Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes csecsemőst fogadni,...

Érdemes csecsemőst fogadni, Bp. Szent Imre kórházban?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Csecsemőst? Már ilyen is van? Nem szülésznőre gondolsz?
2010. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ott szültem és csecsemőst senki sem fogadott, csak szülésznőt. Na, nekem az nem volt, csak dokim. Az éppen beosztott szülésznő volt jelen. Ha a párod nem lesz veled, akkor inkább fogadj. Velem a férjem végig ott volt, és nem nagyon néztek felénk. Lehet, ha egyedül vagyok, jobban figyelnek rám, nem tudom...
2010. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:-)nem,csecsemőst,aki a szoptatásnál,pelusozásnál meg mitudoménmikor segít...ezer kérdésem lesz majd gondolom,első baba:-),császárral.Nem tudom egyébként segítenek-e,rámnéznek-e..azért kérdezem.
2010. márc. 22. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Én is ott szültem, és nagyon érdemes volt!

Természetesen a második babámmal már nem kellett...

Nagyon kedvesek ott a csecsemősök (majdnem mind!), de iszonyatosan túlterheltek. (Gondolom más kórházakban is ez van).

Ő segített mellre helyezni a babámat, aki kis súlyú volt, aluszékony, egyedül nem tudtam volna. Megtanított minden alapvető dologra, és ami a legjobb, hogy mindjárt a "saját babámon". (Köldökápolás, pelenkázás, fürdetés, mikor fázik a baba). Megtanított kézzel fejni. Direkt a kedvemért műszakot cserélt, illetve a szabad napján is bejött "ránknézni".

A férjem bejöhetett fürdetni a háromból két napon, és egy kis ideig így együtt lehettünk hármasban (az apukák nem mehetnek be a gyerekhez ebben a kórházban).

Ez volt az egyik legjobb döntésünk!

Körbe kérdeztem 5-10000 Ft-ot szokás nekik adni, mi 10-et adtunk, nagyon meg voltunk elégedve, tényleg szívvel csinálta, nem csak a pénzért. Ma kismamák ott szenvedtek, mert nem tudták, hogyan szoptassanak, és nem volt aki segítsen nekik...

(Igaz nekem szerencsém van, mert a szülésznőm a rokonunk, az orvos is ismerős, így nekik nem kellett külön fizetni,csak pici ajándékot adtunk)

Magánban szívesen ajánlok nevet is...

2010. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Más" kismamákat akartam írni...
2010. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik..és azt még megkérdezhetem,hogy érdemes egyágyasba menni?Te ott voltál,hogy a férjed bemehetett?
2010. márc. 22. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Igen, eléggé le vannak terhelve, de nagyon kedvesek. Van 1-2, aki kifejezetten segítőkész. Nekem a fiam nem akart szopni, legalábbis ezt hittem, aztán kiderült, hogy nem nem akar, hanem nem tud, mert "bekaphatatlan" a cicim. Ekkor adott egy bimbóvédőt és azzal minden rendben lett.

Szóval kedvesek, mindent elmondanak, ha kérdezel (előbb vagy utóbb :-)

2010. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ott szültem 2x is az ügyeleten. Sem az orvosokkal, sem a szülésznőkkel, sem a csecsemősökkel nem volt semmi problémám. Segítettek ha kértem, mindent elmagyaráztak, megmutattak, nem fogadtam fel senkit, nem is ismertem senkit és nagyon jól éreztem magam. Egyágyas szobába biztos nem mennék. Lehet hogy szerencsém volt, de mind a kétszer nagyon rendes csajok voltak a szobatársaim.
2010. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is a szentimrében szültem, fogadott doki, ügyeletes szülésznő- nagyon jó volt, nagyon nagyon rendes volt a szülésznő. A csecsemősök szintén az ügyeletesek voltak, nem fogadtunk- de mindegyik iszonyat kedves és segítőkész volt. Főleg azokkal, akik elsőbabások voltak. Mondták, hányra vigyük a gyerekeket fürdetni, jöttek segíteni a szoptatásban, mutatták a pozíciókat, fekve, ülve, stb. babaápolást, tisztába tevést, mindent. Bármikor lehetett hozzájuk menni, bármilyen kérdéssel, mind segített. Volt amikor az egyik ezt mondta, a másik azt, de ez sem volt zavaró, hiszen a gyerekek sem egyformák, valamelyinél ez a módszer válik be, valamelyiknél a másik.
2010. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!