem cikinek, hogy nem adtam semmit.

2 szobatársam pedig úgy járt, fogadott orvossal (akihez magánrendelésre is jártak persze), hogy az egyik közölte, éppen nyaralni megy, sajnálja. A másik késve ért be, kb nem is foglalkozott vele.

2015. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én is sztkba jártam, majd ügyeletesnél szültem. Én 1000%-ig meg voltam elégedve mindenkivel, 17 órát voltam szülőszobán, 3 csapat szülésznővel találkoztam, 1 orvos, 1 főorvos, majd reggelre császár lett. A beteghordótol az utolsó nővérig mindenki nagyon rendes volt, senkinek nem adtam pénzt.
2015. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is ellátnak, ha nem adtok semmit, szóval nem kell ezen ennyit agyalni.

Nekem lelki biztonságot nyújtott, hogy fogadtam orvost és szülésznőt is, akikkel a szülés idejére már kellőképpen összeszoktunk, így a számomra ismeretlen terepen ők nyújtották a biztos pontot szakmailag. Ugyanakkor a többiekkel sem volt semmi problémám (végül császároztak, így elég sok ember sürgött-forgott körülöttem a finisben), sőt nekem még a csecsemősöket illetően is pozitív tapasztalataim vannak, pedig a legtöbben nagyon rossz véleménnyel vannak róluk a kórházunkban.

2015. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én nem adtam pénzt senkinek. Jó, nem sürgölődtek körülöttem, csak a kitoláshoz jött be a doki, de teljesen jól megszültem és ellátott engem is meg a babámat is. Rögtön megkaptam, és még együtt lehettünk egy órát. Normálisan viselkedtek velem. Dicsértek, biztattak, hogy jól csinálom
2015. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
EBH2015.B.27. Hálapénz az a juttatás, amelyet az eü Szolg igénybevételét követően a beteg vagy hozzátartozója hálája, köszönete jeléül a szolgáltatásban közreműködő eü dolgozónak önként nyújt. A hálapénz - amennyiben az nem a kötelességszegés honorálása - nem jogtalan előny, így annak elfogadása vesztegetést nem valósít meg. Az szja törvény nevesíti jövedelemként, tehát legálisan létezik.
2015. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!