Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen jelei vannak a has...

Milyen jelei vannak a has lehúzódásán kívül, ha a baba befordult a szülőcsatornába?

Figyelt kérdés

Alacsony vagyok és a baba nagy, így azt mondják, hogy a hasamon nem fog látszótni, ha befordul a szülőcsatornába. Milyen más jelei vannak? Gyakoribb hüvely és alhasi szurkálás, vizelési inger? Hogyan azonosítsam be?

A minap rengeteget mozgott a babám és azóta mintha lejjebb nyomna a fejével, többször kell pisilnem, s minden mozdulatával mintha megnyomná a hólyagom.

34 és fél hetes vagyok, s azt mondják a befordulást követően 10-14 nap múlva megszületik.



#szülés #szülőcsatorna #befordulás jelei
2015. dec. 25. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem valahogy így volt, igen. Nem vettem észre, hogy leszállna a hasam csak azt, hogy addig nem keltem fel éjszaka pisilni, azután már nem is egyszer. Nyomta a szeméremcsontomat is. Meg a hólyagomat is. És a kellemes része, hogy elmúlt a légszomj és enyhült a gyomorégés is valamennyire (igaz nem múlt el csak szülés után).

Én is 34 hetes voltam, mondjuk majdnem 35, 39 hetesen szültem csak. A hetek alatt fokozatosan szállt le szerintem mert néha feltűnt utána, hogy mintha lejjebb lenne.

Egyébként cikkek 4 hetet írnak ha első baba. Többediknél van mikor csak aznap következik ez be.

2015. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Nekem három gyerekem van, én is alacsony vagyok, de sosem tudtam, mikor fordultak fejvégűbe. A harmadikkal volt úgy, hogy a 39-ik hétig farfekvésű volt, aztán 3 éjjelen át erős jóslóim voltak. Én akkor is csak azt tudtam, hogy a feje már nincs a bordámnál, mert az kemény és ki lehetett tapintani.

A szülésznő mindig csak ránézett a hasamra és közölte hogy hogy helyezkedik el a baba, de hát neki ez a szakmája. :)


Az nem igaz hogy a befordulás után 10-14 nappal megszületik. AZ első babám az utolsó 10 héten már nem fordult el, a nyaka ferde is volt amikor született, mert nem váltott pozíciót és a kevéske hely miatt elnyomódott neki. (Ez kb. hat hét alatt szülés után helyre állt, tornáztattuk, szóval emiatt sem kell aggódni)


Igen, a vizelési ingert növelheti, ha a feje nyomja a hólyagot.

Nekem az utolsó hetekben nagyon nyomta már lefelé magát, szinte folyamatosan fájt, és gyakori volt a combtőizomba való nyilallás is, mert az idegeket nyomja olyankor. (Egyszer össze is csuklottam emiatt)

Ezek normális dolgok, de emiatt nem fogsz előbb szülni, viszont ha nagyon nyom, akkor valószínűleg túlhordani sem, mert a fejével a tágulást segíti.

2015. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 32 és 36 hetes Uh-n is fejvégű volt a baba, de hogy közben még forgolászott-e, illetve hogy mikor ékelődött be a feje, fogalmam sincs. Ahogy a vége felé közeledtünk egyre jobban nyomott mindent, de nem szállt le a hasam és 40 hét 2 naposan szültem egy 4,15 kg-os gyerkőcöt.
2015. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem abszolút semmi nem tűnt fel
2015. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a befordulàs utàn hanem a beékelődés utàn születik meg 1-2 héttel.

A kisfiam végig fejvégű volt 36. héten ékelődött be "start" pozicióba és 2 hét múlva meg is született. Menni nem bìrtam annyira nyomta mindenemet.

Kislànyom sokàig harànt volt most fordult be fejvégűbe a 26.héten,de még nincs lennt tejesen a feje.

2016. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, látszott a hasadon a beékelődés? Lehúzódott?
2016. jan. 9. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen lement, azt mondtàk mindenóràs vagyok. Nagy megkönnyebülés volt,mert màr alig kaptam levegőt.
2016. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!