Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Muszáj a kórházban a köntös?

Muszáj a kórházban a köntös?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök és azon filózom, hogy muszáj-e a kórházban hosszú hálóing meg köntös. :)

Én itthon sem alszom hálóingben és életemben köntöst sem hordtam. Nem lehet ott a kórházban majd egy könnyű pólóban, mackónaciban mászkálni, meg póló-kisnadrágban aludni?

Esetleg vannak vizsgálatok, egyebek, melyem miatt kell, hogy csak fellebbentse az ember a leplet és már látszik minden? :) Vagy mi az ok, h mindenki köntösözik?

Én már gyerekkoromban is utáltam a köntöst, talán 5 évesen vett nekem egyet anyu, sosem hordtam, nem is kaptam többé. :) Olyan öregasszonyos meg nemtom, nem szeretem. Azért mindenképp vegyek ilyen cuccokat a szülésre?



2015. dec. 30. 13:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

En vittem kontost es a szules elott jol jott. Korhazi haloinget adtak, viszont a beontest es a burokrepesztest nem a szuloszoban csinaltak, hanem egy masik helyisegben. A folyoson nem szivesen setalgattam voltna at a korhazi haloingben oda, majd vissza, mert ott jottek-mentek (szemelyzet, illetve mas vajudo anyukak kiseroi). Orvos, szuleszno elott nem voltam zavarban csak a haloingben, de mas elott nem akartam ugy maszkalni, az meg nem tul eletszeru, hogy megkernek a szuloszoban, hogy vegyem fel a haloinget, de en at es visszaoltozom melegitobe, mert a folyosora kell mennem.

De nyilvan nem kotelezo, de en a helyedben vinnek egyet, max nem hasznalod.


Egyebkent aznap ejjel mar a sajat pizsamamban aludtam, napkozben pedig melegitoben voltam, senki nem szolt egy rossz szot sem erte.

2015. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Első két szülésem természetes szülés volt és amint lekerültem az osztályra már öltöztem is át nadrágba és pólóba. Egy vizsgálat sem volt amíg ott voltam csak minden reggel egy vizit amin megkérdeztem, hogy minden rendben van - e. A harmadig szülésem császár lett egy napig utána nem kellhettem fel. Na akkor jól jött a hálóing mert katéter volt bennem. De miután felkelhettem és kivették a katétert már öltöztem is át.


Melyik kórházba fogsz szülni? Lehet, hogy akkor valaki pontos választ is tud adni, hogy ott mi a szokás.

2015. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Ajkán szülök, megkérdezem majd, hogy ott mi a szokás.

Látom, nagyon megosztja a kérdésem az embereket... :)

Valami olcsó hálóinggel készülök azért biztos, ami biztos, meg kölcsönkérem anyu köntösét, aztán ha kell, abban elflangálok. Emiatt most nem veszek magamnak, mert utána úgysem használnám többé. Meg viszek melegítőt is, aztán ha lehet, már öltözöm is át. :)

2015. dec. 31. 12:04
 24/25 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelező a hálóing, elvileg a köntös is. Szeptemberben szültem, és nagyon meleg volt még akkor, nekem meg csak egy vastag, téli köntösöm van. Nagyon melegem volt benne, így nem vettem fel, csak hálóingben voltam, vagy ha kimentem, akkor egy vékonyabb melegítőfelsőt vettem rá.
2016. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Székesfehérvàron szültem,aludni hosszú póló,bugyi kombót vittem,nappal pólóban voltam meg halàsznaciban. Senki nem szólt.
2016. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!