Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon mitől függ, hogy valaki...

Vajon mitől függ, hogy valaki hetekig szenved császáros szülés után, más pedig pár nap alatt túl van nehezén?

Figyelt kérdés
Alkati adottság vagy lehet különbség a műtét módja között is?
2010. márc. 22. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Is-is.Van olyan nő,aki elhagyja magát,hajlamos a hisztire,ezért sokkal később jön helyre.Ez a gyakoribb,mint a műtét miatti.
2010. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet alkati, de lehet a műtéti módszertől is. Ez ugyanolyan mint a gátmetszés, ha a doki ügyes, és szépen varr, akkor minden remek, ha túl szoros pl. a varrat, akkor az okozhat kellemetlenségeket. Vagy akár a varrat is okozhatja, nem szívódik fel, vagy begyullad, az is elég fájdalmas tud lenni. Úgyhogy nem feltétlenül hiszti, sőt. Azt sem nevezném hisztinek, ha valakinek alacsony a fájdalomküszöbe, és lassabban regenerálódik.
2010. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mitől függ, de azt tudom mitől nem. Én nem hagytam el magam, hamarabb kivetettem a katétert, csak hogy tudjak mászkálni, úgy szóltak már rám a végén, hogy ne pattogjak annyit. Amint hazajöttünk tettem-vettem, 10 napos babával már órákat sétáltam.

A másik a hozzáállás, az életszemlélet vagy nem is tudom mindek nevezzem. Én nagyon pozitív vagyok, morzsái sincsenek bennem a depressziónak, tehát ez sem járult hozzá ahhoz, hogy szerintem lassan épültem föl.


Így utólag talán az nehezítette a felépülést, hogy az egész szülést nehezen dolgoztam fel. Nagyon nehéz volt és a baba élete perceken múlott, illetve azt, hogy az egész így alakült, nem voltam felkészülve arra, hogy bármi gond lehet, nem így terveztem.

2010. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Alkati, de nyilván az sem mindegy, mit hogy csinálnak...
2010. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval nem értek egyet!

Én borzasztó hisztis voltam a csásázr után,azt hiteem itt van vége a világna,10 ap múlva mésem volt semmi bajom fizikailag.

20 hónapos nagyfiú anyukája

2010. márc. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Is-is, szerintem is. Én is szerencsés voltam, már az intenzíven pattogtam, a dokim sem talált rám, mikor vizitelni jött; mikor hazajöttem, végigtakarítottam a lakást is, 2 hét után tüzifát hordtam az udvaron, persze csak módjával, de zabszem volt a fenekemben, nem bírtam ülni. 2 hós kisfiú anyucija

(A)

2010. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 nap után haza küldtek,mert nem volt semmi bajom.Másnap mászkáltam össze-vissza.Azt mondta az orvos,minél többször felkelek amikor fáj,annál hamarabb gyógyulok.Így is volt.Műtét napján már felkeltem,bár majd bele haltam,de másnap már tök jó volt és 2 nap után nem mondták meg rólam hogy császáros vagyok,olyan jól tudtam menni.Az ágyról felkelés volt csak kellemetlen
2010. márc. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!