Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Átlagos testalkatú anyák,...

Átlagos testalkatú anyák, nagy súlyú (4000 gramm körüli és fölötti) gyermeket, hogy szültétek meg? Sok volt a komplikáció, roncsolódás stb?

Figyelt kérdés

Nagy súlyú gyermeket becsülnek (tudom, hogy ezek a becslések nem megbízhatók), ezért így szülés előtt jól megijedtem, hogy mi lesz. Mindenképp természetes szülést szeretnék. Testalkatom átlagos, ha mondhatok ilyet, akkor kb. 3500 grammra lett "kitalálva". Férjemmel mindketten 3100-3200 grammal születtünk.

A fejkörméret már most egy héttel idősebbnek látszik az uh-n, mint a menstruáció alapú terhességi kor. 33hkm



#szülés #komplikáció #nagy súlyú magzat #nagy fejkörméret
2015. dec. 17. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Átlagos testelkatú vagyok (170/54), és mindkét gyerekem nagy lett.

Fiam volt az első baba, ö 3890 g-al és 56 cm-el született. Simán szültem meg, nem szakadtam, nem volt semmi roncsolódás, egy 3 öltéses gátmetszésem volt csak.

Lányom picit kisebb volt, 3780 g és 56 cm, nála még gátmetszés sem volt.

2015. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Egyik gyerekemmel majdnem 1 kilót tévedtek a becsléssel, szóval ez nem mérvadó, ne izgulj, a fél kilós tévedés pedig teljesen átlagos, még kevéssel a szülés előtt is.


Egyébként én vékony alkat vagyok, 162 cm, 48 kg, a harmadik csemetém 4090-el született, 41+6-ra.


Másnap a reggeli vizitelő orvos ránézett a gyerekre, és megkérdezte, természetesen szültem-e, majd hogy "hogy csináltam"? :))


A leggyorsabb és legkönnyebb szülésem volt, a 2850-es gyerekkel piszikosul megszenvedtünk.


Egyébként az számít, hogy hogyan tágul a csípőd, nem az, mekkora vagy, és a baba fejkörfogata, továbbá egy súlyosabb gyerek jobban tágít, ha függőleges helyzetben vajúdsz, akkor sokkal jobban segít a gravitáció, mint egy könnyebb babával.


Fel a fejjel, ne izgasd magad ezen és szép szülést!

2015. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom átlagosnak számítok-e, 170 cm 70 kg-mal szültem, 4100 gramm volt a fiam, 54 cm, 37cm-es fejkörfogattal (amúgy ebben az esetben ez a legfontosabb méret igazából!!). Nem volt komplikáció, roncsolódás sem, gátmetszés volt és ennyi.
2015. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Nekem mind a kettő 5kg feletti volt és nagyon gyors, könnyű szülésem volt mind a kétszer.

Persze a gátmetszést nem úsztam meg, belső varrataim is voltak, de egy hét múlva már gond nélkül mentem, mozogtam stb.

Maradandó annyi lett, hogy a hasam "lóg" szerintem, de nem vészes az sem - még van ideje visszaalakulni, nemrég szültem.

A medence csont számít, hoyg az mennyire képes a szülésre, a többi vele tart úgyis.

Nagy babáknál amúgy azt mondják, a baba magának tud segíteni megszületni a súlya miatt.

2015. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Engem is 3 oltéssel varrtak, komplikáciok nem voltak. A kitolási rész kb. 10 perc volt.
2015. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Természetes szülésre készültünk, pedig 4 kg körülire tippelték a babát, azonban végül császároztak, de nem a mérete miatt, hanem mert nagyon rövid volt a köldökzsinór (ráadásul a nyakán), így mindig visszahúzta kitolásnál. 4150 g és 54 cm lett, 36-os fejjel. :)
2015. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Én 160/50-el estem teherbe,10 kg-t szedtem fel,nem tudom átlagosnak számítóan mentem-e szülni. 3800 gramm volt a babám,én is meglepődtem. 40 perc volt a kinyomás,de gátvédelemmel szültem,belül picit repedtem,de öszevartak pár öltéssel.
2015. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Örülök a jó tapasztalatoknak és bizakodom!

A környezetemben többen mondogatják, hogy a nagy súlyú és fejű baba sok komplikációt jelent. A medencém látszatra normális, szerintem egy átlagos baba fejkörméret kitolására simán megfelel, de ez lehet csalóka.

A közelmúltban született nagy súlyú babáknál mind császár volt végül. Akárhogyis talán a császártól jobban félek, mint a nagy baba megszülésétől, így reménykedem, hogy megúszom.

2015. dec. 17. 14:24
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

1-es vagyok! Miért lettem lepontozva?????????????

Nem vagyok vékony, meg kövér sem, átlagos vagyok. Küldjek képet???? És a 3890 g az nem majdnem 4 kg???? MIÉRT LETTEM LEPONTOZVA???

2015. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
1-es, mindenki le lett pontozva...szokás szerint
2015. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!