Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, hogy beinduljon a...

Mit tegyek, hogy beinduljon a szülés?

Figyelt kérdés
Lassan betöltöm a 37 hetet és már tényleg terhes a terhességem.
2015. dec. 10. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Oh akkor még ki kell bírnod..

Én ma 40 hetes vagyok. De sehol semmi

Kitartás!!!!

2015. dec. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

A normál terhesség 40 hét, elötte még nem érett a gyerek.

Ne akarj neki rosszat és bírd ki ezt a pár hetet.

2015. dec. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy nem véletlenül 40 hét a terhesség! A 2. terhességem nekem is nagyon terhes volt végig, és legszívesebben minél hamarabb megszültem volna, de tudtam, hogy úgyis akkor fog kibújni, amikor kész rá a kis teste! Megértelek, tudom, milyen nehéz tud lenni, de próbálj a babádra gondolni, arra, hogy még nem érett még arra, hogy világra jöjjön! Ne akard elsietni, nem is tudnád! Kitartás, pihenj amennyit csak tudsz, készülj az érkezésére!
2015. dec. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, hogy beinduljon a szülés?"

Pl.várakozz türelmesen.

Ha egy olyangyereket akarsz megszülni,aki még nem akar megszületni,annak sose szokott jó vége lenni!

2015. dec. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Ne akard még megszülni, a saját kényelmed miatt. Nem véletlenül 40 hét a várandósság. Akkora alakul ki minden, hogy a lehető legegészségesebben, legfejlettebben megszülessen. Próbáld élvezni a hátralévő időt.
2015. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá praktika, ha nem akar még megszületni. Orvos se fog segíteni belenyúlni a kiírt nap előtt.

Elvileg a 37. hét után már valóban nem számít koraszülöttnek, de ez arra vonatkozik, ha magától indul be a szülés.

Elhiszem, hogy rossz, az utolsó két hét nekem is iszonyú volt. Sehogy se volt kényelmes, aludni se tudtam, légszomjam volt, a belső szerveim szerintem szétlapultak a hasüregben.


A kiírt dátumon könyörögtem a dokinak, hogy valamit matasson, csináljon valamit, mert nincs az az isten, hogy túlhordjam. 40 hetes, kifejlett, neki már mindegy, én meg a falat kaparom. Megvizsgált (hozzá képest meglepően durván), de mondta, hogy sajnos nem eléggé nyitott a méhszáj. Két nap múlva menjek vissza, megint ránéz, hátha akkor már tud segíteni.

Valamit mégis csinálhatott, mert a vizsgálat után pár órával elfolyt a víz és másnap reggelre megszületett.

De mondom, itt már a kiírt nap után voltam, betöltött 40. héten.

2015. dec. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A többiek jól írták: várj 3 hetet. :) Ha úgy alakul, el fog indulni hamarabb. Nekem is nagyon nehéz volt a vége, az augusztusi dögmelegre esett a szülés várható ideje. Szerencsére a 39. hét elején megindult magától, de én nem siettettem, nem is tudtam volna. Ez sajnos ilyen, kibírod már fél lábon is azt a pár hetet, kitartás!
2015. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor én mit szóljak, holnap töltöm a 41. hetet. Várj, majd kijön, amikor szeretne, ha nem, kilakoltatják. Türelem, hamar letelik az a 3 hét!
2015. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Húh visszagondolva a harmadik terhességemre,azt hittem nem élem túl az utolsó hónapot! Nagy hassal,nyár közepén,akkor volt a 40 fokos hőségriadó. gyerekeim akkor 2év 2 hónapos,ill.14 hónaposak voltak! Rettentő nehéz volt velük is,meg úgy mindent megcsinálni. Akkor még a kicsi is szopizott,éjjel is sűrűn. Szóval minden bajom volt. Nem indult be előbb,bár jóslók voltak. Elérkezett a nagy nap! Bér előtte este párommal együtt voltunk,mivel a középső lányomnál beinditotta a szülést,de a harmadiknál csak olyan fájásokat csinált,amivel itthon 2 ujjnyira tágultam ki így másnap burkot repesztettek! Miután lemérték a fiamat már értettem miért volt tényleg teher :D 4330 gram és 55cm volt :D
2015. dec. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Újabb kutatások azt feltételezik, hogy a magzat indítja azokat az impulzusokat, ami az anyára gy hat, hogy beindul a szülési folyamat az anyai hormontermelődéssel. Ezt még nem igazán hangoztatják orvos körökben, mert bevett módszer a mesterséges megindítás (akár az anya tudta nélkül betesznek a hüvelybe egy apró kis felszívódó hormonadagot). Ha születne ezzel kapcsolatban átfogóbb kutatás, akár azt is kihozhatja, hogy a mesterséges szülésmegindítás a gyermeknek pszichés traumát is okozhat, mert természetes módon az ő akaratának és igényeinek megfelelő időben kéne beindulnia a szülésnek.

A legtermészetesebb mód és idő a legjobb a babának. Persze komplikációk esetén más a helyzet.

2015. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!