Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki kapott oxitocin inekciót,...

Aki kapott oxitocin inekciót, fáj mikor beadják és kb mennyi ideig kapják?

Figyelt kérdés
Jobban félek az infuziotol mint a szulestol:)) 36 hetes
2015. dec. 6. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Van, ahol rutinszeruen adják szülésnél, van, ahol csak szükség esetén. Én a végén kaptam, nem voltak tőle brutálisabb fájásaim mint előtte, de a kitolás nagyon gyorsan lezajlott vele, amit én nem bántam. Utána még valamennyit kaptam, amíg megfigyeltek, illetve nálunk a szülés után három napig reggel és este adnak, császárosoknak négy napig. Ezt fenekbe adják és annyira fáj mint egy injekció. Van, aki jobban görcsölt utána, nekem a szoptatás erősebb összehúzódásokat okozott mint az oxitocin.
2015. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is csak a legvégén kaptam, nem fájt tőle jobban, de hatékonyabb lett a dolog, a kitolás így is hosszú volt, ott és akkor észre se vettem, hogy bekötötték, legalábbis nem emlékszem, párom mondta, hofy a szülésznő néha bejött nézni az nst és néha állított rajta, egyáltalán nem emlékszem erre :-)
2015. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szülés alatt infúzióban szokták adni, ha szükséges. Beraknak egy branült és azon keresztül kapod. A branül behelyezése pont annyira fájdalmas, mint egy szimpla vérvétel. Ha van véna biztosítva, akkor a gyermek megszületése után, a lepény leválása előtt abba adnak be még bólusban oxytocint azért, hogy könnyebben leváljon a lepény. Ha nincs véna biztosítva, akkor meg simán vlnás injekció formájában beadják, az is pont ugyanolyan, mint egy vérvétel.

Ha szükséges, akkor még gyermekágyban is adnak, de akkor már izomba (fenékbe). Az meg mondjuk annyira fáj, mint bármelyik izomba adott injekció:D

2015. dec. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a végén kaptam, ráadásul fájás közben, nem sokat éreztem belőle. Összesen 3 órát folyt az infúzió, beleértve azt a 2 órát, amit szülés után ott kell tölteni.

Kaptam fenékbe is injekciót szülés után, igaz az anti D volt, meg se éreztem. Egy szülés után az ilyesmi nem nagy dolog. :)

Egyébként én meg a gátmetcéstől féltem, azt se tudom mikor kaptam, semmit sem vettem észre belőle. Ezt csak azért írom, hogy nem kell ilyen dolgoktól félni, felesleges.

2015. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem inditott szulesem volt (burokrepesztes es azutan oxitocint egybol bekotottek).

A bekotes nem faj, doleg hogy nekem addig is bent volt a branul, mert antibiotikumot is kaptam.

Az oxi nekem nem csinalt szep fajasokat, teny, hogy meginditotta, de semmi rendszer nem volt benne, valtozo erosseguek voltak es nem is alltak be, volt, hogy egybefuggoen fajt, volt, hogy 5 percig semmi. De eleg durva mennyisegben kaptam, emlekszem, hogy egy ido utan a szuleszno szolt is a dokinak, hogy szerinte vissza kellene venni belole, mert feleslegesen sok lesz igy. (Mar inditaskor 3 ujjnyi volt a mehszajam es az elso szulesem 0-as mehszajtol indulva lett 4,5 ora es akkor nem kaptam oxit, se semmit, magatol indult.)

Az oxival inditas utan 2 oran belul megvolt a baba, de a vajudas siman atment tolofajasba hirtelen minden atmenet nelkul, idom nem volt szolni, csak egy nagyon eros fajas vegen egybol tolnom kellett es jott is a gyerek. A mehszajam meg repedt, nem birta ezt a tempot.


Osszessgeben en azt mondom, ha harmadik szules lesz, akkor adjanak oxit, ha valami tenyleg indokolja, vagy ha ez a baba erdeke, de konkret ok nelkul en tuti nem engedem bekotni.

De mondom, nalam szerintem az adagolassak volt gond.

2015. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én viszonylag hamar megkaptam. A bekötés annyira fáj, mint egy akármilyen infúzió bekötése, vagy egy vérvétel. Nekem nagyon hamar brutális fájásokat csinált, és úgy begyorsította, hogy másfél óra múlva meglett úgy a baba, hogy nyomni nem volt időm.
2015. dec. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj, most olvasom, hogy félsz. Ne félj, nem törvényszerű, hogy kapni fogsz.

(Előző vagyok.)

2015. dec. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Maga a tűszúrás? Az nem fáj, ne aggódj. Amikor meg bent van akkor konkrétan semmit sem érzel belőle, csak rossz nézni.

Nekem ezzel indult a szülésem, aztán császároztak. Több mint 24 órát benne volt a karomban. De tényleg nem fájdalmas csak nagyon rossz belegondolni.

2015. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!