Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Átlagos testalkatú anyák,...

Átlagos testalkatú anyák, nagy súlyú (4000 gramm körüli és fölötti) gyermeket, hogy szültétek meg? Sok volt a komplikáció, roncsolódás stb?

Figyelt kérdés

Nagy súlyú gyermeket becsülnek (tudom, hogy ezek a becslések nem megbízhatók), ezért így szülés előtt jól megijedtem, hogy mi lesz. Mindenképp természetes szülést szeretnék. Testalkatom átlagos, ha mondhatok ilyet, akkor kb. 3500 grammra lett "kitalálva". Férjemmel mindketten 3100-3200 grammal születtünk.

A fejkörméret már most egy héttel idősebbnek látszik az uh-n, mint a menstruáció alapú terhességi kor. 33hkm



#szülés #komplikáció #nagy súlyú magzat #nagy fejkörméret
2015. dec. 17. 13:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem én pontoztalak le. Mindenkinek zöldet adtam.

(Válaszolóként sokszor én sem értem, hogy miért vagyok lepontozva)

2015. dec. 17. 14:41
 12/19 A kérdező kommentje:

Tényleg? Nem tudom, hogy ki lehetett. Az én felületemen - mivel mindenkinek zöldet nyomtam - ezért az szerepel "Szerinted ez a válasz hasznos".

Valakin trollkodik vagy simán nem tetszett a sok pozitív válasz.

Sajnálom lányok!

2015. dec. 17. 14:44
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
163 cm 50 kg voltam terhesseg elott, a fiam 3980 grammal 52 cmrel szuletett 41. Heten, sima szules volt kis gatmetszessel. Tok pozitiv elmeny volt.
2015. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
35 hetesen 3 héttel, 37 hetesen 2 héttel nagyobbnak becsülték az átlagtól főleg a fejméretét. 3,6 kg lett, 35 centis fejkörfogattal. A súly biztosan átlagos, a fejben nem vagyok jártas de gondolom az is átlagos. Szóval ne ijedj meg előre. :)
2015. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom ki szorakozik a puszta tenyekbol allo calaszaink lepontozasaval de uzenem.neki hogy keressen mas hobbit mert ezzel csak masok kedvet rontja el..
2015. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Átlagos alkat vagyok és mindkét gyerekem 4 kilóval született, természetes úton, komplikációmentesen.

Az elsőt 10 nappal túlhordtam és 16 óra vajúdás után kértem EDA-t, mert nem tágultam, rá 1,5 órára meg is született.

A kicsi 5 nappal előbb jött és cakk-pakk 8 óra alatt meglett, pedig az első 2 órában még ügyeket intéztem, utána még 10 perces fájásokkal bevezettem a kórházba :)

Ja és utolsó UH-n 3000 körül becsülték őket...


Jaj, vajon hány %-ban lesz így hasznos a válaszom? :D

2015. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Jobb, ha nem válaszoltok többen, mert itt valaki(k) folyamatosan lepontoznak. Én nyomom a 100%-kot, de aztán röviddel bejön a lepontozás. Ez így volt az utóbbi válaszolóknál is, tehát, valaki figyeli a kérdést.

Sajnálom lányok, idegesít, hogy a kérdésem miatt pontoznak le titeket!

2015. dec. 17. 18:55
 18/19 A kérdező kommentje:

Végül, köszönöm szépen mindenkinek a választ! Nekem sokat segített!

Többen ne válaszoljatok!

2015. dec. 17. 18:59
 19/19 anonim ***** válasza:
83%
4850gr, 59cm, 118as bpd. Hatalmas baba volt, de főleg a fejmérete volt nagy. A főorvos császározott, mert nem indult be, sok komplikáció volt a terhességnél, féltett. Így a többi is császár volt. A második baba 4100gr, 56cm volt.
2015. dec. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!