Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi értelme van az oxitocinnal...

Mi értelme van az oxitocinnal való fájáskeltésnek, ha biztos, hogy császáros leszek?

Figyelt kérdés

Tuti császáros leszek, mert faros a baba, volt már egy császárom és kevesebb a magzatvizem is.

Nálunk(Kaposváron) úgy van,hogy először kapsz oxitocin infúziót, hogy legyenek fájások, utána savlekötő, katéter, spinális, stb.

Mi értelme ilyenkor az oxitocinnak?

36 hetes km



2014. máj. 22. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, jelez a babának, hogy beindult a szülés. Ilyenkor elindulnak egyes folyamatok, amik jótékony hatásúak. De részletesebben nem tudom.
2014. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
én is úgy tudom,h. ha hirtelen kapják ki a babát,minden előjel nélkül,az nagy traumát okoz neki. így várnak a fájásokkal,h. "jelezzenek" neki.
2014. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Részletesen én se tudom, de jól mondja az első, az egészséges születés része, hogy legyenek fájások. Ilyenkor indul meg valami a babában, ami felkészíti a kinti életre. Így ugyanígy kell császárhoz és spontán szüléshez is.
2014. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Nem kotekedeskepp, hanem kivancsisag, hogy en miert nem kaptam oxit? Egy fajasom nem volt, ugy lett csaszar. Amugy magzatviz elfolyassal indult a szules. 4 ora mulva csaszar, addig nst-n voltam. Lehet esetleg hogy volt fajas, csak nem ereztem? Van ilyen? Bocsi az offert.
2014. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Előző császárom nekem is magzatvíz elfolyással indult, akkor én sem kaptam oxit.
2014. máj. 22. 13:05
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk akkor máshol szültem, mint ahol most fogok.

Lehet ezt is kórháza válogatja?!

2014. máj. 22. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:

4-esnek: volt fájásod, csak nem érezted, ezért vártak még 4 órát, hátha beindul. Fájásgyengeségnek hívják. Az nst nálam is fel volt kötve mutatta a fájásokat de én semmit nem éreztem. Nálam 2ésfél órát vártak, és akkor kaptam oxitocint, az beindította rendesen és 5 óra alatt született meg a kislányom. Vihettek volna engem is a műtőbe, de azért az oxitocinnak adtak egy esélyt... hát bejött, így nem kellett vágni.

Én is úgy tudom, hogy a baba felkészítése a születésre a császár előtti "vajúdás".

2014. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam, hogy jó a babának és az anyukának is, mert így előbb összehúzódik a méhe szülés után.

Nekem 3 császárom volt, de egyiknél sem kaptam semmi fájáskeltőt, még csak hírből sem ismerem a fájásokat.

2014. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is császárom volt, 0 fájás, és nem kaptam oxit.

utána viszont igen, 3 napig, az sem vidám...

2014. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért kellaz oxi hogy beinduljon valamennyire a vajjudás,ez kell a babának is és a mamának is hogy kitáguljon annyira hogy tudjon tisztulni. Zárt méhszájjal nehéz lenne. Ha nem sikerül akkorbizony kézzel tágitanak. Akinek elfolyt a vize az már tág volt, és azért em kellett. Aki oxit kap annak nem termel a szervezete igy szülés utan is kell hogy tudjon visszahuzodni a méh. Később a szoptatás miatt termelődik. De rasegitenek ergam cseppel.

Nekem is fajasgyengeség volt 3órán át folyt az oxi a ctg meg nem igazán mutatott semmit én meg majd megszakadtam a szülőágyon...

2014. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!