Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Muszáj a kórházban a köntös?

Muszáj a kórházban a köntös?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök és azon filózom, hogy muszáj-e a kórházban hosszú hálóing meg köntös. :)

Én itthon sem alszom hálóingben és életemben köntöst sem hordtam. Nem lehet ott a kórházban majd egy könnyű pólóban, mackónaciban mászkálni, meg póló-kisnadrágban aludni?

Esetleg vannak vizsgálatok, egyebek, melyem miatt kell, hogy csak fellebbentse az ember a leplet és már látszik minden? :) Vagy mi az ok, h mindenki köntösözik?

Én már gyerekkoromban is utáltam a köntöst, talán 5 évesen vett nekem egyet anyu, sosem hordtam, nem is kaptam többé. :) Olyan öregasszonyos meg nemtom, nem szeretem. Azért mindenképp vegyek ilyen cuccokat a szülésre?



2015. dec. 30. 13:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

"Ja, csak erre nem kötelezhetnek senkit. Nem is túl életszerű: "Hölgyem magán nem hálóing van, távozzon az intézményből!"

Szankcionálni nem tudják, szóval az nem előírás, maximum kérés."

Hát bocs, de ahol én szültem, ott a kezembe adták a kórházi hálóinget és úgy lehetett menni a vajúdóba, illetve a szülőszobára.

És akkor mit mondtam volna, hogy jaj, bocsánat, de én ezt fel nem veszem...gondoltak is volna ám egy jót, a hozzáállásról meg nem is beszélve.

Nem haltam bele, hogy hálóinget kellett felvennem, illetve az előzőben leírtam, hogy a császármetszés miatt is eleve a hálóing volt, ami minden szempontból a legmegfelelőbb volt.

2015. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Meglátjuk mi lesz. Abban nagyon bízom, h nem császár, mert természetes módon szeretnék szülni. Azt tervezem, nyomok kettőt és kint is lesz. Folyton ezt beszélgetem a babámmal. :D

2015. dec. 30. 14:27
 13/25 anonim ***** válasza:

Ó, kedves kérdező, én is így indultam neki, de aztán az élet máshogy alakította. Reméljük, hogy neked sikerül, ahogy szeretnéd.

Amúgy meg szerintem készülj fel minden eshetőségre és ha lehet és megoldható, akkor meg leszel abban, amiben neked kényelmes, ha meg nem úgy alakul, akkor meg viszel hálóinget is és kibírod azt a pár napot.

Minden jót neked amúgy!:)

2015. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Egyszer mentem úgy 'kezelésre' hogy rajtam volt a bugyi, a nővér tiszta ideg volt hogy arra kellett 'vàrni' hogy levegyem... Első vizitkor is rajtam volt mikor jöttek, szóltak is hogy màsnap màr ne legyen rajtam. Amúgy én térdnadràgban és topban voltam ezen kívül
2015. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A köntös nekem jól jött, mert fàztam. Azzal takaróztam, nem volt erőm elmenni az ablakig, hogy becsukjam. Otthon is hordom, emellett, amekkora csomag a fenekemen lesz (gyermekàgyas betét), azt én inkàbb takargatom. De hàlóing max alvàshoz lesz. Tényleg tök jó volt első szülésnél, hogy bàrmikor amikor felfeküdtem az àgyra szoptatni, egyből kivolt a seggem. Különösen amikor a szobatàrsam làtogatói megérkeztek. Nàlam lesz pizsinaci (amolyan buggyosabb cicanaci, ami simàn nevezhető otthoni ruhànak), nappal abban tervezek majd lenni, meg egy gombos pizsifelsőben, ami szintén nem emlékeztet pizsire. Az egésznapos hàlóing-pizsi-köntös kombótól mindig topisnak, betegnek éreztem magam. Nappal fel óhajtok öltözni, a vizit úgyis annyiból àll, hogy "van-e panasz". A bugyit meg úgyis le kell tolni minden wcésnél, mindegy, hogy a nacit is tolom-e vele. Engem csak a hazamenetel előtt vizsgàltak, addigra màr nem esett nehezemre öltözködni.

Szüléshez kórhàzi agyonhasznàlt, lyukas, foltozott darabot kaptam, igyekszem majd most kibulizni, hogy sajàtban szülhessek. A kórhàzit sem sikerült nagyon összemaszatolni.

2015. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nalunk hivatalos előírás nincs, de a csecsemőosztály főorvosa minden kismamát lehordott a sárga földig, akin melegítőnadrág, top vagy hasonló volt, hogy csak lestem. Nem tudom, hogy mi köze van hozzá, de én úgy taknyon töröltem volna. Amugyis egy harpia a nő, szerencsére idén végre valahára elment nyugdíjba. A mellettem lévő anyuka szegény egy órát sírt, hogy de nála nincs se hálóing, se pizsama, és a férje csak este tud behozni bármit, a doktornő meg azt mondta, hogy délig öltözzön át. Én mondtam neki, hogy ne foglalkozzon vele, de szegény annyira zaklatott volt, hogy adtam neki a saját haloingjeim közül egyet. Én végig pizsamában voltam, nekem az volt a kényelmes. Nem vizsgált egy doki sem, csak a gátvarratot vette ki utolsó nap a dokim, de előtte nem vizsgált, azt mondta, ha panasz vagy furcsa dolgot észlelek, akkor szóljak, de nem piszkál feleslegesen. Egy orvos volt, akinek meg kellett mutatni a betétet, hogy mennyire vérzik az ember, de ő nyugodtan kivárta, amíg lehuzta az ember a pizsamanadraggal együtt a bugyit, mert csak az ágyban fekve nézett rá, tehát nem rendes vizsgálat volt. Szülésnél nálunk kórházi hálóinget adnak. Biztos, hogy meg lehet beszélni, ha valaki sajatban akar szülni, de én alig fél órát voltam a szülőszobában, abban a fél órában megttöbbször is vizsgáltak, folyamatosan csöpögött a vizeletem, folyt a magzatvizem és egy kevés tágulási vérzésem is volt, jobb volt a kórházi haloingben mint a sajatban, arról nem is beszélve, hogy mire előkutattam volna a táskából, már a kitolásnál tartottam volna.
2015. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy offolok, de milyen az a "hálós bugyi"?
2015. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
41%
Úgy látszik vannak még ilyen embert figyelembe nem vevő kórházak...szíved joga, hogy miben vagy, nehogy már egy felnőtt embert emiatt bárki is megszóljon.
2015. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
25%

Azért azt a szempontot is vegyétek figyelembe, hogy ez egy kórház, nem nyaralni megy az ember ahol kedvére azt csinál amit akar és azt vesz fel amit akar. Kórházba nagyon praktikus a köntös, a hálóing. Ahogy pl. a farmer és a top utcai viselet, a mackónadrág otthoni, a hálóing és köntös meg kórházi, ez ilyen egyszerű. Szerintem ezt bele lehet kalkulálni ha már valaki kórházban fekszik, hogy ott ez az általános viselet. Persze valószínűleg nem fognak kipenderíteni akkor sem ha mackónadrágban vagy, bár az tényleg inkább otthoni nappali viselet, a kórházban meg egész nap ágyban leszel, mindegy... A munkahelyeden sem mondhatod hogy hát de te ezt meg azt szeretnél inkább felvenni az előírt ruházat helyett.

Egyébként meg nehogy már ez legyen a legnagyobb gondja az embernek szülés előtt...

2015. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%
A kórház egy szolgáltatást nyújt. Ha én nem okozok kárt, nem zavarok másokat, nem akadályozom a szolgáltatás nyújtását azzal, hogy rajtam pizsama/melegítőnadrág van, akkor milyen jogon tiltják meg? Én nagyon simulékony ember vagyok, nem szívesen okozok másnak gondot, de tényleg nem értem, hogy miért probléma, ha valaki nem hálóinget akar felvenni? Én ha itthon fekszem betegen, akkor sem hálóingben vagyok, nem érzem kényelmesnek, pont. Ennyi. Miért baj, ha más szeretné egy kicsit komfortosabban eltölteni azt a pár napot? Nem azt kérte, hogy a nővérkék énekeljenek neki altatódalt, vagy külön főzzenek rá, vagy hogy a többi betegen ne legyen hálóing, ő szeretne felvenni mást.
2015. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!