Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek 0. fokban volt érett a méhlepény 33 hetesen? És mikor bújt ki a baba? Mekkora súllyal?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták, hogy nincs összefüggés a méhlepény érettsége és a túlhordás között, inkább csak a baba súlyával. Már most 2400 grammra saccolták és hozzátették, hogy ilyen méhlepénnyel valószínűleg jó nagyra nő. Csak 162 cm vagyok, genetikailag nem lenne indokolt a nagy gyerek, nincs magas vércukrom, vitamint sem szedek (csak vasat) stb.

2015. dec. 16. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En 31 és 35 hetesen voltam UH-n, 31 hetesen 0-ás volt, 35 hetesen 1-es, 37 hetesen szintén, 39 hetesen 2-es. Magzatviz átlagostól kevesebb volt és volt egy pár uh-m a végén..

Szoval 39+5 hetesen indult be a szülés fájásokkal, 51 centis és 3570 grammos lett a kisfiam.

Nekem 31 hetesen 2100-at saccoltak. 35 hetesen 3 kilósat. Hát tuti nem volt annyi, ha 39 hetesen született 3,5-el. Férjemmel mindketten hasonló, teljesen átlagos súllyal születtünk, ez elsősorban genetika, persze elhanyagolt terhességi diabétesz miatt lehet nagy baba.


Egyébként fordítva igaz csak szerintem. Ha hamar elöregszik a lepény, akkor nem kap rendesen tápanyagot a magzat és így veszíthet is akár súlyt. Ha nem öregszik el a lepény, az a normál eset.

2015. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jól megijedtem, hogy túl nagy lesz a baba és én meg nem tudom megszülni, emiatt aztán a vége császár lesz (amit szerettem volna elkerülni) vagy teljesen szétszakadok.
2015. dec. 16. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó héten váltott nulláról egyesre a méhlepény érettsége. Meg is szívtam, mert a méhlepény a szülés után se akart távozni, úgy kaparták le a méhfalról altatásban. Amíg nem volt szabad műtő, addig meg érzéstelenítés nélkül tépkedték...hát, inkább szültem volna nyolcat zsinórban, az is kevésbé fájt volna.

Ráadásul jó nagy, úgynevezett ablakos méhlepényem volt. Kvázi két méhlepény, egy vékony híddal összekötve, jóval nagyobb kiterjedéssel, mint az átlag felület.


A kiírt dátum másnapján szültem, 3200 g volt (mivel a férjemmel mi is ekkora súllyal születtünk, ennyire is számítottunk).

2015. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

37 hetesen volt az utolsó ultrahang szülés előtt, akkor 0 fokban volt érett, egy hétre rá megszültem.

Én 158 vagyok (édesanyám is és ő is 38. hétre szült mindkétszer), a baba 3300 g lett (én 3450 grammal születtem). Nem volt szükség császárra (bár nehéz szülés volt, viszont a lepény leválásával szerencsére nem volt gond, konkrétan nyomni se kellett, legalábbis semmi volt a baba kitolásához képest).

2015. dec. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32 hetesen mondták, hogy kezd meszesedni, szülés napján mondták, hogy I. fokban érett a lepény. 41 hetes voltam akkor. A kisfiam 3060 gramm és 52 cm volt születésekor.
2015. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!